خبرگزاری پیارم: محقق و پژوهشگر دینی کشور ترکیه گفت: جهان اسلام و کشورهای دیگر، نیازمند پژوهش‌ها و تحقیقات گسترده‌ای که آستان قدس رضوی در مباحث دینی، فرهنگی و تبیین و گسترش معارف اهل بیت(ع) انجام داده، است. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، علی آکسوت که به همراه جمعی ...

خبرگزاری پیارم: محقق و پژوهشگر دینی کشور ترکیه گفت: جهان اسلام و کشورهای دیگر، نیازمند پژوهش‌ها و تحقیقات گسترده‌ای که آستان قدس رضوی در مباحث دینی، فرهنگی و تبیین و گسترش معارف اهل بیت(ع) انجام داده، است.

خبرگزاری فارس: جهان اسلام نیازمند تولیدات فرهنگی آستان قدس رضوی است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان قدس رضوی، علی آکسوت که به همراه جمعی از محققان و فعالان دینی کشور ترکیه از بنیاد پژوهش‌های اسلامی و مرکز دائمی نمایشگاه‌های آستان قدس رضوی، موزه قرآن و گنجینه نفایس و موزه مرکزی حرم مطهر رضوی بازدید کردند، اظهارداشت: منابع مرجع و معتبر دینی در کشورهای دیگر کمتر است و آستان قدس رضوی به عنوان متولی یکی از بزرگ‌ترین نهادهای دینی باید در این زمینه اهتمام ویژه ورزیده و فرهنگ و معارف اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) به‌ویژه سیره رضوی را در سراسر جهان اسلام گسترش دهد.

* پیوند ناگسستنی قرآن و عترت

وی ضمن تشکر از نگه‌داری قرآن‌های منتسب به ائمه‌اطهار(ع) و دیگر قرآن‌های نفیس در موزه قرآن حرم مطهر رضوی خاطرنشان کرد: باعث افتخار است که در کنار مضجع منور حضرت رضا(ع) موزه‌ قرآن برپا شده و این خود نشان دهنده پیوند ناگسستنی بین قرآن و اهل‌بیت(ع) است.

این فعال دینی کشور ترکیه، با اشاره به گسترش فضاهای اماکن متبرکه حرم مطهر در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی افزود: موفقیت‌ها و پیشگامی این آستان قدس مقدس در حوزه‌های مختلف، نشان از وجود مدیریتی دینی و مدبرانه حاکم بر این مجموعه است.

آکسوت، به لزوم حضور فعال آستان قدس رضوی در فضای مجازی تأکید کرد و ابراز داشت: با گسترش فعالیت‌های مجازی و فناوری‌ اطلاعات و ارتباطات در جوامع مختلف، آستان قدس رضوی نیز بایستی بیش از پیش به این موضوع اهمیت ویژه ورزد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2290

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.