در حالی که کشورهای عضو یورو با بحران بدهی و کسری بودجه دست و پنجه نرم می کنند کارشناسان معتقدند آلمان بیشترین سود را از این بحران برده است. // [-] اندازه متن [+] به گزارش پیارم به نقل از  جام نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی سی بی اس نیوز، در حالی که سایر ...

در حالی که کشورهای عضو یورو با بحران بدهی و کسری بودجه دست و پنجه نرم می کنند کارشناسان معتقدند آلمان بیشترین سود را از این بحران برده است.

//
[-] اندازه متن [+]

به گزارش پیارم به نقل از  جام نیوز، به نقل از پایگاه اینترنتی سی بی اس نیوز، در حالی که سایر ۱۷ کشور عضو منطقه یورو به نوعی با تاثیرات منفی بحران مالی و بدهی یورو روبرو هستند و کاهش اعتماد سرمایه گذاری به ضرر اقتصاد این کشورها بوده است آلمان توانسته است دهها میلیارد یورو سرمایه گذاری خارجی جذب کند.

بر اساس این گزارش، افزایش نرخ بهره استقراض اوراق قرضه دولتی در اسپانیا و ایتالیا در حالی است که نرخ بهره استقراض اوراق قرضه دولتی آلمان با کاهش روبرو شده است و دولت برلین توانسته است میلیاردها یورو از بدهی های خود را با نرخ بهره پایین بفروشد.

 

آلمان بزرگترین اقتصاد منطقه یورو به شمار می رود که ارزش تولید ناخالص داخلی این کشور به بیش از ۶ تریلیون دلار معادل ۳٫۱۷ تریلیون یورو می رسد. اقتصاد آلمان طی دو سال گذشته با رشد چشمگیری روبرو شده است ولی در سه ماه نخست امسال این رقم به کمتر از ۰٫۵ درصد رسیده است. البته رشد اقتصادی ۰٫۵ درصدی آلمان نیز برای خروج منطقه یورو از رکود اقتصادی در سه ماه نخست امسال کافی بوده است.

بر اساس گزارش فارس، نرخ بهره اوراق قرضه ده ساله دولت آلمان به کمتر از ۱٫۵ درصد رسیده است. این در حالی است که دولت آلمان بیش از ۶٫۱ میلیارد دلار از بدهی های دو ساله خود را با نرخ بهره منفی ۰٫۰۶ درصد به فروش رسانده است. پایین بودن نرخ بهره استقراض برای اوراق قرضه آلمان تنها در سال ۲۰۱۲ میلادی بیش از ۱۲٫۵ میلیارد دلار به نفع اقتصاد این کشور بوده است.

به اعتقاد برخی کارشناسان اقتصادی بحران مالی و بدهی منطقه یورو موجب سرازیر شدن بیش از ۱۲۵ میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید به اقتصادی آلمان خواهد شد. دولت آلمان قصد دارد تا سال ۲۰۱۶ میلادی به بودجه متعادل دست یابد و کسری بودجه خود را به صفر برساند. دولت آلمان همچنین قصد دارد بدهی های ۲٫۵ تریلیون دلاری خود را نیز کاهش دهد که این رقم معادل ۸۰ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور است.۱۱۱

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1200

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.