«اگمن باگیش» وزیر امور اروپایی ترکیه با اشاره به انتخاب اولین شهردار باحجاب اروپایی در بوسنی، گفت امیدوار است که زنان باحجاب ترکیه نیز بتوانند پست های دولتی و رسمی کشور را بر عهده گیرند. پیارم به نقل از جام دینی؛ شفقنا خبر داد: باگیش در جلسه ی حزب توسعه و عدالت ترکی در استانبول ...

«اگمن باگیش» وزیر امور اروپایی ترکیه با اشاره به انتخاب اولین شهردار باحجاب اروپایی در بوسنی، گفت امیدوار است که زنان باحجاب ترکیه نیز بتوانند پست های دولتی و رسمی کشور را بر عهده گیرند.

پیارم به نقل از جام دینی؛ شفقنا خبر داد: باگیش در جلسه ی حزب توسعه و عدالت ترکی در استانبول گفت: امروز نوبت ترکیه است که در آن زنان باحجاب ترکی پست های دولتی مهم را به دست گیرند.

وی افزود: «آمره بابیچ» زن مسلمان باحجابی است که مادر سه کودک است، از سوی  مردم  بوسنی در یک انتخابات محلی به عنوان شهردار انتخاب شد. مردم وی را به دلیل عشقی که به او داشتند انتخاب کردند و زمانی که به دلیل حجاب مورد انتقاد قرار گرفت پاسخ داد که شخصیت انسان مهم تر از همه چیز است اما حجاب یک امر شخصی است.

وزیر ترکی در ادامه پافشاری برخی از احزاب ترکی همچون حزب «ملی ترکیه» و حزب «صلح و دموکراسی» در مورد رای گیری برای حمله به سوریه، را محکوم کرد.

طبق رای پارلمان ترکی ارتش ترکیه در صورت سقوط موشک های سوری در خاک ترکیه می تواند به این کشور حمله نظامی کند.

بر اساس گزارش پایگاه الیوم السابع، وی رفتار این دو حزب را مشارکتی شیطانی تلقی کرد و افزود ملت ترکیه محکومیت چنین رفتاری را در پای صندوق های انتخاباتی آینده اعلام خواهند کرد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1976

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.