روزآنلاین: «تا همین جا می بینیم که ایالات متحده در حال نقض منشور سازمان ملل است و تلاش می کند کشوری با تمامیت ارضی را از خارج سرنگون سازد. واشنگتن همه چیز را با هم می خواهد: سرنگونی اسد، ایجاد یک حکومت همسو در سوریه و موافقت همه کس با نقشه هایش.» // [-] اندازه ...
روزآنلاین: «تا همین جا می بینیم که ایالات متحده در حال نقض منشور سازمان ملل است و تلاش می کند کشوری با تمامیت ارضی را از خارج سرنگون سازد. واشنگتن همه چیز را با هم می خواهد: سرنگونی اسد، ایجاد یک حکومت همسو در سوریه و موافقت همه کس با نقشه هایش.»

//
[-] اندازه متن [+]
به گزارش پیارم به نقل از جام نیوز، سایت روزآنلاین(Roozonline)، روز چهارشنبه ۱۱ مرداد(August 01) نوشت: «شاید فردا شاهد وقوع جنگ هایی باشیم که از پیش تعیین شده اند. در اینجا صحبت از ایران و سوریه است. جنگ هایی که بی شک تأثیر مستقیم بر زندگی ما و فرزندان مان خواهد داشت. در آخرین موردی که به این مسأله اشاره شده، در روزنامه نیویورک تایمز به تاریخ ۲۱ ژوئیه بوده است. این روزنامه یکی از طرفداران وقوع جنگ به شمار می رود، چرا که همواره حامل پیام های “نظام آمریکایی” بوده و گاهی با جزئیات بسیار کامل به موضوعاتی مانند گروه های جنایتکار اشاره می کند که چطور همزیستی بین المللی را به خطر می اندازند. گاهی نویسندگان مقالات و حتی رئیس این روزنامه اقدامات جنایتکاران را بسیار عادی و قابل قبول توصیف می کنند.»

این سایت ادامه داد: «گاهی مغایرت هایی به چشم می خورد: “دولت اوباما فعلاً تلاش های دیپلماتیک خود را برای حل و فصل درگیری های سوریه کنار گذاشته است.” به ملغمه واژه های مختلف در این جمله توجه کنید: “فعلاً” نشان دهنده این است که بعداً امکان انجام تلاش های دیپلماتیک وجود دارد. واژه “تلاش ها” برای “حل و فصل دیپلماتیک” به خواننده این ایده را می دهد که تاکنون تلاش های اوباما یک نوع “حل و فصل دیپلماتیک” بوده ولی “متوقف شده”. نیویورک تایمز در جمله بعدی خود می نویسد که “اوباما کمک به نیروهای شورشگر را افزایش داده و تلاش های خود برای ایجاد ائتلاف میان کشورها برای سرنگون کردن حکومت بشاراسد را دو برابر کرده”. پس واژه “افزایش داده” نشان دهنده آن است که این کمک ها از قبل وجود داشته است.»

روزآنلاین افزود: «تا همین جا می بینیم که ایالات متحده در حال نقض منشور سازمان ملل است و تلاش می کند کشوری با تمامیت ارضی را از خارج سرنگون سازد. سپس می نویسد “تلاش هایش را دو برابر کرده”. این بدین معنی است که ایالات متحده طی یک سال اخیر هزینه جنگ علیه سوریه را پرداخت کرده و در نهایت نیویورک تایمز به ما می گوید که اینها همه “حل و فصل های دیپلماتیک” است. پس اینها همه نقشه هایی برای سرنگون کردن یک دولت بوده و هست. نیویورک تایمز در ادامه می نویسد که “مذاکراتی با ترکیه و اسرائیل در خصوص این موضوع و سرنگونی حکومت سوریه انجام شده است.” پس می بینیم که حق “نابودی زرادخانه های یک کشور” به راحتی به اسرائیل داده شده است. در عین حال می بینیم که اعضای القاعده از طریق هوایی از انگلستان، آمریکا و فرانسه وارد این کشور می شوند و در دستگاه های اطلاعاتی در دمشق علیه ژنرال های اسد سوءقصد انجام می دهند. اینها مواردی است که به عنوان عملیات تروریستی تلقی می شوند. واشنگتن همه چیز را با هم می خواهد: سرنگونی اسد، ایجاد یک حکومت همسو در سوریه و موافقت همه کس با نقشه هایش.»۱۰۶

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1369

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.