۱۰۴ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور ضمن ابراز بدبینی به جمهوری اسلامی ایران، دیپلماسی را بهترین گزینه راهبردی در برابر ایران دانستند.   به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از پایگاه دولتی «پرایس هاوس» آمریکا اعلام کرد: چند روز مانده به مذاکرات جامع ایران و شش کشور موسوم به ...

۱۰۴ عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای به رئیس‌جمهور این کشور ضمن ابراز بدبینی به جمهوری اسلامی ایران، دیپلماسی را بهترین گزینه راهبردی در برابر ایران دانستند.

 

به گزارش شبکه اطلاع رسانی دانا به نقل از پایگاه دولتی «پرایس هاوس» آمریکا اعلام کرد: چند روز مانده به مذاکرات جامع ایران و شش کشور موسوم به ۱+۵، ۱۰۴ نفر از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا از دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در نامه‌ای به باراک اوباما، رئیس‌جمهور این کشور خواستار ادامه روند دیپلماسی با ایران شدند.

دیوید پرایس، نماینده کنگره آمریکا در این خصوص اظهار داشت: «من باور دارم که ما باید از فرصت پیش آمده برای دست‌یابی به یک راه‌حل صلح‌آمیز و دیپلماتیک در خصوص برنامه هسته‌ای ایران استفاده کنیم. ما همچنین باید در برابر برخی افراد در کنگره که خواستار تصویب طرح یا قطعنامه‌هایی هستند که می‌تواند منجر به توقف مذاکرات شود مقاومت کنیم.»

در همین راستا، «لیولد داجت»، دیگر نماینده دموکرات مجلس نمایندگان نیز اظهار داشت: «اگر چه سخت و نامطمئن، اما دیپلماسی بهترین امیدها را برای جلوگیری از دست‌یابی ایران به سلاح اتمی و تضمین آسایش خانواده‌های ما و دیگران در سراسر جهان فراهم می‌آورد. کنگره نباید با تحت تاثیر قرار دادن دیپلماسی به تندروهای ایران این فرصت را بدهد که مذاکرات را قطع کنند. بسیاری از همکاران ما مصمم بودن خود در مسیر دیپلماسی را اعلام کرده‌اند و بسیاری همین دیدگاه را دارند.»

در این نامه، ۱۰۴ نماینده مزبور اعلام داشته‌اند که همچنان از «رژیم ایران» نگران هستند اما دیپلماسی را بهترین گزینه راهبردی در برابر ایران می‌دانند و اگر این گزینه شکست بخورد، چیزی مانع تغییر آن نخواهد شد.

ایران همواره بر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای خود تاکید کرده و اعلام داشته است که بنابر باورهای مذهبی خود تولید، انباشت و استفاده از تسلیحات هسته‌ای را ممنوع می‌داند.

مذاکرات جامع ایران و ۱+۵ قرار است روز ۲۹ بهمن در وین آغاز شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=10836

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.