خبرگزاری پیارم: مردم آمریکا پس از ماه‌ها هیاهوی انتخاباتی در این کشور امروز به پای صندوق‌های رای می‌روند تا مستاجر جدید کاخ سفید را تعیین کنند. به گزارش فارس، پس از ماه‌ها کشمکش و فعالیت انتخاباتی در آمریکا اکنون نوبت به مردم این کشور رسیده است تا با حضور در پای صندوق‌های رای رئیس جمهور جدید خود را اینتخاب کنند. از طرفی ...
خبرگزاری پیارم: مردم آمریکا پس از ماه‌ها هیاهوی انتخاباتی در این کشور امروز به پای صندوق‌های رای می‌روند تا مستاجر جدید کاخ سفید را تعیین کنند.

خبرگزاری فارس: اخبار لحظه به لحظه از انتخابات آمریکا

به گزارش فارس، پس از ماه‌ها کشمکش و فعالیت انتخاباتی در آمریکا اکنون نوبت به مردم این کشور رسیده است تا با حضور در پای صندوق‌های رای رئیس جمهور جدید خود را اینتخاب کنند. از طرفی مسائل اقتصادی و اشتغال به شدت بر این انتخابات سایه افکنده است.

باراک اوباما و میت رامنی، نامزدهای انتخابات ریاست جمهور آمریکا نیز در شرایطی اسبهای خود را برای ورود به کاخ سفید زین کرده‌اند که نظرسنجی‌ها از رقابت شانه‌ به شانه این دو رقیب، اما کمی به نفع اوباما حکایت دارند.

اما انتخابات آمریکا با توجه به اهمیت آن توجه کشورهای جهان را نیز به خود جلب کرده است. نظر به اهمیت این موضوع خبرگزاری فارس اخبار لحظه به لحظه از این انتخابات مخابره می‌کند که خلاصه آن در ادامه می‌آید:

***

سه‌شنبه

۰۷:۳۰ صندوق‌های اخذ رای در آمریکا ۷ صبح به وقت محلی آغاز بکار می‌کنند.

۰۸:۳۰ پیشتازی دموکرات‌ها در آرای غیر حضوری فلوریدا: اعلام رای ۴٫۵ میلیون نفر از ۱۲ میلیون نفر این ایالت

۰۹:۳۰ گریه اوباما در جمع هواداران در آیووا؛  اوباما در جمع مردم گفت: گفت: من به اینجا بازگشتم تا از شما بخواهیم به من کمک کنید تا آنجه که آغاز کردیم را به پایان برسانیم زیرا اینجا (آیووا) همانجایی است که حرکت ما برای تغییر آغاز شده است. درست همینجا.

۱۰:۱۵  آغاز رای‌گیری در روستای «دیکسویل نوچ» ایالت نیوهمپشایر در  نیمه‌های ‌شب. این روستا جزء اولین مناطق نیوهمپشایر محسوب می‌شود که رأی‌گیری در آن آغاز شده است و حوزه‌های اخذ رأی‌ در دیگر مناطق این ایالت از صبح امروز (به وقت محلی) تا پایان وقت رأی‌گیری باز خواهند بود.(گزارش تصویری)

۱۰:۳۱ طبق جدیدترین نظرسنجی موسسه انگلیسی «یوگاو»، اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا با اختلاف ۲ درصد پیروز خواهد شد.

۱۰:۴۰ پایان سفرهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری؛ اوباما به زادگاهش شیکاگو و رامنی به نیوهمپشایر رفت.

۱۱:۴۵ جدیدترین نظرسنجی‌ها در آمریکا در حالیکه چند ساعت بیشتر تا انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا باقی نمانده است، نشان می‌دهد که اوباما با اختلاف ۱٫۶ درصد از رامنی پیشی گرفته است. از میان ۱۲ نظرسنجی صورت گرفته، تنها نتایج نظرسنجی «گالوپ» و «راسموسن» به نفع رامنی بود.

۱۲:۰۲ حوزه‌های اخذ رای در ایالت‌های شرقی آمریکا ساعت ۱۹ به وقت محلی (۰۳:۳۰ به وقت تهران) بسته می‌شوند.

۱۵:۲۲ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا انفجار در بیمارستان کارولینای شمالی یک کشته برجای گذاشت.

۱۵:۳۲ لحظاتی پیش، انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در ایالات تعیین‌کننده و مهم این کشور آغاز شد.

۱۵:۴۰ حوزه‌های اخذ رأی در ایالات «ایندیانا» و «کنتاکی» در ساعت ۱۸:۰۰ به وقت محلی امروز سه‌شنبه، تعطیل می‌شود و رأی‌گیری در دیگر نقاط آمریکا ۶ ساعت بعد از آن به پایان می‌رسد.

۱۶:۰۰ «جوزف بایدن» معاون رئیس‌جمهوری آمریکا لحظاتی پیش رأی‌ خود را در دبیرستان «آلکسیس دوپونت» در «ویلمینگتون» ایالت «دیلاور» زادگاه خود به صندوق انداخت.

۱۶:۱۵ «میت رامنی» نامزد جمهوری خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا هم قرار است در ساعت ۸:۳۰ صبح به وقت محلی در بلمونت ماساچوست رأی خودش را به صندوق بیندازد.

۱۷:۰۰ گزارش های رسیده حاکی از آن است که رامنی پس از انداختن رأی خود می‌خواهد به «کلیولند» اوهایو و پنسیلوانیا سفر کند.

۱۷:۰۱ ساعت برگزاری انتخابات در تمامی ایالات آمریکا؛ طبق جدیدترین اخبار رسیده از انتخابات آمریکا، هم‌اکنون رأی‌گیری در ۲۸ ایالت آمریکا آغاز شده است.

۱۷:۲۰ «الکساندر ترشین» سناتور روس، از ناظران انتخابات آمریکا، گفته است که به ناظران انتخاباتی دسترسی نامحدودی داده شده است.

۱۷:۳۵ میت رامنی نامزد جمهوری‌خواه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در شهر بلمونت ماساچوست رای خود را به صندوق انداخت.

«میت رامنی» نامزد انتخابات آمریکا

۱۸:۱۰ شبکه‌های خبری مهم آمریکا توافق کردند تا زمان پایان انتخابات در هر ایالت از افشای نتایج نظرسنجی از افرادی که از حوزه‌های رای‌گیری آن ایالت خارج می‌شوند، خودداری کنند. این بدان مفهوم است که نتایج این نظرسنجی‌ها در توییتر و فیس‌بوک هم قرار نمی‌گیرند.

۱۸:۵۰ جدیدترین نظرسنجی موسسه «راسموسن» درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا نشان می‌دهد که «میت‌رامنی» نامزد جمهوری‌خواه با کسب ۴۹ درصد آرای رای‌دهندگان از باراک اوباما با ۴۸ درصد آرا پیش است.

۲۱:۰۱ تبریک اوباما به رامنی به خاطر تبلیغات سرزنده در فعالیت‌های انتخاباتی؛ اوباما ضمن این تبریک ابراز امیدواری کرد که خودش در این انتخابات پیروز شود.

۲۱:۱۶ تیراندازی در شرکت «اپل والی فارم» در فرسنو آمریکا (واقع در ایالت کالیفرنیا)؛ «دان لینچ»، مدیر اورژانس فرسنو اعلام کرد که ۴ نفر به بیمارستان منتقل شده‌اند.

۲۱:۲۶ تلفات تیراندازی در فرسنو کالیفرنیا به ۲ کشته و ۸ زخمی رسید.

۲۱:۳۴ رای دادن در چادر تاریک و بدون برق؛ تعدادی از مردم در جزیره استاتن نیویورک برای رای دادن به چادر تاریکی می‌روند که برق و روشنایی ندارد.

۲۱:۴۰ هزینه انتخابات آمریکا برای هر نفر ۱۸ دلار است. این مبلغ نسبت به انتخابات ۲۰۰۸، ۷ درصد افزایش داشته است. هزینه انتخابات در انگلیس برای هر نفر یک دلار است.

۲۱:۵۵ اوباما با حضور در جمع طرفدارانش در کمپ انتخاباتی خود گفت: رای لازم برای پیروزی در انتخابات را دارم و از تلاش‌های شما سپاسگزارم.

۲۲:۱۰ مسئولان برگزاری انتخابات در شهر «کلمبوس» ـ بزرگترین شهر ایالت «اوهایو» ـ یک گروه نظارت بر انتخابات را از حضور در شعبه‌های اخذ رأی منع کردند.

۲۲:۲۹ گزارش‌ها حکایت از این دارد که از هزاران نفر از مردم فلوریدا از طریق تماس‌های خودکار خواسته شده است که در انتخابات شرکت کنند. در همین شایعاتی نیز پیچیده شده مبنی بر اینکه برخی تماس‌ها به اشتباه به مردم اعلام کرده که تا روز چهارشنبه می‌توانند رای دهند.

۲۲:۲۸ شهردار نیویورک اعلام کرد که با نزدیک شدن موج جدید طوفان به این شهر، پارکها و سواحل نیویورک از ظهر چهارشنبه تعطیل خواهند شد.

۲۲:۳۶ «بروس لاندگراف» معاون بازپرس بخش قضایی شهر میلواکی از ایالت ویسکانسین آمریکا از تنظیم شدن چندین شکایت در جریان روند برگزاری انتخابات آمریکا در این شهر خبر داد و گفت: سه یا چهار نفر از برخورد خشن ناظران انتخاباتی شکایت کردند.

۲۳:۳۴ همزمان با برگزاری انتخابات در شهرهای آمریکا، یک مقام این کشور اعلام کرد که مردم جزیره استاتن در نیویورک بیش از هر چیز دیگری به لباس زیر نیاز دارند.

۲۳:۵۲ اوباما به مجموعه ورزشی «اتک اتلتیکز» رفت تا به بازی مورد علاقه خود بسکتبال بپردازد. رامنی هم به همراه رایان، معاونش به فست‌فود «وندی» در «ریچموند هایتز» اوهایو رفت و در آنجا یک همبرگر و خوراک لوبیای پرادویه خورد.

 

چهارشنبه

 

۰۰:۰۱ روزنامه آمریکایی کریستین ساینس مانیتور گزارش داد که میزان مشارکت جوانان زیر ۳۰ سال در مقایسه با انتخابات ۲۰۰۸ کمتر بوده است.

۰۰:۲۳ رای‌گیری در ۶ ایالت آمریکا از جمله ویرجینیا ساعت ۱۹ به وقت محلی پایان می‌یابد.

۰۰:۴۶ رای‌گیری در ایالت‌های اوهایو، کارولینای شمالی و وست ویرجینیا ساعت ۱۹:۳۰ به وقت محلی پایان می‌یابد.

۰۰:۵۲ تعداد تبلیغات پخش شده اوباما در اوهایو به ۱۰۰۶۷۴ و رامنی به ۴۱۱۶۲ مورد رسیده است.

۰۱:۱۳ میزان کمک‌های سوپر پک‌ها در انتخابات ۲۰۱۲ آمریکا به ۶۲۹ میلیون دلار رسید.

۰۱:۲۱ رامنی و رایان با حضور در جمع هواداران خود در اوهایو از آنها تشکر کردند.

۰۱:۴۴ نظرسنجی‌ها از افرادی که از حوزه‌های رای‌گیری خارج می شوند نشان می‌دهد که اقتصاد دغده اصلی رای‌دهندگان است. ۴۰ درصد از رای‌دهندگان اعلام کردند که اقتصاد در مسیر اصلاح و بهبود است.

۰۲:۱۱ برگزار کنندگان انتخابات یک دستگاه رای‌گیری در پنسیلوانیا را به دلیل تغییر آرا به نفع رامنی متوقف کردند. این دستگاه پس از تعمیر و تنظیم به روند رای‌گیری بازگردانده شد.

۰۲:۲۳ نیمی از رای‌دهندگان پس از خروج از حوزه‌های اخذ رای در نظرسنجی‌ها همچنان جورج بوش پسر را مقصر مشکلات اقتصادی فعلی در آمریکا می‌دانند.

۰۲:۳۷ اوباما در بازی بسکتبال خود در مجموعه ورزشی «اتک اتلتیگز» مقابل حریف خود برنده شد. طرفداران اوباما این پیروزی وی را نشانه پیروزی کاندیدایشان در انتخابات می‌دانند.

۰۲:۴۹ حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در اوهایو رای خود را به صورت غیرحضوری اعلام کردند.

۰۲:۵۳ رقابت برای تسخیر کرسی‌های سنا نیز در انتخابات آمریکا جریان دارد. در حال حاضر ۴۷ کرسی از آن جمهوریخواهان بوده و ۵۳ کرسی در اختیار دموکرات‌ها (۲ کرسی مستقل‌) است. نکته مهم این است که هیچکدام از احزاب نخواهند توانست اکثریت ۶۰ درصدی را در سنا از آن خود کنند و این می‌تواند رئیس جمهور آمریکا را صرفنظر از اینکه متعلق به کدام حزب است با مشکلات زیادی برای دریافت مصوبه از سنا مواجه کند.

۰۲:۵۹ رای‌گیری در کنتاکی و ایندیانا ساعت ۱۸ به وقت محلی پایان یافت.

۰۳:۰۱ تا این لحظه میزان آرا در کنتاکی و ایندیانا با شمارش حدود ۳ درصد آرا به ترتیب ۶۹ و ۶۰ درصد به نفع رامنی بوده است. اوباما تا این لحظه در کنتاکی ۲۹ درصد و در ایندیانا ۳۸ درصد کسب کرده است. این دو ایالت از جمله ایالت‌هایی هستند که آرای آن متعلق به جمهوریخواهان است.

۰۳:۲۶ نظرسنجی‌ها در خارج از حوزه‌های اخذ رای از افزایش مشارکت لاتینوها در انتخابات دارد. تحلیلگران مشارکت بیشتر لاتینو را به نفع اوباما می‌دانند.

۰۳:۳۰ انتخابات ریاست جمهوری در تعدادی از ایالت‌های تعیین کننده آمریکا پایان یافت. حوزه‌های اخذ رای در ایالت‌های ورمونت، فلوریدا، ویرجینیا، نیوهمپشایر، جورجیا، کارولینای جنوبی بسته شدند.

۰۳:۳۱ پیش‌بینی می‌شود اوباما ۳ رای الکترال کالج را در ورمونت، و رامنی ۸ رای الکترال کالج را در کنتاکی از آن خود کنند. ورمونت به طور سنتی متعلق به دموکرات‌ها و کنتاکی نیز به طور سنتی متعلق به جمهوریخواهان است.

۰۳:۳۳ نتایج نظرسنجی‌های خارج از حوزه رای‌گیری که نزدیک به واقعیت است نشان می‌دهد که تا کنون در ایندیانا ۵۵ درصد برای رامنی در مقابل ۴۳ درصد برای اوباما بوده است. رای ایالت ایندیانا به طور سنتی به نفع جمهوریخواهان است.

۰۳:۳۴ نتایج در ایالت ویرجینیا تا این لحظه مساوی و برای هر دو کاندیدا ۴۹ درصد بوده است. ویرجینیا نیز از ایالت‌های مهم و تعیین‌کننده در انتخابات محسوب می‌شود.

۰۳:۴۱ نتایج در ایالت فلوریدا تا کنون ۵۵ درصد برای اوباما و ۴۵ درصد برای رامنی بوده است. فلوریدا از جمله ایالت‌های تعیین کننده در انتخابات ریاست جمهوری است.

۰۳:۴۴ نتایج تا این لحظه در ایالت ایندیانا ۵۸ درصد به نفع رامنی و ۴۰ درصد به نفع اوباما است. انتظار می‌رود رامنی آرای الکترال کالج در ایندیانا را نیز از آن خود کند.

۰۳:۵۴ نتایج تا این لحظه ۱۹ رای الکترال برای رامنی (۱۱ رای در ایندیانا و ۸ رای در کنتاکی) و ۳ رای الکترال برای اوباما (ورمونت) است.

۰۴:۰۰ رای‌گیری در حوزه‌های اخذ ۳ ایالت مهم دیگر شامل اوهایو، کارولینای شمالی و وست‌ ویرجینیا پایان یافت.

۰۴:۰۱ انتظار آن می رود که ۵ رای الکترال وست ویرجینیا به رامنی تعلق یابد. با این حساب آرای رامنی تا این لحظه ۲۴ رای الکترال در مقابل ۳ رای الکترال برای اوباما تخمین زده می‌شود.

۰۴:۰۳ نتایج در ایالت کارولینای شمالی، یکی دیگر از ایالت‌های تعیین‌کننده برای هر دو نامزد برابر و ۴۹ درصد گزارش شده است.

۰۴:۰۴ ایالت اوهایو که به اذعان تحلیلگران مهمترین ایالت تعیین‌کننده انتخابات است تا کنون ۵۱ درصد به نفع اوباما و ۴۸ درصد برای رامنی بوده است. فلوریدا هم تا کنون ۵۲ درصد برای اوباما و ۴۸ درصد برای رامنی است. ویرجینیا ۵۸ درصد برای رامنی و ۴۰ درصد برای اوباما است.

۰۴:۱۱ نتایج در کارولینای جنوبی تا کنون ۲۴ درصد برای رامنی و ۷۵ درصد برای اوباما بوده است. اما انتظار آن می‌رود که بر خلاف این ارقام نتیجه شمارش آرا در این ایالت به نفع رامنی تمام شود. با این حساب مجموع آرای الکترال برای رامنی به ۳۳ و رامنی به ۳ می‌رسد.

۰۴:۳۰ رای گیری در آلاباما، میسوری، می‌سی‌سی‌پی، پنسیلوانیا، نیوجرسی، نیوهمپشایر، کنکتیکات، دلاور، واشنگتن دی سی، ایلینوی، مین، مریلند، ماساچوست، اوکلاهاما، تنسی، رود آیلند پایان یافت.

۰۴:۳۶ نتایج به نفع اوباما: کنتکتیکات ۷ رای، دلاور ۳ رای، واشنگتن دی سی ۳، ایلینوی ۲۰ رای، مریلند ۱۰ رای، ماساچوست ۱۱ رای،مین ۳ رای از ۴ رای، رود آیلند ۴ رای. نتایج به نفع رامنی: اوکلاهاما ۷ رای.

۰۴:۳۷ مجموع آرا تا کنون ۶۴ رای الکترال برای اوباما و ۴۰ رای برای رامنی بوده است.

۰۴:۴۵ انتظار می‌رود رامنی در جورجیا پیروز شود که ۱۶ رای الکترال دارد. با این وجود آرای الکترال رامنی به ۵۶ می‌رسد.

۰۴:۴۷ ایالت‌های به نفع اوباما (۶۴): ایلینوی، واشنگتن دی سی، مریلند، دلاور، کنتکتیکات، رود آیلند، ماساچوست، ورمونت، مین

۰۴:۴۸ ایالت‌های به نفع رامنی (۵۶): اوکلاهاما، ایندیانا، کنتاکی، وست ویرجینیا، کارولینای جنوبی

۰۴:۵۱ رامنی ۱۱ رای الکترال تنسی را نیز برنده شد. رامنی تا کنون ۶۷ رای الکترال به دست آورده است.

۰۵:۰۰ رای گیری در ایالت آرکانزاس پایان یافت و رامنی ۶ رای الکترال این ایالت را از آن خود کرد. مجموع آرای الکترال برای رامنی تا کنون ۷۳ رای و اوباما ۶۴ رای است.

۰۵:۰۲ نتایج تا کنون در فلوریدا ۵۲ برای اوباما و ۴۷ برای رامنی، در ویرجینیا ۵۶ درصد برای رامنی و ۴۲ درصد برای اوباما، در اوهایو با شمارش ۲۰ درصد از آرا ۵۸ درصد برای اوباما و ۴۰ درصد برای رامنی، در کارولینای شمالی ۵۱ درصد برای رامنی و ۴۸ درصد برای اوباما، در میسوری ۶۸ درصد رامنی و ۳۰ درصد اوباما، نیوهمپشایر ۶۳ درصد برای اوباما و ۳۵ درصد برای رامنی، در آلاباما ۸۱ درصد برای رامنی و ۱۹ درصد برای اوباما، در نیوجرسی ۵۴ درصد برای رامنی و ۴۳ درصد برای اوباما

۰۵:۰۶ مجموع آرای در سطح ملی تا کنون ۵۲ درصد به نفع رامنی و ۴۷ درصد برای اوباما بوده است.

۰۵:۱۱ رامنی ۹ رای آلاباما را از آن خود کرد و مجموع آرای خود را به ۸۲ رساند. آرای اوباما هنوز ۶۴ رای الکترال است.

۰۵:۱۴ جدیدترین نتایج؛ فلوریدا: ۵۱ درصد برای اوباما و ۴۹ درصد برای رامنی، ویرجینیا: ۵۵ درصد برای رامنی و ۴۳ درصد برای اوباما، اوهایو: ۵۷ درصد برای اوباما و ۴۱ درصد برای رامنی، پنسیلوانیا: ۵۰ درصد برای رامنی و ۴۸ درصد برای اوباما

۰۵:۳۰ رای‌گیری در ایالت‌های نیویورک، داکوتای شمالی، داکوتای جنوبی، تگزاس، وایومینگ، کلرادو، ویسکانسین، آریزونا، کانزاس، لوئیزیانا، میشیگان، مینه‌سوتا، نبراسکا، نیومکزیکو پایان یافت.

۰۵:۳۲ ایالت‌های جدید به نفع رامنی با تعداد آرای الکترال: کانزاس ۶ رای، لوئیزیانا ۸ رای، نبراسکا ۳ رای از ۵ رای، داکوتای شمالی ۳ رای، داکوتای جنوبی ۳ رای، تگزاس ۳۸ رای، وایومینگ ۳ رای، می‌سی‌سی‌پی ۶ رای

۰۵:۳۴ ایالت‌های جدید به نفع اوباما به همراه تعداد آرای الکترال: میشیگان ۱۶ رای، نیویورک ۲۹ رای، نیوجرسی ۱۴ رای

۰۵:۳۶ مجموع آرا تا کنون برای رامنی ۱۵۲ رای الکترال و اوباما ۱۲۳ رای الکترال است.

۰۵:۳۷ اکثریت مجلس نمایندگان همچنان با جمهوریخواهان است.

۰۵:۴۲ آخرین نتایج تا این لحظه؛ فلوریدا: اوباما ۵۰ درصد، رامنی ۵۰ درصد. کارولینای شمالی: اوباما ۴۹، رامنی ۵۰٫ ویرجینیا: ۴۵ درصد اوباما، ۵۴ درصد رامنی. اوهایو: ۵۵ درصد اوباما، ۴۴ درصد رامنی. کلرادو: ۳۶ درصد اوباما، ۶۲ درصد رامنی. نیوهمپشایر: ۵۶ درصد اوباما، رامنی ۴۳ درصد.

۰۵:۵۴ اوباما ۷۰ درصد لاتینوها در آریزونا را از آن خود کرده است.

۰۵:۵۵ شرود براون دموکرات برنده کرسی سنا در اوهایو شد.

۰۶:۱۱ اوباما ۲۰ رای الکترال در پنسیلوانیا را نیز کسب کرد. مجموع آرای الکترال اوباما به ۱۴۳ رای رسید. آرای رامنی همچنان ۱۵۲ رای است.

۰۶:۱۶ «الیزابت وارن» دموکرات در ماساچوست جایگزین سناتور جمهوریخواه شد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2179

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.