معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: بر اثر وقوع ۹۲ حادثه موتور سواری در قم ۱۰۷ نفر مجروح شدند.   به گزارش پیارم به نقل از فارس مهدی فراهانی امروز در گفت‌وگو در قم با تبیین حوادث دو روز گذشته اظهار داشت: برخورد یک دستگاه موتورسیکلت و کامیون در محور سلفچگان ـ ساوه ...

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: بر اثر وقوع ۹۲ حادثه موتور سواری در قم ۱۰۷ نفر مجروح شدند.

خبرگزاری فارس: 107 نفر بر اثر حوادث موتور سواری در قم مجروح شدند

 

به گزارش پیارم به نقل از فارس مهدی فراهانی امروز در گفت‌وگو در قم با تبیین حوادث دو روز گذشته اظهار داشت: برخورد یک دستگاه موتورسیکلت و کامیون در محور سلفچگان ـ ساوه و واژگونی یک دستگاه پ‍ژو آردی در محور قم ـ سلفچگان و… از جمله مهم‌ترین حوادثی بود که در این مدت به وقوع پیوست.

وی با تبیین این حوادث تصریح کرد: غروب روز گذشته در طی تماسی مردمی با اور‍ژانس ۱۱۵ حادثه‌ای مبنی بر برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با کامیون در جاده قدیم سلفچگان به ساوه گزارش شد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم به سرعت عمل اورژانس قم اشاره و ابراز کرد: پس از دریافت این گزارش به سرعت یک دستگاه آمبولانس ۱۱۵ به محل حادثه اعزام شد ولی با وجود سرعت در رسیدن به محل حادثه، دو نفر از مصدومان راکب موتور قبل از رسیدن آمبولانس جان باختند.

وی با تبیین دلایل فوت دو مصدوم این حادثه تصریح کرد: دلیل فوت دو مصدوم این حادثه که دو آقا حدود ۳۰ و ۳۵ ساله بودند شدت جراحات و آسیب‌های وارده تشخیص داده شد.

فراهانی معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم همچنین به تبیین شرح حادثه واژگونی یک دستگاه خودرو پژو آردی پرداخت و اظهار کرد: این حادثه که توسط پلیس به اورژانس ۱۱۵ گزارش شد یک مجروح و دو فوتی برجای گذاشت.

وی افزود: با وجود سرعت عمل اورژانس ۱۱۵ برای رسیدن به محل حادثه دو نفر از حادثه‌دیدگان در سنین هشت و ۶۰ سال بر اثر شدت آسیب‌ها و جراحات وارده فوت کردند و مجروح این حادثه نیز پس از دریافت خدمات درمانی اولیه توسط یک دستگاه آمبولانس اورژانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شد.

معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی در بخش دیگری از سخنان خویش از برقراری ۲ هزار و ۴۰۸ مورد تماس با اورژانس ۱۱۵ در طول این مدت خبر داد و گفت: از این تعداد تماس ۳۶۲ مأموریت شهری و جاده‌ای انجام شد.

وی اضافه کرد: از این تعداد مأموریت انجام شده ۱۵۶ حادثه مربوط به حوادث ترافیکی بود که ۱۸۶ مصدوم برجای گذاشت.

فراهانی در بخش پایانی سخنان خود به حوادث موتورسواری اشاره و خاطرنشان کرد: حوادث مربوط به موتورسواران طی دو روز گذشته ۹۲ مورد ذکر شد که ۴۹ درصد حوادث ترافیکی استان قم را تشکیل می‌دهد و در پی آن ۱۰۷ نفر مجروح شدند.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=4944

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.