پیارم به نقل از پایگاه بصیرت:تلویزیون صدای آمریکا از هم اکنون فضاسازی برای جلوگیری از مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری را آغاز کرده است.در حالی که بیش از شش ماه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، از هم اکنون این رسانه آمریکایی برای جلوگیری از مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، به ...

پیارم به نقل از پایگاه بصیرت:تلویزیون صدای آمریکا از هم اکنون فضاسازی برای جلوگیری از مشارکت حداکثری مردم در انتخابات ریاست جمهوری را آغاز کرده است.در حالی که بیش از شش ماه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده، از هم اکنون این رسانه آمریکایی برای جلوگیری از مشارکت حداکثری مردم در انتخابات، به شگردهای تبلیغی روی آورده است تا با شبهه افکنی در مورد حضور همگانی در انتخابات، به نوعی سلامت آن را مخدوش کند.

دسته بندی احزاب سیاسی به اصلاح طلبان و اصولگرایان، برجسته سازی شکاف جناحی و درون جناحی، مطالبه سازی و شرط گذاری برای حضور در انتخابات، احتمال تحریم و معلوم نبودن مشارکت همه گروه های سیاسی در انتخابات از جمله رویکردهایی است که این تلویزیون برای کم رنگ کردن حضور مردم در انتخابات در پیش گرفته است. بر اساس این رویکرد، تلویزیون صدای آمریکا مجمع گروه های اصلاح طلب را که قرار است اواخر دی ماه در تهران برگزار شود، سوژه قرار داده و در مورد مشارکت آنان در انتخابات به گمانه زنی پرداخته است، مجمعی که به زعم این رسانه نتیجه آن می تواند حاوی پیام برای دولت و مردم باشد، پیامی که می تواند شامل تحریم یا حضور در انتخابات همراه با شرایط و مطالباتی باشد.

تلویزیون صدای آمریکا از سویی سعی می کند با بازخوانی وقایع فتنه ۸۸ و همچنین ادعای شکاف درونی جناح اصولگرایان، انتخابات ۹۲و حضور حداکثری در انتخابات را بیش از اندازه حساس نشان دهد و با مطالبه سازی و شرط گذاری، از احتمال تحریم انتخابات سخن بگوید. این تلویزیون برای مطالبه سازی جهت حضور همه گروه ها در انتخابات اینگونه مطرح می کند که مجمع اصلاح طلبان می تواند به این پرسش ها پاسخ دهد که اگر زندانیان سیاسی آزاد نشوند، اگر فضای سیاسی کشور فراهم نشود و اگرهای دیگر آن وقت جریان های اصلاح طلب باید چه موضعی را در پیش بگیرند و اصولاً معرفی نامزد به صلاح جریان اصلاح طلب هست یا اینکه سکوت یا تحریم یا هر سیاست دیگری در واقع به نوعی پیامش به مردم این است که ما حضور داریم، تصمیم می گیریم و این تصمیم را در معرض نقد مردم می گذاریم. این تلویزیون همچنین با هدف تشدید شکاف در میان جناح های سیاسی کشور و جلوگیری از ائتلاف گروه های سیاسی وانمود می کند که همگرایی این گروه ها شدنی نیست. همانطور که گفته شد، یکی از شگردهای تبلیغی تلویزیون صدای آمریکا حساس کردن انتخابات آتی و پیوند مشارکت مردم با مشروعیت نظام با توجه به مناسبات ایران با غرب است. تاکنون رویکرد رسانه های بیگانه برای جلوگیری از مشارکت مردم در انتخابات یا تحریم آن جوابگو نبوده است، از این رو به نظر می رسد تلویزیون صدای آمریکا از الگوی تحریم انتخابات جهت مطالبه سازی و افزایش حساسیت ها و ایجاد تنش های سیاسی در آستانه انتخابات استفاده می کند .

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2340

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.