معاون تولیدات گیاهی از توزیع ۷۵ تن بذر اصلاح شده، برای کشت در اراضی استان هرمزگان در میان بهره‌برداران خبر داد.   «طهماسب غلام‌پور» گفت: امسال برای کاشت ذرت ۱۳۰ تن بذر تدارک دیده شده است که تاکنون ۷۵ تن بذر میان کشاورزان توزیع شده در اختیار کشاورزان قرار گرفته است کشاورزانی که به کشت ...

معاون تولیدات گیاهی از توزیع ۷۵ تن بذر اصلاح شده، برای کشت در اراضی استان هرمزگان در میان بهره‌برداران خبر داد.

 

«طهماسب غلام‌پور» گفت: امسال برای کاشت ذرت ۱۳۰ تن بذر تدارک دیده شده است که تاکنون ۷۵ تن بذر میان کشاورزان توزیع شده در اختیار کشاورزان قرار گرفته است کشاورزانی که به کشت ذرت در استان می‌پردازند مراحل آماده‌سازی زمین‌ها خود را انجام داده‌اند.

 

وی افزود: علاوه بر بذر ذرت نهاده‌های کشاورزی نیز آماده شده که در فرصت مقتضی در میان کشاورزان تقسیم‌بندی و توزیع می‌شود.

 

معاون تولیدات گیاهی ادامه داد: زمان آماده‌سازی کشت ذرت از اوائل تیرماه تا اواسط شهریورماه است.

 

غلام‌پور افزود: به کشاورزان توصیه می‌شود که محصولات خود را در زمان مناسب و مقرر کشت کنند و با رعایت تاریخ کشت محصولات، میزان تولید محصولات خود را افزایش دهند.

 

وی تصریح کرد: به تعویق افتادن زمان کشت، پیامدهای نامطلوبی از جمله کاهش ۲۵ درصدی میزان تولید محصولات کشاورزی را در بردارد.

 

معاون تولیدات گیاهی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود امسال، در شهرستان‌های حاجی‌آباد و رودان سطح زیرکشت حدود ۶۰۰۰ هکتار و تولید حدود ۴۸ هزارتن را داشته باشیم شهرستان حاجی‌آباد بطور متوسط با سطحی حدود ۵۵۰۰ هکتار رتبه‌ی نخست کشت ذرت استان را دارد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=13191

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.