خبرگزاری پیارم: معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر۱۰۰ هزار انجمن اولیا و مربیان در سطح کشور فعال است که در تقویت این انجمن‌ها برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر داریم تا اجرا کنیم. به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرشته حشمتیان عصر امروز در جلسه شورای معاونان و مدیران نواحی و مناطق آموزش ...

خبرگزاری پیارم: معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال حاضر۱۰۰ هزار انجمن اولیا و مربیان در سطح کشور فعال است که در تقویت این انجمن‌ها برنامه‌های ویژه‌ای را در نظر داریم تا اجرا کنیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرشته حشمتیان عصر امروز در جلسه شورای معاونان و مدیران نواحی و مناطق آموزش و پرورش اظهار داشت: ما هم اکنون ۱۹۱ مرکز مشاوره برای تقویت نظام خانواده و تحکیم آن و بیش از ۱۲ هزار مدرس نظام خانواده و الگودهی به آنها در سطح کشور فعال داریم که امیدواریم با فعالیت آنها بتوانیم بخش عظیمی از مشکلات و نارسایی‌های نظام اجتماعی و خانوادگی را برطرف کنیم.

وی تصریح کرد: مهم‌ترین موضوع در آرامش‌بخشی به خانواده‌ها و کم کردن چالش‌ها و اضطراب آنها رفع بسیاری از عیوب در نظام تعلیم و تربیت براساس سند تحول بنیادین و نظام آموزشی شکل گرفته است که به رغم فشارهای مختلف ما به اجرایی شدن این سند با همدلی و همکاری بیشتر خوش‌بین هستیم.

حشمتیان خاطر نشان کرد: این سند که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب، رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش است مسئولیت اجرایی ما را سنگین‌تر کرده است به طوری که در اجرای بندبند سند باید کارها را با وحدت و همدلی بیشتر به پیش ببریم و از تک‌روی‌ها و مستقل عمل کردن‌ها پرهیز کنیم.

‌رئیس سازمان مدارس غیردولتی مشارکت‌های مردمی و وزارت آموزش و پرورش بیان کرد: تمام فعالیت‌ها در نظام آموزشی جدید متصل به هم بوده و بی‌نیاز از هم نمی‌باشد و با توجه به اینکه در رأس هرم معلم و توفیقات آن مد نظر است تاکید بیشتر بر محتوا و ساختار به عنوان لازم و ملزوم همدیگر می‌باشد.

اردبیل جز پنج استان برتر در پروژه مهر

وی اضافه کرد: در اجرای بندبند سند اعم از ساماندهی فضا، نیروی انسانی، آموزش نیروها براساس تقویم اجرایی که حتی دو ماه قبل از شروع تحصیلی تعیین شده بود، توانستیم هدف‌گذاری‌ها را انجام دهیم که استان اردبیل جز پنج استان برتر در پروژه مهر در سال تحصیلی جدید براساس سند تحول بنیادین بوده است.

این مسئول ادامه داد: با همکاری مدیران این استان به ویژه مدیرکل سخت‌کوش استان اردبیل کارنامه موفقی را در عملی کردن سند تحول بنیادین در گام‌های اولیه شاهد هستیم و یقین داریم که امسال نیز مدیران ما با هنرمندی بیشتر بر این توفیقات می‌افزایند.

حشمتیان کسب کارنامه موفق را منوط به اجرای کارها با احصای مأموریت‌های حقیقی و متنوع اعلام کرد و گفت: باید به این اصل و باور ایمان داشته باشیم که تجمیع ساختار نظام آموزش و پرورش ادغام به شمار نمی‌آید بلکه ساختار درون محتوایی است که می‌تواند با شرح وظایف استانی و بازنگری‌های انجام شده کارها با یک سیاست‌گذاری درست انجام شود.

وی به تجمیع معاونت‌های خانواده، مشارکت‌های مردمی و مدارس غیرانتفاعی در یک سازمان مستقل اشاره کرد و افزود: این تجمیع با هدف برجسته کردن نقش تربیتی خانواده به ویژه زن به عنوان کلید تربیتی نسل آینده صورت گرفته است تا جایگاه زنان در تکامل بشری و پیوستگی‌ها نمودی واقعی پیدا کند.

حشمتیان به نقش کلیدی انجمن‌های اولیا و مربیان در این حوزه اشاره کرد و اظهار داشت:‌ آرامش، آسایش و امنیت در خانواده ضرورتی انکارناپذیر است و این امر محقق نمی‌شود مگر با تحکیم نظام بنیان خانواده و توجه به تعامل و برنامه‌ریزی‌های دقیق تا همه آنها به تربیت شایسته منجر شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=2266

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.