عمرو موسی دبیرکلی اتحادیه عرب را از سال ۸۰ تا سال ۹۰ بر عهده گرفت و در حالیکه تنها سه ماه از پیروزی انقلاب مردم مصر و سرنگونی رژیم مبارک نگذشته بود، وی زمزمه استعفا از سمت دبیرکلی اتحادیه عرب و نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از مبارک را سر داد. دقایقی پیش ...

عمرو موسی دبیرکلی اتحادیه عرب را از سال ۸۰ تا سال ۹۰ بر عهده گرفت و در حالیکه تنها سه ماه از پیروزی انقلاب مردم مصر و سرنگونی رژیم مبارک نگذشته بود، وی زمزمه استعفا از سمت دبیرکلی اتحادیه عرب و نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از مبارک را سر داد.

دقایقی پیش شبکه خبری CNN با انتشار خبری در زیر نویس خود، از مرگ «عمرو موسی» دبیرکل سابق اتحادیه عرب، وزیر خارجه پیشین مصر و نامزد انتخابات اخیر ریاست جمهوری این کشور خبر داد.

گفتنی است در همین حال شبکه ۱TV نیز با انتشار این خبر، علت مرگ «عمر موسی» را سکته قلبی اعلام کرد.

عمرو موسی کیست؟

“عمرو محمود ابو زید موسی” معروف به “عمرو موسی” متولد ۳ اکتبر ۱۹۳۶ در قاهره بود. وی در خانواده ثروتمندی در قاهره بزرگ شد.

مسلمانی سکولار و فارغ التحصیل رشته حقوق از دانشگاه قاهره بود و برای مدت کوتاهی نیز وکالت می‌کرده است.او در پایان دهه ۵۰ میلادی به دستگاه دیپلماسی مصر پیوست. در دوره‌ای مدیر اداره روابط خارجی مصر بود، پس از آن سفیر مصر در هند شد و بعد از آن عضو گروه مصری اعزامی به سازمان ملل در نیویورک شد و پس از آن به عنوان سفیر کشورش در سازمان ملل انتخاب شد.عمرو موسی را باید از جمله دیپلمات‌های با سابقه مصر برشمرد که به مدت یک دهه یعنی از سال ۷۰ تا سال ۸۰ سمت وزیری خارجه مصر را احراز و سکان سیاست خارجی رژیم دیکتاتوری «حسنی مبارک» را هدایت می‌کرد.پس از آن عمرو موسی دبیرکلی اتحادیه عرب را از سال ۸۰ تا سال ۹۰ بر عهده گرفت و در حالیکه تنها سه ماه از پیروزی انقلاب مردم مصر و سرنگونی رژیم مبارک نگذشته بود، وی زمزمه استعفا از سمت دبیرکلی اتحادیه عرب و نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری مصر پس از مبارک را سر داد.

 

//


برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2431

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.