تهران- شیعیان عربستان در اعتراض به بی توجهی به خواسته های خود دست به تظاهرات زدند و برای ماه های متوالی با پلیس این کشور درگیر شدند به گزارش پیارم به نقل از ایرنا، شبکه بی.بی.سی عربی شنبه شب در رابطه با تشدید اعتراض ها در منطقه شرقی عربستان اعلام کرد، تعدادی از ساکنان این ...

تهران- شیعیان عربستان در اعتراض به بی توجهی به خواسته های خود دست به تظاهرات زدند و برای ماه های متوالی با پلیس این کشور درگیر شدند

به گزارش پیارم به نقل از ایرنا، شبکه بی.بی.سی عربی شنبه شب در رابطه با تشدید اعتراض ها در منطقه شرقی عربستان اعلام کرد، تعدادی از ساکنان این منطقه در هنگام مقابله نیروهای پلیس عربستان با تظاهرکنندگان شیعی در ‘قطیف’، زخمی شدند.

این گزارش حاکیست، مردم منطقه قطیف واقع در شرق عربستان در اعتراض به بی توجهی مقامات عربستانی به خواسته های شیعیان این منطقه و نیز در اعتراض به دستگیری تعدادی از شیعیان در زندان های عربستان دست به تظاهرات زدند.

یک معترض شیعی دراین باره گفت: خواسته شیعیان عربستان طبیعی و واقعی است. آنها به رغم اینکه بر دریایی از نفت زندگی می کنند، ولی از ساده ترین امکانات محروم می باشند.

وی افزود: مناطق سکونت شیعیان عربستان در استان قطیف بسیار نامناسب و وضعیت زندگی آنها وخیم است.

تظاهرکنندگان می گویند که اعتراض های آنها به مدت سه ساعت ادامه داشت و نیروهای پلیس به آنها حمله کردند.

این گزارش حاکیست، تظاهرکنندگان برای جلوگیری از پیشروی نیروهای دولتی اقدام به آتش زدن لاستیک کردند.

طبق گفته معترضیان شیعه عربستان، تعدادی از آنها زخمی و تعدادی نیز دستگیر شدند.

درگیری میان تظاهرکنندگان شیعه و نیروهای پلیس عربستان در خلال ماه های اخیر همچنان ادامه داشته است.

این درگیری ها به کشته شدن تعدادی و دستگیری عده ای از تظاهرکنندگان و نیز آتش زدن تعدادی از ساختمان های دولتی منجر شده است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1310

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.