مادرید- سر دبیر بخش بین المللی خبرگزاری افه اسپانیا با بیان این که حمله به برنامه هسته ای ایران بی‌ فایده است، گفت : جلو گیری از برنامه های هسته ای تهران غیر ممکن است و حمله نظامی فقط می تواند موجب تعویق آن شود. بنا بر گزارش پیارم به نقل از ایرنا ، ‘خاویر ...

مادرید- سر دبیر بخش بین المللی خبرگزاری افه اسپانیا با بیان این که حمله به برنامه هسته ای ایران بی‌ فایده است، گفت : جلو گیری از برنامه های هسته ای تهران غیر ممکن است و حمله نظامی فقط می تواند موجب تعویق آن شود.

بنا بر گزارش پیارم به نقل از ایرنا ، ‘خاویر مارتین رودریگز’ روز جمعه در کنفرانسی در مورد ‘گسترش اتمی‌ در خاور میانه و مدیترانه :ایران اتمی‌ به دنبال هژمونی محلی’ تصریح کرد که ایران پس از سرمایه گذاری وسیع اقتصادی ‌، از سال ۲۰۱۰ میلادی قادر به برنامه غنی سازی اورانیوم بدون کمک خارجی‌ شده است.

این کارشناس سیاسی تصریح کرد که حمله به برنامه هسته ای ایران تنها موجب تعویق آن خواهد شد زیرا ایران به دانش فناوری هسته ای دست یافته است.

رودریگز با تجزیه و تحلیل برخی‌ از پاسخ های ایران در صورت حمله احتمالی‌ به برنامه هسته ای این کشور تصریح کرد که تهران می‌ تواند تنگه هرمز را ببندد و با این کار مانع از خروج یک پنجم نفت جهانی‌ شود.

سردبیر آژانس خبری افه تصریح کرد که سیاست هسته ای ایران امری ملی‌ است و با تغییر دولت ها تغییر نمی‌ کند و این برنامه از سال ۱۹۸۵ تا بحال تداوم یافته است.

 

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1155

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.