در اقدامی که به نظر می‌رسد، درحال تبدیل شدن به پدیده‌ای فراگیر در مناطقی که تحت تصرف گروه‌های تروریستی از جمله جهادی‌های تکفیری است، یک گروه وابسته به «جبهه النصره» ۱۲ شهروند سوری را اعدام کرد.   به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از دمشق، حادثه‌ای که روز گذشته در یکی از روستاهای ریف دیر الزور در ...

در اقدامی که به نظر می‌رسد، درحال تبدیل شدن به پدیده‌ای فراگیر در مناطقی که تحت تصرف گروه‌های تروریستی از جمله جهادی‌های تکفیری است، یک گروه وابسته به «جبهه النصره» ۱۲ شهروند سوری را اعدام کرد.

خبرگزاری فارس: اعدام میدانی 12شهروند سوری توسط «جبهه النصره»

 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از دمشق، حادثه‌ای که روز گذشته در یکی از روستاهای ریف دیر الزور در شرق سوریه داد، اولین حادثه‌ در نوع خود به شمار نمی‌آید و بسیاری از مناطق و شهرهای سوریه که در تصرف گروه‌های تروریستی چه وابسته به «ارتش آزاد سوریه» و چه گروه جهادی تکفیری «جبهه النصره» قرار دارد، بارها شاهد چنین حوادثی بوده‌اند که می‌رود به یک اپیدمی در این مناطق تبدیل شود.

در جدیدترین جنایت از این دست روز گذشته دادگاه شرعی وابسته به «جبهه النصره» در یکی از روستاهای ریف دیر الزور حکم اعدام میدانی ۱۲ شهروند سوری را صادر کرد.

دلیل صدور این حکم، درخواست عناصر جبهه النصره از جوانان این روستا برای تحویل دادن سوخت اختصاص یافته به روستای آنها و مخالفت این افراد از تحویل این سوخت و تلاش برای جلوگیری از افتادن آن به دست عناصر جبهه النصره بود.

مجری حکم اعدام میدانی این شهروندان سوری فردی به نام «ابو قسوره الجزراوی» بود که دارای تابعیتی سعودی است.

منابع محلی در این خصوص تاکید کردند که عناصر جبهه النصره اقدام به قطع کردن سر دو نفر از این جوانان محکوم به اعدام کردند و با حمل و گرداندن آنها در خیابان‌ها و کوچه‌های روستا تاکید کردند که این نتیجه عدم همکاری با جبهه النصره است.

آنها همچنین اقدام به آتش زدن تعدادی از منازل مسکونی روستا کردند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4073

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.