نیویورک – به دنبال صدور قطعنامه تازه تحریم های علیه کره شمالی، سوزان رایس نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل این تحریم ها را بسیار جدی و سنگین دانست و تهدید کرد که پیونگ یانگ در آینده با فشار بیشتری از سوی شورای امنیت روبرو خواهد شد. به گزارش پیارم به نقل از  ایرنا سوزان ...

نیویورک – به دنبال صدور قطعنامه تازه تحریم های علیه کره شمالی، سوزان رایس نماینده دایم آمریکا در سازمان ملل این تحریم ها را بسیار جدی و سنگین دانست و تهدید کرد که پیونگ یانگ در آینده با فشار بیشتری از سوی شورای امنیت روبرو خواهد شد.

به گزارش پیارم به نقل از  ایرنا سوزان رایس که در پایان نشست شورای امنیت و تصویب قطعنامه تحریم های کره شمالی سخن می گفت، افزود: این قطعنامه، تحریم هایی سنگین ذیل بند هفتم منشور ملل متحد وضع کرده و شدت و قدرت این تحریم ها هزینه فعالیت مخفیانه اتمی کره شمالی را افزایش خواهد داد.

وی تاکید کرد: این تحریم های سخت تازه، بخش مالی و بانکی کره شمالی را هدف قرار می دهد و مانع از نقل و انتقال پول به این کشور خواهد شد.

نماینده دایم آمریکا افزود: با این تحریم ها حتی حمل پول در کیف دستی و چمدان به کره شمالی امکان ناپذیر خواهد بود و بانک ها نمی توانند با این کشور معامله کنند.

سوزان رایس افزود: با این قطعنامه تمام کشتی ها و هواپیماهایی که به کره شمالی رفت و آمد می کنند در صورت نیاز مورد بازرسی قرار خواهند گرفت.

وی در پایان تهدید کرد در صورتی که پیونگ یانگ به اعمال تحریک آمیز خود ادامه داده و به قطعنامه های شورای امنیت بی توجه باشد، با فشار بیشتری از سوی شورای امنیت روبرو خواهد شد.

شورای امنیت سازمان ملل روز پنجشنبه با اجماع کامل قطعنامه تحریم های تازه علیه کره شمالی را تصویب کرد.

این قطعنامه تحریم های شدیدی علیه کره شمالی وضع کرده و بخش تجاری، بانکی و سفرهای خارجی مقام های کره شمالی را هدف قرار می دهد.

پیونگ یانگ تهدید کرده است که این قطعنامه را تلافی و پیمان آتش بس با کره جنوبی را لغو کرده و دست به حمله اتمی پیشگیرانه به آمریکا خواهد زد.

این قطعنامه پس از آن تصویب می شود که کره شمالی ماه گذشته دست به انجام آزمایش یک بمب هسته ای زد.

ماه دسامبر گذشته نیز پیونگ یانگ یک فروند موشک ماهواره بر از مدل ˈ یونها – ۳ ˈ را با موفقیت به فضا پرتاب کرد که به دنبال آن شورای امنیت سازمان ملل با تصویب قطعنامه ای پرتاب موشک بالستیک توسط کره شمالی را محکوم کرد.

در این قطعنامه که چین متحد مهم پیونگ یانگ نیز به آن رای داد، تهدید شده بود که در صورت انجام آزمایش هسته ای از سوی کره شمالی، تحریم ها سخت تری بر آن کشور اعمال خواهد شد.

چین متحد اصلی کره شمالی به شمار رفته و ناظران می گویند رای مثبت پکن به قطعنامه تحریم های کره شمالی نشان دهنده سردی روابط دو کشور پس از آزمایش هسته ای پیونگ یانگ است.

با این وجود تحلیلگران می گویند افزایش فشار و تهدیدها علیه پیونگ یانگ بی نتیجه بوده و نه تنها مانع از بالا گرفتن تنش ها و توقف برنامه نظاهی هسته ای کره شمالی نمی شود؛ بلکه منطقه شبه جزیره کره را به سوی جنگی تازه سوق خواهد داد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3153

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.