بندرعباس-مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان گفت: سال گذشته ۳۶ هزار و ۵۱۸ واحد در استان خون اهدا شد که در مقایسه با سال ماقبل آن (سال۹۰)، ۱۱ درصد افزایش داشته است. به گزارش پیارم به نقل از  ایرنا، ایمان زارعی روز چهارشنبه بااعلام این خبر افزود: از این میزان خون اهدایی ۵۰ درصد اهدا کنندگان ...

بندرعباس-مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان گفت: سال گذشته ۳۶ هزار و ۵۱۸ واحد در استان خون اهدا شد که در مقایسه با سال ماقبل آن (سال۹۰)، ۱۱ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پیارم به نقل از  ایرنا، ایمان زارعی روز چهارشنبه بااعلام این خبر افزود: از این میزان خون اهدایی ۵۰ درصد اهدا کنندگان مستمر، ۲۸ درصد اهداکنندگان بار اول و ۲۲ درصد را اهدا کنندگان با سابقه تشکیل داده اند که در مقایسه با سال ۹۰ تعداد اهداکنندگان مستمر سه درصد افزایش یافته است.

وی بیان داشت: هرمزگان ماهانه حدود چهارهزار و ۸۰۰ واحد خون نیاز دارد که ۶۵ درصد آن را بیماران تالاسمی و خاص استفاده می کنند.

مدیرکل پایگاه انتقال خون هرمزگان با اشاره به اینکه ۹۶ درصد اهداکنندگان مرد و چهار درصد بانوان هستند، اظهارکرد: هر فرد تنها می تواند ۴۵۰ سی سی خون اهدا کند.

وی با بیان اینکه استان به همه ی گروه های خونی نیاز دارد از مردم خواست با نزدیک شدن به فصل تابستان مشارکت بیشتری دراهدای خون داشته باشند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=3534

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.