رئیس کارگروه دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:‌زیردریایی‌های سپاه تحرکات ناوهای آمریکایی را در خلیج فارس به کنترل خود درآورده‌اند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، اسماعیل کوثری ‌در دومین اجلاس ملی دریای خزر که با حضور وزیر امور خارجه در بندر امیرآباد مازندران در حال پیگیری است به نقش ایران در خاورمیانه ...

رئیس کارگروه دفاعی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت:‌زیردریایی‌های سپاه تحرکات ناوهای آمریکایی را در خلیج فارس به کنترل خود درآورده‌اند.

خبرگزاری فارس: کنترل تمام تحرکات ناوهای آمریکا‌ در خلیج فارس توسط زیردریایی‌های سپاه‌

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان بهشهر، اسماعیل کوثری ‌در دومین اجلاس ملی دریای خزر که با حضور وزیر امور خارجه در بندر امیرآباد مازندران در حال پیگیری است به نقش ایران در خاورمیانه و تثبیت امنیت توسط جمهوری اسلامی ایران پرداخت.

وی با تأکید براینکه برای حفاظت از حدود مرزی کشورمان خودمان تصمیم می‌گیریم، خاطرنشان کرد: به غیر از نیروهای اصلی، یگان‌های سپاه نیز از ارکان جغرافیایی دریای خزر محافظت می‌کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه تا ۱۵ سال گذشته آمریکایی‌ها برای ایران در منطقه خلیج فارس اهمیتی قائل نبودند یادآور شد: در حال حاضر زیردریایی‌های سپاه تحرکات ناوهای آمریکایی‌ها را در خلیج فارس کنترل می‌کند.

وی با اشاره به موفقیت جدید نیروهای دریایی کشورمان اضافه کرد: اخیراً‌ ساخت موشک ایرانی با برد ۳۰۰ کیلومتر نیز که به صورت نقطه‌ای فعالیت می‌کند به موفقیت به پایان کار رسیده است.

کوثری با اعلام اینکه توانمندی‌های جوانان ایران اسلامی در بحث‌های هسته‌ای و فناوری نانو به گوش جهانیان رسیده است، یادآور شد: در جنگ برای تهیه موشک آربیچی دچار مشکل و چالش بودیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به جایگاه ایران در خزر گفت: ایران باید با سیاست‌گذاری‌های کلان حضور جدی‌تری در دریای خزر داشته باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2819

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.