نویسندگان کتاب «جاسوسان علیه آرماگدون» ادعای عجیبی را مطرح کرده اند و از در اختیار داشتن خانه هایی در ایران توسط موساد برای جاسوسی در ایران خبر داده اند . پیارم به نقل از تابناک، «یوسی ملمن» روزنامه نگار اطلاعاتی اسرائیلی و « دن رویو »، نویسندگان کتاب «جاسوسان علیه آرماگدون» گفته اند که عملیات ...
نویسندگان کتاب «جاسوسان علیه آرماگدون» ادعای عجیبی را مطرح کرده اند و از در اختیار داشتن خانه هایی در ایران توسط موساد برای جاسوسی در ایران خبر داده اند .

پیارم به نقل از تابناک، «یوسی ملمن» روزنامه نگار اطلاعاتی اسرائیلی و « دن رویو »، نویسندگان کتاب «جاسوسان علیه آرماگدون» گفته اند که عملیات ترور دانشمندان ایرانی در خانه هایی امن در داخل ایران هدایت می شود . این خانه های امن را مقامات اسرائیل از زمان شاه در ایران در اختیار داشته اند و هنوز هم این خانه ها را در اختیار دارند.بر اساس این گزارش موساد عملیات های خود در ایران را عملیات های سفید و آبی می نامد ، عملیات هایی که نام آنان از رنگ پرچم رژیم حاکم در سرزمین های اشغالی گرفته شده است .آنان همچنین افزوده اند که اغلب افرادی که در این خانه های امن به فعالیت جاسوسی برای اسرائیب مشغول هستند ، ایرانیان دو تابعیتی هستند که از زمان انقلاب به سرزمین های اشغالی مهاجرت کرده اند و اینکه از دو راه اصلی وارد ایران می شوند : اول اقلیم کردستان عراق و بعدجمهوری آذربایجان.

ادعای اصلی نویسندگان کتاب «جاسوسان علیه آرماگدون: پشت پرده جنگ‌های سری اسرائیل»

همچنین در این کتاب ادعا شده که یک واحد ویژه موساد به نام «کیدون» به معنای سرنیزه، مسئولیت ترور دانشمندان هسته‌ای ایران را بر عهده داشته است. مؤلفان کتاب در توضیح عملیات این واحد می‌نویسد که نیروهای کیدون، از شیوه‌های عملیاتی منحصر به فردی بهره می‌گیرند که تا اندازه بسیاری ناشناخته است.نویسندگان این کتاب می‌گویند، عوامل گروه کیدون با شیوه‌های خاص تغییر نام و چهره، می‌توانند به راحتی به درون ایران رفت و آمد کرده و عملیات‌های مورد نظر خود را انجام دهند.

سناریوی پنهان انتشار این کتاب چیست؟

اما با نگاهی دقیق‌تر به مضمون ادعاهای مطرح از سوی این دو نویسنده، می‌توان به وجود سناریویی منسجم از سوی رژیم صهیونیستی برای بی‌اعتبار کردن جمهوری اسلامی ایران پی برد. در حقیقت، ادعاهای مطرح در این کتاب، می‌تواند از دو راه مرتبط، در راستای اهداف این رژیم عمل کند.از یک سو، طرح ادعای رفت‌و‌آمد آزادانه عوامل صهیونیستی به درون ایران، با هدف ضعیف نشان دادن دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی کشور مطرح می‌شود و هدف از آن، زیر سؤال بردن اقدامات دستگاه‌های امنیتی کشور است.در این کتاب ادعا شده که مأموران کیدون با تغییر قیافه و پاسپورت‌های جعلی، بار‌ها به ایران وارد شده و پس از انجام عملیات‌های خود، به راحتی آنجا را ترک می‌کنند!این در حالی است که در این زمینه، کنترل‌های دقیق و حساب شده‌ای از سوی دستگاه‌های اطلاعاتی کشور انجام می‌گیرد و با توجه به سابقه کنترل و دستگیری عوامل مظنون در موارد اینچنینی، طرح این ادعا، چیزی جز فضاسازی علیه ایران نیست.حتی اگر این دو مورد نیز رخ ندهد، کمترین منفعت رژیم صهیونیستی این خواهد بود که با رد موضوع دستگیر شدن عواملش در ایران، از لطمه خوردن ابهت دستگاه جاسوسی‌اش در سطح دنیا جلوگیری کند.این در حالی است که جاسوسان دستگیر شده، پیش از این نیز در موارد متعددی ضمن اعتراف به فعالیت‌های خود در ایران، به جزییات دقیقی از ارتباطات خود با رژیم صهیونیستی و عملیات‌های خود اشاره کرده‌اند که جای هیچ شک و شبهه‌ای درباره درستی اعترافات آن‌ها باقی نمی‌گذارد.

هدف از انتشار این کتاب چیست؟

به این ترتیب، روشن است که انتشار این کتاب، بدون آگاهی و یا حتی بدون فرمان سران رژیم صهیونیستی نبوده و این کار با هدفی مشخص انجام گرفته است. البته در تأیید این مدعا همین بس که نویسندگان این کتاب، خود اذعان دارند در تهیه مطالب خود، با بالا‌ترین مقامات جاسوسی کنونی و سابق رژیم صهیونیستی مصاحبه و گفت‌و‌گو کرده‌اند؛ کیست که نداند مصاحبه با افرادی در چنین سطح، کاری نیست که از عهده هر خبرنگار معمولی برآید؟!اما در این میان، نکته‌ای که باقی می‌ماند، این است که مقامات کشورمان باید با هشیاری نسبت به این سناریو، از ابزار این رژیم علیه خود آن بهره گیرند. در حقیقت، حال که دو خبرنگار مدعی هستند با شواهد دقیق، از دست داشتن رژیم اسرائیل در ترور دانشمندان ایرانی آگاه شده‌اند، دولت ایران باید ضمن استفاده از این موضوع و برجسته ساختن آن در مجامع جهانی برای محکوم کردن این رژیم از آن سود جوید.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1373

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.