سایت بی بی سی در نوشته ای، پرده از بعضی توطئه های وزارت علوم کنار زد و نسبت به این توطئه ها هشدار داد. پیارم به نقل از جام فرهنگی؛ در ادامه حمله سایت بی بی سی به طرح جداسازی کلاس های مختلط دختران و پسران، این سایت، در مطلبی، با بهانه قرار دادن این ...

سایت بی بی سی در نوشته ای، پرده از بعضی توطئه های وزارت علوم کنار زد و نسبت به این توطئه ها هشدار داد.

پیارم به نقل از جام فرهنگی؛ در ادامه حمله سایت بی بی سی به طرح جداسازی کلاس های مختلط دختران و پسران، این سایت، در مطلبی، با بهانه قرار دادن این مساله، تمام اقدامات علمی و فرهنگی در دانشگاه ها را توطئه ای برای “از نفس انداختن جو پویای دانشگاه ها” عنوان کرد و نوشت: «در طول سالیان مختلف حاکمیت دریافته است که تنها با زندان و محرومیت از تحصیل نمی تواند آن طور که باید جو دانشگاه‌ها را تحت کنترل درآورد. لذا از زمان روی کار آمدن دولت احمدی نژاد روش‌های جدید و متنوعی برای از نفس انداختن جو پویای دانشگاه‌ها به اجرا گذاشته شد.»

 

بی بی سی برگزاری امتحانات میان ترم را یکی از این توطئه ها برشمرد و نوشت:«اگر تا قبل از این دانشجویان تنها موظف بودند در هر ترم حداکثر دو مرتبه در امتحانات سراسری دانشگاه شرکت کنند سیاست های اخیر دولت و روسای دانشگاه‌ها امتحانات سراسری را به چندین نوبت در هر ترم افزایش داده است.»

بی بی سی در ادامه، ارتباط بیشتر خانواده ها با دانشجویان و ایجاد زمینه برای اطلاع خانواده ها از وضعیت تحصیلی فرزندانشان را هم توطئه ای دیگر دانست و نوشت: «دولت تلاش می‌کند هر چه بیشتر پای والدین دانشجویان را به دانشگاه و نظارت بر درس خواندن و فعالیت فرزندشان باز کند. اخیرا اعلام شد امکان دسترسی والدین دانشجویان به کارنامه آن‌ها فراهم شده است. وزارت علوم همچنین با بومی‌سازی دانشگاه‌ها، سعی دارد دانشجویان را بیش از پیش در خانه و نزد خانواده نگه دارد.»

 

این ادعای بی بی سی در حالی است که اطلاع بیشتر خانواده ها از وضعیت تحصیلی فرزندانشان و یا برگزاری امتحانات، اقدامی در جهت پویایی علمی محیط دانشگاه هاست. لذا به نظر می رسد منظور بی بی سی از “جو پویا”، تبدیل شدن دانشگاه ها به جولانگاهی برای احزاب سیاسی و سیاست بازان داخلی و خارجی  است که زهر مهلکی برای رشد علمی و حتی سیاسی دانشجویان و محیط های دانشجویی است.

سایت وابسته به دولت انگلیس در پایان، دفن پیکر شهدا، برگزاری مراسمات مذهبی و اجرای قانون مقابله با بدحجابی و بدپوششی را نیز توطئه های دیگر  برشمرد و نوشت: «بر تمام این موارد اگر تفکیک جنسیتی، اعمال سیاست‌های سخت‌گیرانه در ارتباط با نحوه پوشش و آرایش دانشجویان، قطع ارتباط نسل‌های مختلف دانشجویی با یکدیگر و همچنین دفن کشته شدگان جنگ و اجرای مراسم های مختلف مذهبی و اشغال دانشگاه‌ها توسط نیروهای غیردانشجو وابسته به حاکمیت را هم اضافه کنیم پازل تلاش اقتدارگرایان برای احاطه و سلطه همه جانبه اقتدارگرایان بر دانشگاه‌ها تکمیل می شود.»

 

گفتنی است بر اساس تحلیل های بی بی سی بعید نیست اجرای قوانین راهنمایی و رانندگی و کلا همه قوانین در ایران توطئه ای از جانب حکومت باشد!

شایان ذکر است توطئه انگاشتن تمام اقدامات علمی و فرهنگی نظام اسلامی از سوی نویسندگان بی بی سی در حالی است که آنان پیوسته ملت ایران را متهم به داشتن توهم توطئه کرده اند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1814

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.