معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سازما‌ن‌های آموزشی و در رأس همه آن‌ها دانشگاه‌ها از مهم‌ترین عناصر دگرگونی در جوامع هستند که نقش کلیدی در تغییر و تحول جامعه بر عهده دارند. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بستک، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم به همراه ...

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: سازما‌ن‌های آموزشی و در رأس همه آن‌ها دانشگاه‌ها از مهم‌ترین عناصر دگرگونی در جوامع هستند که نقش کلیدی در تغییر و تحول جامعه بر عهده دارند.

خبرگزاری فارس: دانشگاه‌ها مهم‌ترین عنصر دگرگونی جوامع هستند

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بستک، معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم به همراه فرماندار بستک، نماینده مردم غرب استان در مجلس شورای اسلامی و رئیس دانشگاه هرمزگان از فضای فیزیکی دانشگاه‌ها اعم از کلاس‌ها و دیگر امکانات دانشگاه بازدید کردند.

در حاشیه این بازدید معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم با بیان اینکه شهرستان بستک به عنوان پیشانی فرهنگی استان هرمزگان، مهد علم، ادب و دانش است، اظهار داشت: با توجه به اهمیت و شکل‌گیری زیرساخت‌های اصلی در عصر کنونی یکی از عوامل اصلی پیشرفت و توسعه حکومت‌ها در کشورهای توسعه یافته امر آموزش و پژوهش و توسعه و تجهیز مراکز آموزش عالی و پرداختن به مسئله علم و بالا بردن فرهنگ علمی در آن جامعه است.

سید جواد ساداتی‌نژاد افزود: سازمان‌های آموزشی و در رأس همه آن‌ها دانشگاه‌ها از مهم‌ترین عناصر دگرگونی در جوامع هستند که نقش کلیدی در تغییر و تحول، آرمان‌های توسعه ملی، ‌وظیفه آینده‌نگری، برنامه‌ریزی و پرورش نیروهایی با مهارت و کارآیی اساسی برای شکوفایی و بهبود وضعیت جامعه برعهده دارند.

وی با اشاره به حمایت دانشگاه‌ها از سوی خیرین در شهرستان بستک افزود: حمایت دانشگاه از سوی خیرین به عنوان یک سرمایه معنوی منشاء اثرات شگرف در دانشگاه‌ها ی شهرستان بوده است.

در ادامه فرماندار شهرستان بستک اظهار داشت: در شرایط کنونی که دشمن از طریق جنگ نرم و با رویکرد تهاجم فرهنگی جبهه جدیدی را به روی جامعه به ویژه جوانان ما گشوده است نقش دانشگاه‌ها در شفاف سازی و هوشیاری این مسائل برای ناامید کردن دشمنان نظام انقلاب اسلامی بسیار مهم و تأثیرگذار است.

محمد مشتاق‌زاده تصریح کرد: امروزه نقش دانشگاه‌ها در غالب کشورهای جهان متحول شده و رسالت دانشگاه به تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص محدود نمی‌شود بلکه دانشگاه‌ها و مؤسسه‌های تحقیقاتی در واقع امید جوامع تلقی می‌شوند و مهم‌ترین و سازنده‌ترین نقش را در تحول و پیشرفت جوامع و حل مشکلات ایفا می‌‌کنند.

وی با بیان اینکه در حالی که تا سال ۸۱ هیچگونه دانشگاهی در شهرستان بستک وجود نداشت، افزود: امروز با وجود سه دانشگاه پیام نور و آزاد اسلامی بستک و آزاد اسلامی جناح بیش از سه هزار دانشجو در شهرستان مشغول به تحصیل هستند که این جای بسی ستایش و تقدیر دارد.

نماینده عالی دولت در شهرستان بستک در پایان بیان داشت: توسعه دانشگاه‌ها مهم‌ترین اولویت فرمانداری این شهرستان است که با توجه به شأن علمی این منطقه دنبال می‌شود و هر گونه حمایت لازم را در راستای پیشبرد اهداف این دانشگاه‌ها انجام خواهیم داد.

گفتنی است تسهیل در تصویب رشته دانشگاه آزاد اسلامی در وزارت علوم و مجوز دو رشته کارشناسی ارشد پیام نور با توجه به وجود دو عضو هیت علمی در مقطع دکترا در شهرستان از خواسته‌های رؤسای دانشگاه آزاد اسلامی و پیام نور بستک بود.

انتهای پیام/۸۸۰۰۶/ر۳۰/ژ

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2775

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.