جروزالم پست: «در حقیقت خط قرمزی که نتانیاهو مطرح کرده است، چه می تواند باشد؟ متخصصان جواب هایی داده اند.»   پیارم به نقل از جام سیاسی؛ روزنامه جروزالم پست(Jerusalem Post) نوشت: «این هفته نخست وزیر اسرائیل در مورد خط قرمز ایران سخن گفت و اعلام کرد آن وقتی است که جامعه بین المللی به ...

جروزالم پست: «در حقیقت خط قرمزی که نتانیاهو مطرح کرده است، چه می تواند باشد؟ متخصصان جواب هایی داده اند.»

 

پیارم به نقل از جام سیاسی؛ روزنامه جروزالم پست(Jerusalem Post) نوشت: «این هفته نخست وزیر اسرائیل در مورد خط قرمز ایران سخن گفت و اعلام کرد آن وقتی است که جامعه بین المللی به ایران بگوید که دیگر راه برگشتی نیست. در حقیقت خط قرمزی که نتانیاهو مطرح کرده است، چه می تواند باشد؟ متخصصان جواب هایی داده اند.»

 

این روزنامه صهیونیستی ادامه داد: «یک متخصص امور هسته ای گفت که من فکر می کنم منظور نتانیاهو این است که ایران باید تمام برنامه های غنمی سازی اورانیوم را متوقف کند و اجازه دهد بازرسان آژانس به تمامی سایت های ایران دسترسی داشته باشند.معاون موسسخ امنیت ملی نیز در این زمینه گفت که منظور نتانیاهو از خط قرمز، زمانی است که ایران به مذاکرات ادامه می دهد ولی اگر مذاکرات متوقف شود باید سراغ گزینه نظامی رفت. نتانیاهو انتظار دارد آمریکا جدی تر وارد عمل شود و اعلام کند در صورت عدم توقف غنی سازی، گزینه نظامی اجرایی می شود.»

 

جروزالم پست افزود: «یک متخصص کنترل سلاح و امنیت منطقه ای از موسسه تحقیقات امنیت ملی نیز در پاسخ به این سوال گفت: “هم اکنون خطوط قرمز برای ایران ترسیم شده است و باید فشارها به این کشور بیشتر شود تا مذاکرات، بسیار جدی ادامه یابد. بدون تهدید نظامی و فشارهای سیاسی و اقتصادی، دیپلماسی شانسی برای پیروزی ندارد. شاید منظور خط قرمز، توقف غنی سازی ۲۰ درصد باشد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1631

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.