پیارم: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به سیاست‌بازی‌ها باید پایان داد، نمی‌توان با دو یا سه نفر، دولت را اداره کرد و با توجه به اینکه امروز در شرایط جنگی هستیم باید همه در کنار هم فعالیت کنیم. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محسن رضایی بعد از ظهر امروز ...

پیارم: دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: به سیاست‌بازی‌ها باید پایان داد، نمی‌توان با دو یا سه نفر، دولت را اداره کرد و با توجه به اینکه امروز در شرایط جنگی هستیم باید همه در کنار هم فعالیت کنیم.

خبرگزاری فارس: باید به سیاست‌بازی‌ها پایان داد/ نمی‌توان با چند نفر دولت را اداره کرد

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از همدان، محسن رضایی بعد از ظهر امروز در دیدار با مردم همدان با بیان اینکه مردم همدان در تاریخ خود عدالت‌خواه و ظلم‌ستیز بودند اظهار داشت: همدانی‌ها همیشه پیرو شعار عدالت بودند و همواره در انتخابات به عدالت طلبان رأی دادند.

وی با بیان اینکه در همدان آثار عدالت رعایت نشده، افزود: برای مثال سیب زمینی در همدان تولید می‌شود و کارخانه چیپس در تهران مستقر شده و یا نیروگاه در همدان برق تولید می‌کند و بیش از ۹۰ درصد برق آن به اراک ارسال می‌شود.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: در حوزه کشاورزی با توجه به اینکه استان همدان ظرفیت استعداد خوبی در راستای گسترش کشاورزی دارد همچنان به شیوه سنتی کشت، داشت و برداشت انجام می‌شود در صورتی که می‌توان با ایجاد صنایع تبدیلی، فراوری و اصلاح بذر و خاک درآمدهای کشاورزان را افزایش داد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه کم شدن درآمد کشاورزان باعث مهاجرت روستائیان به شهرها شده افزود: از وقتی که نیروگاه برق مفتح در منطقه ایجاد شده با نابود کردن منابع آبی منطقه بیش از ۷۰۰ هزار نفر از مردم منطقه مهاجرت کردند.

رضایی در ادامه با اشاره به گسترش بدون فکر کارخانجات فولاد در اصفهان بیان داشت: زاینده‌رود به خاطر گسترش کارخانجات فولاد خشک شده و مسائل و مشکلات عدیده‌ای را در منطقه ایجاد کرد و این به خاطر بی‌تدبیری و بی‌فکری است و هیچ ربطی به نظام ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه شعار آزادی و عدالت دادن خوب است افزود: ما منکر شعار دادن نیستیم اما باید برای رفع مشکلات برنامه و راهکار عملی ارائه کرد.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه با بیان اینکه برای انجام امور باید اختیارات استان‌ها داد تصریح کرد: در عالی‌ترین سطح اداری در همدان نیرو داریم و از اول انقلاب تاکنون یک استاندار بومی نیامده و می‌توان از کادر دلسوز و قوی که از مشکلات منطقه شناخت دارد استفاده کرد.

وی ادامه داد: شعار آزادی و عدالت ارزش زیادی دارد و نباید عدالت و آزادی در ذهن و آرزوی ما بماند و می‌توان با ارائه فکر، برنامه و راهکار این مسئله را حل کرد.

رضایی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه سیاست‌بازی مردم را خسته کرده است تصریح کرد: باید همه مسئولان، مدیران، فعالان اقتصادی، روحانیون و مدیران اصولگرایی جلوگیری کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه برخی بداخلاقی‌ها در کشور زیاد شده است افزود: با ریختن آبروی دیگران، پله ساختن درست نیست، در جمهوری اسلامی ایران رعایت اخلاق، فقه و شرع و سیاست مهم است و نباید به دنبال بداخلاقی باشیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: به سیاست‌بازی‌ها باید پایان داد و همه در یک دولت دور هم جمع شوند، نمی‌توان با دو یا سه نفر تیم دولت را اداره کرد و با توجه به اینکه امروز در شرایط جنگی هستیم باید همه در کنار هم فعالیت کنیم.

وی ادامه داد: گرانی مردم را اذیت می‌کند اما باید بر روی فشارها و توطئه دشمنان که علیه نظام طراحی شده متمرکز شویم و با چاره‌جویی در این راستا حرکت کنیم.

رضایی در ادامه با بیان اینکه حل گرانی و بیکاری نیاز به یک‌سری عوامل دارد گفت: یکی از عوامل حل گرانی و بیکاری نیروی انسانی هوشمند و توانمند است که جوانان بهترین پشتوانه نظام هستند و من در برنامه‌های خود برنامه‌ریزی کردم که از جوانان برای حل مشکلات خودشان استفاده کنم.

*لزوم استفاده از نیروهای انسانی در مسیر معنویت با ابزار فرهنگی

وی اضافه کرد: یکی دیگر از راهکارهای حل مشکلات اقتصادی در جامعه امروز استفاده از نیروهای انسانی در مسیر عرفان و معنویت با ابزار فرهنگی است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخش دیگری از سخنان خود به اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و یادآور شد: اقتصاد مقاومتی یک الگو و مدل است و در شرایط تحریم اقتصادی با هدف خنثی کردن تحریم‌ها و شکوفایی اقتصاد است.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی به معنای ریاضت و تحمل گرانی‌ها و بیکاری نیست بلکه قیام در مقابل تحریم است.

رضایی ادامه داد: اقتصاد مقاومتی جنبش، نهضت و مجاهدت بزرگ و قیام است نباید بی‌کفایتی و بی‌تدبیری خود را به اقتصاد مقاومتی نسبت دهیم در صورتی که در کل اهداف بزرگی در اقتصاد مقاومتی برنامه‌ریزی شده است.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه وقتی من از حل مشکلات اقتصادی صحبت می‌کنم با مطالعه و اطلاعات اقتصادی است، تصریح کرد: تیپ من طوری نیست که روی هوا حرف بزنم، بر اساس مطالعات اقتصادی برای رفع مشکلات اقتصادی کشور برنامه‌ریزی کردم.

وی در ادامه با بیان اینکه دولت در خرید گندم داخلی به قیمت ارزان کوتاهی کرد افزود: دولت در سال گذشته با اعلام نرخ پایین قیمت گندم و از طرفی دیگر افزایش قیمت علوفه دامداران، گندم را خرید و به جای علوفه به دام‌ها داد، این در حالی است که گندم باید به کارخانجات آرد می‌ر‌فت و تبدیل به آرد می‌شد.

رضایی ادامه داد: دولت برای جبران کسری گندم از برزیل و آمریکا به قیمت نزدیک یک هزار تومان گندم خریداری کرد و این باعث رنجش خاطر کشاورزان شده است.

وی اضافه کرد: من برای حمایت از کشاورزان یارانه سبز را برای کشاورزان در زمینه‌های بیمه محصولات، صنایع کشاورزی، اصلاح بذر و خاک، آموزش و توانمندی زارعین پرداخت می‌کنم تا کشاورزی سرپا بماند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت: قیمت محصولات کشاورزی را بر اساس فرمول‌های دقیق اقتصادی تعیین می‌کنیم و با تشکیل تعاونی‌ها محصولات را از کشاورزان خریداری می‌کنیم که سود به خود زارعان برگردد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3296

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.