خبرگزاری پیارم: صندوق توسعه ملی اعلام کرد: بر اساس قرارداد صندوق و بانک رفاه ۴۰۰۰ میلیارد ریال به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی طرح‌های کشاورزی و آب اختصاص یافت. به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، قرارداد جدیدی امروز بین صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران به امضا رسید. این قرارداد با ...
خبرگزاری پیارم: صندوق توسعه ملی اعلام کرد: بر اساس قرارداد صندوق و بانک رفاه ۴۰۰۰ میلیارد ریال به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی طرح‌های کشاورزی و آب اختصاص یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی صندوق توسعه ملی، قرارداد جدیدی امروز بین صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران به امضا رسید.

این قرارداد با حضور مدیرعامل بانک رفاه کارگران در محل صندوق توسعه ملی نهایی شد و بر اساس آن ۴۰۰۰ میلیارد ریال از منابع صندوق توسعه ملی به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی فعال در طرح‌های آب و کشاورزی اختصاص پیدا می‌کند.

محمدرضا نظری عضو هیأت عامل و معاون قراردادهای عاملیت صندوق توسعه ملی پس از امضای قرارداد جدید با مدیرعامل بانک رفاه کارگران، گفت: قرارداد با بانک رفاه کارگران به استناد بند ۱ – ۵ قانون بودجه ۹۱ کل کشور است که صندوق توسعه ملی را موظف کرده، تا ۱۰ درصد منابع سال ۹۱ این صندوق را به صورت ریالی به بخش‌های آب و کشاورزی اختصاص دهد.

وی به تعهدات بانک رفاه کارگران در قبال امضای این قرارداد اشاره کرد و گفت: بانک رفاه کارگران بر اساس قرارداد و نظام‌نامه‌ای که مورد توافق قرار گرفت، موظف است توجیهات مالی، فنی و اقتصادی طرح‌ها را احراز کند.

عضو هیأت عامل صندوق توسعه ملی، مبلغ قرارداد جدید صندوق توسعه ملی و بانک رفاه را ۴۰۰۰ میلیارد ریال و نرخ سود تسهیلات را حداکثر ۱۳ درصد عنوان کرد و گفت: ۲۰ درصد قرارداد می‌تواند به صورت سرمایه در گردش پرداخت شود که این پرداخت بر اساس درخواست متقاضی و تشخیص بانک عامل صورت می‌گیرد.

عضو هیات عامل صندوق توسعه ملی با یادآوری اینکه پرداخت و بازپرداخت تسهیلات یاد شده به صورت ریالی است، درباره مکانیزم عملیاتی شدن این قرارداد گفت: بانک عامل ابتدا در ارکان اعتباری خود توجیه مالی، اقتصادی و فنی طرح‌های متقاضیان غیر دولتی را بررسی می‌کند و پس از احراز توجیه‌ طرح‌ها به میزان سرجمع طرح‌های مصوب، از صندوق توسعه ملی درخواست واریز وجه می‌نماید.

صندوق توسعه ملی نیز در سریعترین زمان ممکن پس از تطبیق طرحها با شرایط قرارداد عاملیت منعقده و نظام‌نامه ضوابط و شرایط پرداخت تسهیلات، نسبت به واریز وجه به بانک عامل اقدام خواهد کرد.

نظری در خصوص نحوه انتخاب بانک رفاه به عنوان بانک عامل این قرارداد افزود: از آنجاکه بانک رفاه یکی از بانکهای بزرگ کشور است که تعامل بسیار خوبی با ارباب رجوع دارد، تصمیم گرفته شد که به عنوان بانک عامل انتخاب شود و امید است که این بانک بستر مناسبی برای رشد و شکوفایی بیشتر پروژه‌های غیر دولتی بخش آب و کشاورزی را فراهم کند.

بر اساس این گزارش، سید ضیاء ایمانی مدیرعامل بانک رفاه کارگران نیز در این مراسم گفت: تصمیم صندوق توسعه ملی مبنی بر اینکه اختیار تعیین و پذیرش طرح‌ها را به بانک واگذار کرده است، یک نوع اعتماد به شبکه بانکی محسوب می‌شود.

بانک نیز در هنگام بررسی طرح، قدرت بازدهی و بازگشت منابع را ارزیابی می‌کند، تا از توجیه‌پذیری طرح مطمئن شود.

این گزارش می‌افزاید: پیش از این در شهریور ماه ۹۱ نیز صندوق توسعه ملی و بانک رفاه کارگران دو قرارداد؛ یکی قرارداد ارزی به مبلغ یک میلیارد دلار و قرارداد دیگری معادل ارزش ریالی به مبلغ ۴۰۰ میلیون دلار  منعقد کرده بودند. این قراردادها در راستای حمایت از تولید ملی و سرمایه‌گذاران بخش خصوصی امضا شده است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2270

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.