کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور مدیر آموزش و پرورش بستک، معاون پرورشی، کارشناسان و کارشناس امور بانوان برگزار شد. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بستک، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک در این رابطه اظهار داشت: پیشبرد برنامه‌های آموزشی و تربیتی مبتنی بر آموزه‌های دینی و تعلیم و تربیت ...

کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی با حضور مدیر آموزش و پرورش بستک، معاون پرورشی، کارشناسان و کارشناس امور بانوان برگزار شد.

خبرگزاری فارس: کمیته پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در بستک تشکیل شد


به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس از بستک، مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک در این رابطه اظهار داشت: پیشبرد برنامه‌های آموزشی و تربیتی مبتنی بر آموزه‌های دینی و تعلیم و تربیت اسلامی از بروز آسیب‌های اجتماعی در نسل آینده‌ساز پیشگیری می‌کند.

ناصر توکلی افزود: اجرای برنامه‌های آموزشی در زمینه آگاه سازی دانش آموزان نسبت به مضرات اعتیاد و انعکاس حوادث تلخ و عبرت آموز از اقدامات پیش‌بینی شده توسط کمیته پیشگیری آموزش و پرورش بستک است.

وی اضافه کرد: شیوه زندگی سالم در قالب برنامه‌های آموزشی برای دانش آموزان و توزیع بروشورهای آموزشی با رویکرد پیشگیری، ایجاد بانک اطلاعات از مدرسان طرح‌های آسیب‌های اجتماعی از جمله برنامه‌های کمیته پیشگیری است.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بستک با اشاره به توانمندسازی فکری و فرهنگی خانواده‌های دانش آموزان تأکید کرد: در این طرح آموزش‌ها به صورت فردی و گروهی و براساس نیازهای واقعی آموزشی خانواده‌ها و دانش‌آموزان در رده‌های مختلف سنی برگزار شود .

وی تصریح کرد: مهم‌ترین آموزش‌های این طرح شامل دوره‌های آموزشی پیشگیری از اعتیاد، آموزش مهارت‌های زندگی، بهداشت عمومی، آموزش مسائل اعتقادی و احکام، حجاب و عفاف و اردوهای تخصصی و ارائه کتب است.

در ادامه معاون پرورشی آموزش و پرورش بستک اظهار داشت: در بسیاری از نقاط آثاری از اعتیاد و خشونت و عوارض آن مشاهده می‌شود و در بحث جامعه ایمن قرار نیست که به کلیت معضلات اجتماعی رسیدگی شود بلکه مواردی از آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد و سوء مصرف الکل و نیز خشونت که در ارتباط مستقیم با سوانح و حوادث هستند، مد نظر کمیته است.

سید ابوالفضل سجادی افزود: محتوی کاهش آسیب‌های اجتماعی را بر حسب موضوع در قالب کارگروه‌های دیگر می توان دنبال و پیگیری کرد به عنوان مثال کارگروه محیط‌های مسکونی، شغلی و آموزشی مهم‌ترین کارگروه‌هایی هستند که هر دو (خانواده و دانش آموز) را تحت پوشش قرار می دهد.

وی در پایان بیان داشت: با شکل گیری کارگروه‌های سه گانه مسکونی، شغلی و آموزشی می‌توان مداخلات کاهش آسیب‌های اجتماعی را در این سه کارگروه طراحی و اجرایی نمود تا موقعی که امکان کارکرد مستقل این کارگروه فراهم شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2664

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.