رئیس جمهور در واکنش به اظهارات نماینده شیخ‌ الازهر درباره مسائل مربوط به شیعه و سنی گفت که در صورت ادامه این بحث محل برگزاری کنفرانس خبری مشترک با وی را ترک می‌کند. به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قاهره ، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در جریان سفر خود به مصر پس از بازدید از ...

رئیس جمهور در واکنش به اظهارات نماینده شیخ‌ الازهر درباره مسائل مربوط به شیعه و سنی گفت که در صورت ادامه این بحث محل برگزاری کنفرانس خبری مشترک با وی را ترک می‌کند.

خبرگزاری فارس: واکنش قاطع احمدی‌نژاد به اظهارات نماینده شیخ الازهر

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به قاهره ، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور در جریان سفر خود به مصر پس از بازدید از دانشگاه جامع الازهر در نشست مشترک خبری با مدیر دفتر شیخ این دانشگاه شرکت کرد.

هنگامی که حسن الشافعی در خلال سخنانش به طرح مسائل اختلاف‌افکن درباره حوادث تاریخی و بحث شیعه و سنی پرداخت، احمدی‌نژاد گفت که این بحث‌ها خوب نیست و هشدار داد در صورت ادامه بحث محل برگزاری کنفرانس خبری را ترک می‌کند.

رئیس جمهور کشورمان همچنین در پاسخ به ادعای نماینده الازهر مبنی بر اینکه با احمدی‌نژاد درباره تساهل بین مذاهب و حقوق اهل سنت صحبت کرده‌، به وی اعلام کرد که درباره وحدت مذاهب توافق کرده‌ایم.

همراهان احمدی‌نژاد نیز به مدیر دفتر شیخ الازهر توصیه کردند که بجای طرح مباحث مورد اختلاف درباره مسائل وحدت‌آفرین صحبت کند که این تذکر باعث تغییر رویکرد وی شد.

تغییر موضوع بحث الشافعی و  تاکید وی بر وحدت کلمه و همبستگی و همچنین طرح مباحث سازنده از سوی وی درباره مسائل سوریه موجب تشکر رئیس جمهور کشورمان از وی شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2960

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.