اجلاس مشورتی سوریه امروز با حضور وزیران خارجه برخی کشورهای منطقه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود. به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار مهر، این اجلاس قرار است با حضور وزیران خارجه تعدادی از کشورهای منطقه و بین‌المللی و با سخنرانی علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شود. بیش ...
اجلاس مشورتی سوریه امروز با حضور وزیران خارجه برخی کشورهای منطقه به میزبانی جمهوری اسلامی ایران برگزار می‌شود.

به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار مهر، این اجلاس قرار است با حضور وزیران خارجه تعدادی از کشورهای منطقه و بین‌المللی و با سخنرانی علی اکبر صالحی وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شود.

بیش از ده کشور قرار است در این اجلاس حضور یابند.

حسین امیر عبداللهیان معاون وزیر خارجه هدف شرکت کنندگان در این اجلاس را که متشکل از برخی وزرای خارجه کشورهای منطقه‌ای و خارج از منطقه خاورمیانه است، را تاکید بر نفی خشونت به عنوان وسیله‌ای برای حل و فصل مناقشات دانست و افزود: اجلاس امروز تهران با این هدف بر پا می‌شود که تلاشهای فراگیر منطقه‌ای و بین‌المللی به منظور کمک به مردم سوریه جهت خروج از بحران کنونی را مورد تقویت و تاکید قرار دهد.

وی اظهار داشت: این اجلاس بر این باور است که گفت و گوی ملی میان طرف‌های درگیر در سوریه، بهترین گزینه جهت برگرداندن آرامش بر جامعه سوریه و مهیا شدن شرایط برای دستیابی به یک راه حل مرضی الطرفین است.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه تاکید کرد: درس‌های تاریخ به خوبی به ما نشان داده است که هیچگاه خشونت به سرانجام نرسیده و تنها مایه خرسندی دشمنان ملل شده است و به اعتقاد ما سوریه در شرایط کنونی نیازمند یک بستر مناسب و آرام برای یک گفتمان ملی میان کلیه طرف‌های درگیر است و اجلاس مشورتی امروز، بر همین مبنا برگزار می‌شود که کشورهای علاقمند به حل و فصل مسالمت آمیز مناقشات منطقه ایی راه برون رفت مشکل سوریه را به رایزنی بگذارند.

وی همچنین اضافه کرد: تهران معتقد است راهکارهای سیاسی ارائه شده از سوی کوفی عنان راهگشای توقف خشونتها در سوریه است و در این راستا استقبال کشورهای مهم منطقه و تاثیرگذار خارج از منطقه از شرکت در اجلاس مشورتی تهران، نشان از اراده سیاسی این کشورها بر حل و فصل مسالمت آمیز درگیریها در سوریه به جای اصرار بر راه حل خشونت آمیز دارد که با سرنوشت مردم سوریه سنخیت ندارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1438

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.