بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت: ˈمحمود احمدی نژادˈ رییس جمهوری ایران به منظور افتتاح چهار طرح بزرگ ملی از بعد از ظهر شنبه به مدت دو روز مهمان این استان است.[رییس جمهوری، بعد از ظهر شنبه مهمان هرمزگان است]به گزارش پیارم به نقل از ایرنا، ˈابراهیم عزیزیˈ جمعه شب در گفت وگو با خبرنگاران افزود: رییس ...

بندرعباس- استاندار هرمزگان گفت: ˈمحمود احمدی نژادˈ رییس جمهوری ایران به منظور افتتاح چهار طرح بزرگ ملی از بعد از ظهر شنبه به مدت دو روز مهمان این استان است.
[رییس جمهوری، بعد از ظهر شنبه مهمان هرمزگان است]

به گزارش پیارم به نقل از ایرنا، ˈابراهیم عزیزیˈ جمعه شب در گفت وگو با خبرنگاران افزود: رییس جمهوری در پانزدهمین سفر خود به استان علاوه بر بازدید از مجتمع راهبردی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در بندرعباس افتتاح طرح های کارخانه فولاد جنوب،۱۰هزار مسکن مهر، دوخطه شدن راه آهن تزرج بندرعباس و باند دوم بزرگ راه بندرعباس – سیرجان در برنامه دارد.

وی ادامه داد: کارخانه فولاد جنوب با ظرفیت تولید یک میلیون و۸۵۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال و اشتغالزایی یک هزارو ۳۰۰ نفردر مرحله اول به ارزش سه هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: با افتتاح این کارخانه و احتساب کارخانه های بهره برداری شده فولاد هرمزگان و کاوه در گذشته ونیز آماده شدن فولاد صبا درآینده نزدیک ، این استان به بزرگترین قطب فولاد کشور تبدیل می شود.

عزیزی، افتتاح نزدیک به ۱۰هزار مسکن مهر را در این سفر مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: این تعداد واحد مسکونی طبق برنامه زمان بندی مسکن مهر ساخته شده ، پیش بینی می شود تا پایان سال هم ۱۹هزار واحد دیگر به اتمام برسد وسه هزاردیگرهم درگذشته به بهره برداری رسیده است.

وی یاد آور شد: درمجموع ۵۶هزار واحد مسکن مهرشامل۴۰هزار واحد آن در شهرهای بالای ۲۵هزارنفر (بندرعباس ،میناب و رودان)و ۱۶هزار واحد مسکن مهر هم در شهرهای زیر ۲۵هزار نفر در استان هرمزگان داریم که در سفر رییس جمهوری چهار هزارو ۸۰۰ واحد بالای ۲۵ هزار نفر، سه هزار و ۲۰۰ واحد زیر ۲۵ هزار نفر و دوهزار واحد در بافت های فرسوده به بهره برداری می رسند.

وی اظهار امیدواری کرد: با کار ارزشمند دولت نسبت به افزایش سقف تسهیلات بانکی مسکن مهر در هرمزگان به ۳۰۰ میلیون ریال و ابوموسی به ۴۵۰ میلیون، گره گشای خوبی برای مسکن در استان و توسعه این بخش بشود.

استاندارهرمزگان از طرح دو خطه شدن راه آهن تزرج به بندرعباس به عنوان یکی دیگر از طرح های مهر ماندگار یاد کرد و گفت: این خط به طول ۱۸۰کیلومتر و هزینه ۴۷۰میلیون یورو از یک سال قبل کار ساخت آن آغاز شده بود و اکنون به دست رییس جمهوری افتتاح می شود.

عزیزی تصریح کرد: هرمزگان که ˈپایتخت حمل ونقلˈ لقب گرفته، توسعه و تقویت شبکه ریلی برای استان بسیار مهم و ارزشمند است و با بهره برداری از خط دوم راه آهن بندرعباس به تزرج، شبکه ریلی بندرعباس به بافق تکمیل و ظرفیت افزایش حمل بار از ۱۶میلیون در سال به ۴۰ میلیون تن فراهم می کند.

به گفته وی، باند دوم بزرگ راه بندرعباس به سیرجان به طول ۲۴۲ کیلومتر در حوزه هرمزگان به ارزش دو هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال به پایان رسیده که با حضور رییس جمهوری به بهره برداری می رسد.

وی خاطر نشان کرد: تکمیل زیر ساخت های حمل ونقلی هرمزگان موجب توسعه ناوگان و پایان رنج و سختی مردم بویژه رانندگان دراین مسیرمی شود وشاهد بهبود عبور مرور بر روی مهمترین جاده ترانزیتی کشور می شویم.

وی بیان داشت: فولاد جنوب و بزرگراه بندرعباس به سیرجان به ارزش شش هزارو ۱۰۰میلیارد ریال و خط دوم راه آهن بندرعباس به تزرج با هزینه ۴۷میلیون یورو از طرح های

مهرماندگاردر استان هرمزگان است.

طرح های دیگری از قبیل بیمارستان، ۱۳ بندر کوچک چند منظوره و شناورهای بزرگ برای بهره برداری برای برنامه های بعدی سفر رییس جمهوری زمینه سازی می شود

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2097

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.