رویترز: قیمت جهانی نفت با افزایش ۴ دلاری در معاملات روز جمعه به مرز ۱۱۰ دلار در هر بشکه رسید. به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز قیمت جهانی نفت در ادامه معاملات روز جمعه بالاترین رقم طی ۱۰ هفته گذشته را ثبت کرد.قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در این روز با ...
رویترز: قیمت جهانی نفت با افزایش ۴ دلاری در معاملات روز جمعه به مرز ۱۱۰ دلار در هر بشکه رسید.

به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز قیمت جهانی نفت در ادامه معاملات روز جمعه بالاترین رقم طی ۱۰ هفته گذشته را ثبت کرد.
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال در این روز با ۴ دلار افزایش نسبت به روز گذشته به ۱۰۹٫۸۵ دلار رسید که بالاترین قیمت نفت طی ۱۰ هفته گذشته است. هر بشکه نفت سبک آمریکا نیز با ۴٫۴۲ دلار افزایش به بشکه ای ۹۱٫۵۵ دلار رسید.

از ابتدای ماه گذشته میلادی که تحریم نفتی غرب علیه ایران به اجرا گذاشته شد روند افزایشی قیمت نفت آغاز شد. از آن زمان تاکنون قیمت جهانی نفت بیش از ۲۰ دلار در هر بشکه افزایش یافته است.

 

روز چهارشنبه نیز کنگره آمریکا تحریم های جدیدی علیه ایران وضع کرد که روند افزایش قیمت جهانی نفت را سرعت بخشید. پیش تر کارشناسان غربی در مورد تاثیر عکس تحریم ها علیه ایران با افزایش قیمت نفت هشدار داده بودند.

انتشار اخبار امیدوارکننده در مورد وضعیت اشتغال در آمریکا نیز عامل دیگر افزایش قیمت نفت در روز جمعه عنوان شده است.
بر اساس گزارش فارس از رویترز، وزارت کار آمریکا اعلام کرد طی ماه جولای ۱۶۳ هزار فرصت شغلی در اقتصاد این کشور ایجاد شده است که این رقم بیشتر از آن چیزی بود که کارشناسان اقتصادی پیش بینی می کردند. در عین حال نرخ بیکاری آمریکا در این ماه با افزایش روبرو شد و از ۸٫۲ درصد به ۸٫۳ درصد رسید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1407

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.