رئیس انجمن مدیریت فناوری از کسب رتبه نخست توسط این انجمن طی سه سال متوالی در گروه‌های بین‌رشته‌ای خبر داد و گفت: امروز بیش از ۱۰ مجله علمی ترویجی یا علمی پژوهشی در ایران در حال انتشار است.     سید حبیب‌الله طباطبائیان عصر امروز در سومین کنفرانس بین‌المللی و هفتمین کنفرانس ملی مدیریت و ...

رئیس انجمن مدیریت فناوری از کسب رتبه نخست توسط این انجمن طی سه سال متوالی در گروه‌های بین‌رشته‌ای خبر داد و گفت: امروز بیش از ۱۰ مجله علمی ترویجی یا علمی پژوهشی در ایران در حال انتشار است.

خبرگزاری فارس: انتشار مداوم 10 مجله علمی در ایران

 

 

سید حبیب‌الله طباطبائیان عصر امروز در سومین کنفرانس بین‌المللی و هفتمین کنفرانس ملی مدیریت و فناوری که در مرکز همایش‌های بین المللی جزیره کیش در حال برگزاری است، اظهار داشت: انجمن مدیریت فناوری و تکنولوژی بعد از گذشت نزدیک به ۱۰ سال از فعالیت خود همواره در رتبه بندی وزارت علوم در بین بیش از ۳۰۰ انجمن علمی جزو پنج گروه اصلی انجمن‌ها و گاه برترین بوده است.

وی با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری بر توسعه مقوله پیشرفت فناوری افزود: مفاهیم پایه تکنولوژی توسط مسئولان و مخصوصا رهبر معظم انقلاب ترویج می‌شود.

این مسئول خطاب به مسئولان به دولت تأکید کرد که مبادا توجه به مسائل اقتصادی منجر به غفلت دولت از مقوله پیشرفت علمی و فناوری در کشور شود.

رئیس انجمن مدیریت فناوری کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به رشد انجمن و جامعه علمی کشور، تصریح کرد: امروز ما نسبت به ۱۰ سال قبل در جایگاه متفاوتی هستیم، اما در ابتدای راه هستیم.

به گفته وی، هنوز نتوانسته‌ایم به اتکا محققان داخلی مبانی نظری متناسب با توسعه تکنولوژی و مدیریت علمی و فناوری در کشور پایه‌گذاری کنیم.

رئیس انجمن مدیریت فناوری با بیان اینکه اغلب آنچه ما داریم آموخته‌هایی از دیگر کشورهاست، یادآور شد: البته ما تجربیات بسیار گران‌بهایی در طی سه دهه اخیر در توسعه تجربی مدل‌های علمی و توسعه در کشور داشته‌ایم به نحوی که در سال قبل در بسیاری از حوزه‌های دیگر دستاوردهای ما در جایگاه شایسته و انکار ناپذیری قرار گرفته است.

طباطبائیان همچنین با اشاره به فعالیت‌های انجمن مذکور در سال‌های اخیر خاطر نشان کرد: تعداد جامعه متخصصان دانش آموخته ما امروز از مرز هزار نفر عبور کرده و این در حالی است که ما زمانی برای گرفتن مجوز در حد ۲۰ نفر هم نبودیم.

وی ادامه داد: امروز بیش از ۱۰ مجله علمی ترویجی یا علمی پژوهشی در ایران در حال انتشار است و بیش از ۳۰۰ جلد کتاب مرتبط با این حوزه به زبان فارسی منتشر شده است.

این مسئول افزود: همچنین هم اکنون ما در ایران به هزاران مجله و کتاب غیر فارسی دسترسی داریم و هر ساله بیش از ۲۰۰ دانشجو از دانشگاه‌های ما در رشته‌های مدیریت و فناوری در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا فارغ التحصیل می‌شوند در صورتی که ۱۰ سال قبل ما در مقطع کارشناسی به ندرت و در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا هیچ دانش آموخته‌ای در رشته مدیریت فناوری نداشتیم.

به گزارش فارس؛ همایش مدیریت فناوری با محوریت نقش بنگاه‌های بزرگ و شبکه‌ها در توسعه فناوری سه شنبه ۱۹ آذرماه در جزیره کیش به مدت دو روز در مرکز همایش‌های بین‌المللی جزیره کیش در حال برگزاری است.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=9703

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.