خبرگزاری پیارم: مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: برای ارتقای سلامتی دانش‌آموزان در سفرهای راهیان نور از ظرفیت فرهنگ‌یاران پلیس و همچنین همیاران پلیس دانش‌آموزی استفاده می‌کنیم تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در گردهمایی معاونان و رؤسای نواحی آموزش و پرورش ...

خبرگزاری پیارم: مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: برای ارتقای سلامتی دانش‌آموزان در سفرهای راهیان نور از ظرفیت فرهنگ‌یاران پلیس و همچنین همیاران پلیس دانش‌آموزی استفاده می‌کنیم تا مشکلی در این زمینه وجود نداشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، احمد محمودزاده عصر امروز در گردهمایی معاونان و رؤسای نواحی آموزش و پرورش استان اردبیل اظهار داشت: ما در کنار مربیان و معلمان از راویان و روحانیان مستقر در کاروان‌های راهیان نور استفاده می‌کنیم تا دانش‌آموزان با محتوای غنی و کمترین آسیب سفر خود را به مناطق عملیاتی جنوب انجام دهند.

وی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: البته در این زمینه به ابراز رضایت ۸۵ تا ۹۰ درصدی والدین دانش‌آموزان بسیار امیدوار و خوش‌‌بین هستیم که انتظار داریم در سفر دانش‌آموزان پسر به مناطق عملیاتی جنوب نیز سفرها در این استان با کمترین آسیب و خطرات و با بیشترین غنای محتوایی همراه باشد.

محمودزاده به بهره‌گیری از ظرفیت همراهان پلیس در قالب دانش‌آموزان و فرهنگیان اشاره کرد و افزود: این معلمان و دانش‌آموزان در قالب پلیس نامحسوس برخی آسیب‌ها و تهدیدهای احتمالی را در سفر کاروان راهیان نور مد نظر قرار می‌دهند تا حوادث احتمالی به حداقل برسد و فرهنگ‌سازی به شکل مطلوب اتفاق بیفتد.

این مسئول خاطر نشان کرد: سفر دانش‌آموزان پسر به مناطق عملیاتی جنوب در گروه پسران بعد از امتحانات نوبت اول انجام می‌شود که امیدواریم با آسیب‌شناسی نقاط ضعف و گله‌گذاری‌های احتمالی در دور دوم سفرها شاهد ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه باشیم.

۳۰۰ مدرسه امسال هوشمند می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به هوشمندسازی مدارس به عنوان یک اصل اساسی اشاره کرد و بیان داشت: ۳۰۰ مدرسه در سال تحصیلی گذشته در سطح استان هوشمند شد که شاهد ادامه این روند در سال تحصیلی جدید هستیم.

محمودزاده یادآور شد: ‌آموزش و پرورش به تنهایی قادر نیست حتی در خرید کامپیوتر، برد و پرژکتور ورود پیدا کند که در این زمینه به حمایت و دستگیری خیرین، مشارکت اولیا و تأمین بخشی از هزینه‌ها از طریق اعتبارات عمرانی نیاز داریم.

وی گفت: در این ارتباط با کسب مجوز از استانداری اردبیل سعی می‌کنیم بخشی از اعتبارات عمرانی امسال را که احتمال می‌دهیم پروژه‌ها تا پایان سال تکمیل نشود به هوشمندسازی مدارس اختصاص دهیم که در این بین مدارس استعدادهای درخشان، نمونه دولتی، شاهد و در کل مدارس خاص و هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای در اولویت جدی هستند.

محمودزاده هرگونه فعالیت‌ها و برنامه‌های جنبی در مدارس را تا حل نشدن این مشکلات ممنوع و متوقف اعلام کرد و افزود: در این ارتباط با همکاری استانداری اردبیل بخشی از اعتبارات عمرانی آموزش و پرورش صرف هوشمندسازی می‌شود.

وی تصریح کرد: با کسب اعتبارات عمرانی انتظار داریم ۳۰۰ مدرسه تعهد امسالمان را نیز هوشمندسازی کنیم که امیدواریم در این باب برخی نارسایی‌ها نیز برطرف شود.

محمودزاده همچنین از جذب مربیان و معلمان قرآنی به تعداد ۸۲ نفر خبر داد و خاطر نشان کرد: ۲۵ نفر از این مربیان و معلمان زن و ۵۷ نفر مرد هستند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2265

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.