خبرهای بد از بازار خودرو به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس، با وجود کاهش تقاضای خرید خودرو در بازار، پایین بودن عرضه برخی خودروها به بازار از سوی شرکت‌های خودروساز باعث بالا رفتن قیمت‌ در بازار آزاد شده است. به گفته فعالان بازار، خرید و فروش خودرو در تابستان امسال نسبت به تابستان ...

خبرهای بد از بازار خودرو

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس، با وجود کاهش تقاضای خرید خودرو در بازار، پایین بودن عرضه برخی خودروها به بازار از سوی شرکت‌های خودروساز باعث بالا رفتن قیمت‌ در بازار آزاد شده است.

به گفته فعالان بازار، خرید و فروش خودرو در تابستان امسال نسبت به تابستان سال گذشته حدود ۲۰ درصد کاهش داشته اما این مسئله عاملی برای کاهش قیمت خودرو در بازار آزاد نبوده و در حال حاضر اختلاف بالایی بین قیمت کارخانه و بازار برخی خودروها وجود دارد.

پژو ۲۰۶ تیپ ۶ از جمله خودروهایی است که در حال حاضر با اختلاف قیمت ۸ تا ۹ میلیون تومانی نسبت به کارخانه، در بازار آزاد خرید و فروش می‌شود به طوری که قیمت کارخانه‌ای این محصول ۲۰ میلیون و ۸۱۲ هزار تومان است اما در بازار ۲۸ تا ۲۹ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

این روزها پژو ۲۰۶ صندوق‌دار مدل V20 نیز با اختلاف ۴ میلیون تومانی با کارخانه، ۱۸٫۵ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود که نسبت به هفته گذشته افزایش ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده است.

همچنین پژو ۲۰۷ دنده اتوماتیک با اختلاف ۶ میلیون تومانی نسبت به کارخانه، با قیمت ۲۹ میلیون تومان در بازار عرضه می‌شود که این قیمت نشان‌دهنده افزایش یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی طی روزهای اخیر است.

پژو ۲۰۶ تیپ ۲ و تیپ ۵ نیز به ترتیب با ۲ میلیون و ۴ میلیون تومان اختلاف قیمت بین کارخانه و بازار آزاد، خرید و فروش می‌شوند.
قیمت هر دستگاه پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در بازار آزاد ۱۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که افزایش ۵۰۰ هزار تومانی را طی روزهای اخیر نشان می‌دهد و قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۵ نیز در بازار به ۲۲٫۵ میلیون تومان رسیده که حدود ۴ میلیون تومان بالاتر از قیمت کارخانه است و با رشد یک میلیون تومانی نسبت به روزهای اخیر همراه شده است.

قیمت مگان نیز این روزها در بازار آزاد به ۴۲٫۵ میلیون تومان رسیده که رشد ۲ میلیون تومانی را طی روزهای اخیر نشان می‌دهد. قیمت کارخانه‌ای این محصول ۳۷ میلیون و ۲۱۰ هزار تومان است.
تندر ۹۰ پارس خودرو نیز با اختلاف قیمت یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومانی نسبت به کارخانه، این روزها ۱۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان در بازار عرضه می‌شود.

همچنین هر دستگاه تندر ۹۰ ایران خودرو مدل E2 با اختلاف یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی نسبت به کارخانه، با قیمت ۱۸ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.
اختلاف قیمت کارخانه و بازار ماکسیمای دنده اتوماتیک نیز حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است و در حال حاضر این خودرو با قیمت ۶۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می‌شود.

در بررسی بازار خودرو همچنین می‌توان به افزایش ۲ میلیون تومانی قیمت مزدا ۳ در بازار طی روزهای اخیر اشاره کرد به طوری که این محصول با قیمت ۶۳ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.

همچنین قیمت هر دستگاه هیوندایی I20 با یک میلیون تومان افزایش طی رزوهای اخیر به ۴۲ میلیون تومان رسیده و هر دستگاه هیوندایی I30 با ۵۰۰ هزار تومان افزایش به قیمت ۵۲ میلیون تومان به خریداران عرضه می‌شود.
قیمت سوناتا نیز با ۲٫۵ میلیون تومان افزایش به ۸۱ میلیون تومان طی روزهای اخیر رسیده است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1223

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.