«موکلم چند روز قبل برای انجام کارهای سال تحصیلی جدید از ایران و به طور قانونی خارج شد البته من از مقصد وی هیچ اطلاعی ندارم. وی در پرونده ای محکوم شده که هنوز حکم آن اجرا نشده است» Flash version 9,0 or greater is required You have no flash plugin installed Click here to ...
«موکلم چند روز قبل برای انجام کارهای سال تحصیلی جدید از ایران و به طور قانونی خارج شد البته من از مقصد وی هیچ اطلاعی ندارم. وی در پرونده ای محکوم شده که هنوز حکم آن اجرا نشده است»


به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز، سایت گروه ملی- مذهبی (melimazhabi) روز جمعه ۲۰ مرداد (August.10) در خبری نوشت: «وکیل “فائزه هاشمی” با تائید خبر خروج موکلش از ایران گفت: موکلم برای خروج از کشور منع قانونی نداشت و به زودی به ایران باز می گردد. “محمود علیزاده طباطبائی” درباره خروج موکلش از ایران گفت: همانطور که در اخبار آمده بود موکلم چند روز قبل برای انجام کارهای سال تحصیلی جدید از ایران و به طور قانونی خارج شد البته من از مقصد وی هیچ اطلاعی ندارم. وی با اشاره به اینکه موکلش به زودی به ایران باز می گردد ، افزود:« خانم “فائزه هاشمی” هیچ منعی برای خروج از ایران نداشت. وی در پرونده ای محکوم شده که هنوز حکم آن اجرا نشده است. در پرونده های قضائی اگر افراد در مظان اتهام باشند برای آنها قرار قانونی صادر می شود. حال این قرار می تواند کفالت، وثیقه و یا بازداشت باشد. فرد هم با سپردن قرار صادر شده آزاد می شود. در این پرونده هیچ مرجعی موکلم را ممنوع الخروج نکرده بود پس سفر وی هیچ مشکلی نداشته است.»

 

“علیزاده طباطبائی” همچنین درباره انتشار مصاحبه ای از وی مبنی بر اینکه “فائزه هاشمی” به دلیل نبود جا در زندان زندانی نمی شود و واکنش رئیس سازمان زندان ها به این موضوع گفت: «خبرنگاری درمورد زمان اجرای حکم پرسید که من در پاسخ گفتم هزاران نفر حکمشان قطعی شده اما اجرا نشده است. تا زمانی که دادستان فردی را به زندان معرفی نکند او حکمش اجرا نمی شود. در حال حاضر ما شاهد افزایش ۴۰ درصدی زندانیان هستیم درحالی که هیچ زندانی اضافه نشده است. بنده موکلی دارم که یک سال است حکم مجازاتش قطعی شده اما اجرا نشده است. این وکیل دادگستری در پایان خاطرنشان کرد؛ قرار ممنوع الخروج یک قرار مستقل است که تاکنون برای موکلم صادر نشده و خروج وی کاملا قانونی بوده و نیاز به این همه جنجال نبود. وی با پایان یافتن سفر کاری خود به ایران بازمی گردد.»

گفتنی است که شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست “قاضی صلواتی” سیزدهم دی ماه سال گذشته، “فائزه هاشمی” را به جرم فعالیت تبلیغی علیه نظام به شش ماه حبس و ۵ سال محرومیت از فعالیت های سیاسی، فرهنگی و مطبوعاتی محکوم کرد؛ که این حکم با تایید دادگاه تجدید نظر تهران لازم الاجرا است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1455

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.