بیروت – ˈمیشل سلیمانˈ رییس جمهوری لبنان روز شنبه ˈتمام سلامˈ نخست وزیر جدید این کشور را مامور تشکیل کابینه کرد. به گزارش پیارم به نقل از ایرنا از بیروت، با پایان یافتن رایزنی های رییس جمهوری با فراکسیون های مختلف مجلس لبنان ، ˈتمام سلامˈ با کسب ۱۲۴ رای از مجموع ۱۲۸ رای نمایندگان ...

بیروت – ˈمیشل سلیمانˈ رییس جمهوری لبنان روز شنبه ˈتمام سلامˈ نخست وزیر جدید این کشور را مامور تشکیل کابینه کرد.

به گزارش پیارم به نقل از ایرنا از بیروت، با پایان یافتن رایزنی های رییس جمهوری با فراکسیون های مختلف مجلس لبنان ، ˈتمام سلامˈ با کسب ۱۲۴ رای از مجموع ۱۲۸ رای نمایندگان برای تصدی پست نخست وزیری انتخاب شد.

سلام بعد از دیدار با سلیمان،دراولین سخنان خود به عنوان نخست وزیر جدیدضمن اعلام قبول این مسئولیت از تشکیل دولت تأمین مصلحت ملی خبر داد.

وی افزود: ˈ انتخاب من به عنوان نخست وزیر به معنای انتقال به مراحل آسایش،صلح ملی، تأمین رفاه و امنیت مردم لبنان است.ˈ

وی ادامه داد: ˈمن قبل از این انتخاب نسبت به شرایط حساس لبنان آگاهی کامل داشتم، امیداورم به همراه سیاستمداران و با مشورت های پارلمانی بتوانیم نسبت به تعیین اولویت ها و وظایف دولت آینده تصمیم گیری کنیم.ˈ

سلام با اشاره به ساختار آینده دولت گفت: ساختار دولت لبنان به نتایج مشورتهای فراکسیون های پارلمانی بستگی دارد، من هیچ تعهدی نسبت به کسی یا گروهی نمی دهم،ما باید به مصلحت ملی بیاندیشم.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3481

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.