مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به وضعیت فعلی اصلاح‌طلبان در کشور گفت: برخی تحریف می‌کنند که جریان اصلاح‌طلبی اکنون حالش خوب است در حالی که باید سابقه‌اش خوب باشد که نیست. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، حسین شریعتمداری، چهارشنبه شب در همایش «چشمان باز» در فرهنگسرای شهرداری یزد با ...

مدیر مسئول روزنامه کیهان با اشاره به وضعیت فعلی اصلاح‌طلبان در کشور گفت: برخی تحریف می‌کنند که جریان اصلاح‌طلبی اکنون حالش خوب است در حالی که باید سابقه‌اش خوب باشد که نیست.

خبرگزاری فارس: حال اصلاح‌طلبان خوب نیست/‌‌مردم از ‌ائتلاف برخی جریان‌ها ‌مخرج مشترک بگیرید

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، حسین شریعتمداری، چهارشنبه شب در همایش «چشمان باز» در فرهنگسرای شهرداری یزد با بیان شباهت‌های فتنه ۸۸ به فتنه‌های صدر اسلام اظهار داشت: فتنه ۸۸ نظیر جنگ احزاب بود از این‌رو احزاب باید مراقب یارگیری‌های خود باشند.

وی افزود: در جنگ احزاب، همه حزب‌ها گرچه با هم مشکل داشتند اما متحد شده بودند که ابتدا اسلام را از بین ببرند سپس به مشکلات خود بپردازند.

شریعتمداری عنوان کرد: تعداد خواص آلوده در زمان حال نسبت به جمعیت، کمتر از صدر اسلام است و مسئله اصلی این است که در صدر اسلام، نگاه‌ها به خواص بود و اگر خواصی می‌لغزید، خیلی‌های دیگر نیز می‌لغزیدند اما اکنون نگاه به ولی‌فقیه است و با وجود خواص آلوده، مردم با نگاه به رهبری در مسیر رهبری حرکت کردند و سیلی به راه انداختند که برای فتنه‌گران بنیان‌‌برانداز بود.

این روزنامه‌نگار اصولگرا تصریح کرد: دشمن به طور قطع دست از دشمنی نمی‌کشد، هرگاه دیدید گروه‌ها، احزاب، جریانات و یا افرادی که به ظاهر با یکدیگر متحد هستند، دور هم جمع شدند و ائتلاف کردند، به تابلوی ائتلاف آنها نگاه نکنید بلکه از ائتلاف آنها مخرج مشترک بگیرید.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: کسی فکر می‌کرد که منافقان و بهائیان و سعودی‌ها به کمک اصلاح‌طلبان بیایند و کمک‌های مالی و سیاسی کنند؟ اما این کمک‌ها به آنها شد و آنها نیز به واسطه همین کمک‌ها حتم داشتند که پیروزند اما نشدند و در این بین خواص نیز سکوت کردند و با این سکوت با آنها همراهی و همکاری کردند.

وی با اشاره به سخن معروف حضرت امام خمینی (ره) که فرمودند: «میزان حال فعلی افراد است»، اظهار داشت: تحریف نکنید که اصلاح‌طلبی اکنون حالش خوب است بلکه باید سابقه‌اش خوب باشد که نیست.

شریعتمداری عنوان کرد: این مسائل در زمان صدر اسلام بوده و تاکنون نیز هست و افراد می‌توانند بر اثر مال دنیا، فشار یا تهدید عوض شوند و بر گذشته خووب خودشان خط بطلان بکشند و اگر بصیرت برای شناخت این افراد وجود داشته باشد، فتنه اصلا شکل نمی‌گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: سران فتنه مهر سوخته هستند زیرا مهره‌های دشمن هنگامی که از حیظ انتفاع خارج می‌شوند، مهره سوخته هستند و معمولا کانونی که به آن مهره ماموریت داده، دیگر حمایت چندانی از آنها نمی‌کند.

مدیرمسئول روزنامه کیهان خاطرنشان کرد: اما عده دیگری از مهر‌ه‌ها هستند که وقتی می‌سوزند، به آنها فسیل زنده می‌گویند و اینها مهره‌هایی هستند که برای شکل دادن به نظام جمهوری اسلامی ماموریت داشته‌اند اما حالا دیگر هیچ کاری از دستشان بر نمی‌آید ولی از آنها حمایت می‌شود تا سایر مهره‌ها مأیوس نشوند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: شخصی گفته بود «من هم با بیانیه روز عاشورا مخالف بودم و نمی‌خواستم معرکه بگیرم». اف بر تو که لباس روحانیت بر تن داری و تحمل می‌کنی و با آنهایی که عاشورا و امام حسین (ع) را آنچنان بی‌حرمت کردند، کاری نداری و مخالفت نمی‌کنی تنها به خاطر حمایت از آقای ….

شریعتمداری تاکید کرد: باید نگاه‌ها از جاده‌های فرعی عبور کند و از جاده اصلی، منحرف و غافل نشویم.

وی ادامه داد: برخی آمدند و به خیال خودشان می‌خواستند با دشمن همبازی شوند غافل از اینکه بازیچه دشمن شدند.

شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه امروز آمریکا عقبه استراتژیک خود را از دست داده است زیرا زمانی مصر، لیبی، تونس، بحرین و .. عقبه آمریکا بودند اما امروز نه تنها این عقبه از بین رفته بلکه همین‌ها به نفع جمهوری اسلامی ایران تغییر ماهیت داده‌اند.

وی عنوان کرد: رئیس برکنار شده CIA در نوامبر ۲۰۰۹ در حالی‌که به سنای آمریکا گزارش می‌دهد که ایران مانند هرکول در خاورمیانه ایستاده است و با وجود آن نمی‌توان وارد کریدورهای مورد نظر شد، رهبری به آمریکا فرمودند که «اگر تهدید می‌کنید به ضررتان است» زیرا ایشان معتقدند اگر تهدید می‌شود باید کاری هم انجام شود و اگر چند بار تهدید تکرار شود، یعنی حریف از آمدن به میدان گریزان است و اگر دست به اقدام بزنند نیز صد برابر به ضرر آنها خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: درگیری ما با نظام سلطه، ماهوی است یعنی ما به خاطر هویت خودمان با نظام سلطه درگیر هستیم و تا زمانی که بر روی هویت اسلام ناب محمدی (ص) ایستاده‌ایم، این درگیری با نظام سلطه ادامه دارد زیرا نظام اسلامی که ظلم‌ستیز نباشدف اسلام نیست و امام خمینی (ره) نیز از اسلام آمریکایی نگران بودند.

شریعتمداری یادآور شد: در زمان اصلاحات نیز قرائت‌های بسیاری از اسلام صورت گرفت که خمس و زکات و … داشت اما ظلم‌ستیزی از آن حذف شده بود.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2667

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.