نامزد تصدی رئیس سازمان جاسوسی آمریکا مسلط به زبان عربی است و به عنوان یک جاسوس آموزش دیده سابقه همکاری ۲۵ ساله با سیا را در کارنامه خود دارد. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه برابر با ۷ ژانویه سال ۲۰۱۳ میلادی، «جان برنان» مشاور ضد تروریسم ...

نامزد تصدی رئیس سازمان جاسوسی آمریکا مسلط به زبان عربی است و به عنوان یک جاسوس آموزش دیده سابقه همکاری ۲۵ ساله با سیا را در کارنامه خود دارد.

خبرگزاری فارس: چه کسی بر صندلی ریاست سازمان سیا تکیه می‌زند؟

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه برابر با ۷ ژانویه سال ۲۰۱۳ میلادی، «جان برنان» مشاور ضد تروریسم کاخ سفید را به عنوان رئیس جدید سازمان سیا معرفی کرد.

 

خلاصه ای از بیوگرافی این مقام ارشد آمریکایی در ادامه ارائه می گردد:

برنان متولد ۲۲ سپتامبر سال ۱۹۵۵ میلادی است و مشاور ارشد مبارزه با تروریسم آمریکا محسوب می شود اما عنوان رسمی او معاون مشاور امنیت ملی در امور امنیت داخلی و مبارزه با تروریسم آمریکا و دستیار اوباما است.

برنان ۵۷ ساله پسر یک زوج مهاجر ایرلندی است و در نیوجرسی بزرگ شده است. این مقام آمریکایی زمانی که دانشجو بوده است، هنگام رفتن به دانشگاه تبلیغی را در روزنامه آمریکایی «نیویورک تایمز» می بیند مبنی بر اینکه سیا استخدام می کند و احساس می کند که کار در سازمان سیا با علاقه وی به سفر و تمایل او به خدمات دولتی تطابق دارد.

برنان به عنوان یک جاسوس آموزش دیده و به زبان عربی نیز مسلط است.

برنان دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه «فوردهام» آمریکا است. مطالعات وی شامل یادگیری زبان عربی و گذراندن واحدهای مربوط به مطالعات خاورمیانه در دانشگاه آمریکایی قاهره نیز می شود.

برنان همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد دولت آمریکا با محور مطالعات خاورمیانه از دانشگاه شهر «آستین» تگزاس آمریکا است.

مسئولیت های برنان به عنوان مشاور ضد تروریسم کاخ سفید عبارتند از نظارت بر برنامه ریزی های مربوط به حفاظت از کشور آمریکا در برابر تروریسم و واکنش به بلایای طبیعی.

این مقام آمریکایی هر روز با اوباما دیدار دارد.

برنان پیشتر در جریان رقابت های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۰۸ میلادی به عنوان مشاور اوباما در امور سیاست خارجی و مسائل اطلاعاتی فعالیت داشته است.

این مقام آمریکایی چهار سال گذشته را مشغول تدوین استراتژی مبارزه با تروریسم کاخ سفید بوده است.

او پیشتر نام خود را از فهرست بررسی های دولت آمریکا برای انتخاب رئیس سازمان سیا حذف کرد و دلیل آن نیز نگرانی هایی گزارش شد که به علت حمایت برنان از تکنیک های بازجویی خشن توسط سیا تحت ریاست «جورج دبلیو بوش» رئیس جمهوری سابق آمریکا به وجود آمده بود. در عوض، برنان توسط اوباما به عنوان معاون مشاور امنیت ملی آمریکا انتخاب شد؛ سمتی که نیاز به تائیدیه سنا ندارد.

همکاری ۲۵ ساله این مقام آمریکایی با سازمان سیا شامل فعالیت به عنوان یک تحلیلگر در مسائل مرتبط با خاور نزدیک و آسیای جنوبی، رئیس دفتر سیا در عربستان سعودی و رئیس مرکز ملی مبارزه با تروریسم آمریکا بوده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2726

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.