قیمت جهانی نفت در پی کاهش بیش از انتظار ذخایر استراتژیک آمریکا افزایش یافت و به بالاترین میزان در ۱۴ ماه گذشته رسید؛ هر بشکه نفت برنت ۱۰۸٫۲۱ دلار معامله شد.   رویترز، قیمت نفت سبک آمریکا به بالاترین میزان در ۱۴ ماه گذشته، یعنی نزدیک به ۱۰۵ دلار در هربشکه رسیده است. بر اساس این ...

قیمت جهانی نفت در پی کاهش بیش از انتظار ذخایر استراتژیک آمریکا افزایش یافت و به بالاترین میزان در ۱۴ ماه گذشته رسید؛ هر بشکه نفت برنت ۱۰۸٫۲۱ دلار معامله شد.

خبرگزاری فارس: قیمت نفت افزایش یافت/ برنت 108 دلار در هر بشکه

 

رویترز، قیمت نفت سبک آمریکا به بالاترین میزان در ۱۴ ماه گذشته، یعنی نزدیک به ۱۰۵ دلار در هربشکه رسیده است.

بر اساس این گزارش، کاهش بیش از انتظار ذخایر آمریکا به عنوان بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت جهان سبب افزایش قیمت نفت شده است اما نگرانی‌ها در مورد اقتصاد آشفته چین و آمار بسیار منفی صادرات این کشور در ماه ژوئن، مانع از افزایش بیشتر قیمت این کالای اساسی شده است.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا با ۱٫۳۴ سنت افزایش به ۱۰۴٫۸۷ دلار رسید. بیشترین قیمت این نوع نفت، امروز برابر با ۱۰۴٫۹۴۰ دلار گزارش شده است.

به گزارش بلومبرگ، هر بشکه نفت برنت دریای شمال نیز با ۴۰ سنت افزایش به ۱۰۸٫۲۱ دلار در هر بشکه رسید.

تونی نونان تحلیلگر بازارهای جهانی در این زمینه گفت: چین برای مدتی بر بازار تاثیر دارد، درحالی‌که به نظر می‌رسد آمریکا عامل اصلی وضعیت آشفته بازار است.

موسسه آمریکن پترولیوم اعلام کرد: ذخایر نفت آمریکا، هفته گذشته، حدود ۹ میلیون بشکه کاهش یافت درحالی‌که تحلیلگران کاهش ۳٫۳ میلیون بشکه‌ای را پیش‌بینی کرده بودند.

گزارش ذخایر استراتژیک آمریکا در اواخر امروز از سوی سازمان اطلاعات انرژی آمریکا منتشر خواهد شد.

تحلیلگران معتقدند، کاهش ذخایر استراتژیک آمریکا که سبب افزایش قیمت نفت شده است، به علت فصل تابستان و افزایش مسافرت‌هاست و چشم‌انداز تقاضای جهانی همچنان ضعیف است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=5608

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.