«هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد دولت آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ کشور اروپایی را از تحریم‌های ایران تمدید کرده است.» پیارم به نقل از جام سیاسی؛ بی بی سی فارسی(BBC Persian) خبر داد: «هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد دولت آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ کشور ...

«هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد دولت آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ کشور اروپایی را از تحریم‌های ایران تمدید کرده است.»

پیارم به نقل از جام سیاسی؛ بی بی سی فارسی(BBC Persian) خبر داد: «هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه اعلام کرد دولت آمریکا معافیت ژاپن و ۱۰ کشور اروپایی را از تحریم‌های ایران تمدید کرده است. این کار به دلیل کاهش خرید نفت این کشورها از ایران صورت گرفته است. ادامه معافیت به این معناست که بانک‌های این ۱۱ کشور تا ۱۸۰ روز دیگر به نظام مالی آمریکا دسترسی خواهند داشت.»

 

این سایت ادامه داد: «براساس تحریم‌هایی که سال گذشته باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا آنها را به امضاء رساند، تا پایان سال ۲۰۱۲، همه خریداران اصلی نفت ایران، هر شش ماه مورد بررسی قرار می‌گیرند تا اگر خرید نفت خود را کاهش داده باشند، از تحریم معاف شوند. از زمان آغاز این تحریم‌ها، کشورهای خریدار نفت ایران ترغیب شدند واردات نفت خود را از این کشور قطع کنند یا به میزان قابل توجهی کاهش دهند.»

 

بی بی سی افزود: «بلژیک، جمهوری چک، فرانسه، آلمان، یونان، ایتالیا، هلند، لهستان، اسپانیا و بریتانیا، دیگر کشورهایی هستند که روز جمعه شامل تمدید این معافیت‌ شدند. خبر تمدید معافیت ها در حالی اعلام می شود که روز پنجشنبه در پی نشست شورای حکام آژانس بین المللی انرژی هسته ای در وین قطعنامه ای علیه ایران تصویب شد. غرب ادعا می‌کند ایران به دنبال دستیابی به سلاح اتمی است و تلاش می‌کند با وضع تحریم‌های شدیدتر ایران را به انزوای بیشتر بکشاند. ایران اما همواره تاکید کرده است به دنبال سلاح اتمی نیست و گسترش توانایی هسته ای را حق خود می‌داند

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=1734

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.