مهندس شکاری در گفت و گو با خبرنگار پیارم با توجه به خشکسالی های  شدید حاکم بر استان گیاهان داروییدر سال جاری ممنوع است به همین دلیل از حداکثر نیروهای این اداره در امر حفاظت و مراقبت از رویشگاههای گیاهان دارویی استفاده می گردد و گشت زنی و جلوگیری از برداشت غیر مجاز گیاهان دارویی ...

مهندس شکاری در گفت و گو با خبرنگار پیارم با توجه به خشکسالی های  شدید حاکم بر استان گیاهان داروییدر سال جاری ممنوع است به همین دلیل از حداکثر نیروهای این اداره در امر حفاظت و مراقبت از رویشگاههای گیاهان دارویی استفاده می گردد و گشت زنی و جلوگیری از برداشت غیر مجاز گیاهان دارویی به طور مستمر در سطح شهرستان انجام می شود.

شکاری افزود: ماموران پاسگاه ویژه حفاظت از منابع طبیعی شهرستان حاجی آباد هنگام گشت شبانه به یک دستگاه خودروی مشکوک در این منطقه سیروئیه  برخورد کردند که ۱۰۰ کیلو گرم آویشن بار زده بود و آن را متوقف کردند.

وی بیان کرد: با همکاری ماموران انتظامی پس از توقیف و بازرسی‌های به عمل آمده از این خودرو ۱۰۰ کیلوگرم گیاه دارویی آویشن قاچاق کشف و ضبط شد.

وی با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی و انتظامی در برخورد با قاچاق گیاهان دارویی گفت: در راستای سیاست‌های سازمانی و وظایف قانونی قاطعانه با متخلفان عرصه‌های منابع طبیعی برخورد می‌کنیم.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان حاجی آباد خاطرنشان کرد: براساس مواد قانون قاچاق اموال موضوع عایدات دولت، برداشت و حمل هرگونه گیاه دارویی و چوب درختان جنگلی بدون اخذ مجوز از منابع طبیعی قاچاق کالا محسوب می‌شود.

وی افزود: همچنین طبق این قانون علاوه بر ضبط مال، مجرم به پرداخت جزای نقدی و حبس محکوم می‎شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=67958

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.