دویچه وله: «در پی افزایش سوء‌قصدهایی که از طرف نیروهای امنیتی افغانستان علیه سربازان ناتو در این کشور صورت می‌گیرد، رئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرد که این کشور قصد دارد سرویس‌های اطلاعاتی خود را در افغانستان تقویت کند.» // به گزارش پیارم به نقل از  جام نیوز، سایت دویچه وله(DW)، روز چهارشنبه ۲۵ مرداد(August ...

دویچه وله: «در پی افزایش سوء‌قصدهایی که از طرف نیروهای امنیتی افغانستان علیه سربازان ناتو در این کشور صورت می‌گیرد، رئیس ستاد ارتش آمریکا اعلام کرد که این کشور قصد دارد سرویس‌های اطلاعاتی خود را در افغانستان تقویت کند.»

//

به گزارش پیارم به نقل از  جام نیوز، سایت دویچه وله(DW)، روز چهارشنبه ۲۵ مرداد(August 15) نوشت: «ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد ارتش ایالات متحده‌ی آمریکا روز سه‌شنبه (۱۴ اوت/۲۴ مرداد) اعلام کرد که بر شمار ماموران اطلاعاتی آمریکا در افغانستان افزوده خواهد شد. وی افزود که فعالیت سرویس‌های مخفی آمریکا در نیروهای امنیتی افغانستان نیز بیشتر خواهد شد. به گفته‌ ژنرال دمپسی تاکنون صدها سرباز افغان که در خطر رادیکالیزه شدن بوده‌اند از صفوف نیروهای امنیتی افغانستان پاکسازی شده‌اند. در میان آنان سربازانی وجود داشته‌اند که بارها به پاکستان سفر کرده بودند.»

این سایت ادامه داد: «لئون پانه‌تا وزیر دفاع آمریکا که در یک مصاحبه‌ی مطبوعاتی با ژنرال مارتین دمپسی در واشنگتن شرکت کرده بود نیز نگرانی عمیق خود را از حوادث اخیر افغانستان ابراز کرد. وی گفت که تاسف فقط از بابت قربانیان حوادث اخیر نیست، بلکه این خطر نیز وجود دارد که به مناسبات میان آمریکا و افغانستان آسیب وارد شود. روز جمعه در افغانستان دو سوء‌قصد علیه نیروهای آمریکایی انجام گرفت که در جریان آن روی هم ۶ سرباز آمریکایی کشته شدند.»

دویچه وله افزود: «افزایش این سوء‌قصدها به اعتماد میان ناتو و رهبران افغانستان آسیب زده است. این امر در زمانی رخ داده است که نیروهای بین‌المللی در افغانستان در تدارک سپردن وظایف امنیتی به نیروهای افغان و خروج از این کشور تا پایان سال ۲۰۱۴ هستند. امسال تاکنون در ۲۹ سوء‌قصدی که به سربازان ناتو در افغانستان شده، ۳۷ سرباز جان باخته‌اند. سال ۲۰۱۱ در همین مدت زمانی ۱۶ سوء‌قصد صورت گرفته بود که ۲۸ قربانی برجای گذاشته بود. سال گذشته روی هم ۳۵ سرباز ناتو قربانی سوء‌قصدها شدند.»

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1515

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.