علی خرم نسب سرپرست فرمانداری حاجی‌آباد در نشست شورای اداری شهرستان گفت: ۳۰۰ هکتار از باغات نخیلات شهرستان اصلاح می شود ...

به گزارش پیارم حاجی‌آباد، علی خرم نسب سرپرست فرمانداری حاجی‌آباد در نشست شورای اداری شهرستان با تبریک سال نو با اشاره به نامگذاری سال به نام سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین از سوی مقام معظم رهبری اظهار کرد:مقام معظم رهبری از سال ۱۳۸۹ دکترین اقتصاد مقاومتی را مطرح و متناسب با شرایط کشور هرسال بخش هایی از اقتصاد مقاومتی در راستای سیاست گزاری کلان کشور مطرح می شود.

خرم نسب با بیان اینکه اقتصاد کمونیستی و اقتصاد سرمایه داری دیگر جوابگوی نیاز بشر نیست عنوان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند اقتصاد دنیا باید تغییر و به سمت اقتصاد مقاومتی حرکت کند ، امروز گرسنگی مردم آفریقا ناشی از جنگ در اوکراین و اقتصاد اشتباه آنهاست.

نماینده عالی دولت ، شهرستان حاجی‌آباد را شهرستانی ثروتمند عنوان و خاطرنشان کرد:کشاورزی،معدن و آب و هوای مطبوع از منابع مهمی هستند که می توان با استفاده صحیح معیشت و اشتغال مردم را بهبود ببخشد.

وی با اشاره به تناقض موجود در اشتغال ایجاد شده و نیروی کار موجود تاکید کرد: دستگاه‌های متولی اشتغال ، فرهنگ کار را نهادینه کنند. اکنون به تعداد ۱۰۰ نفر نیروی کارگر ساده و تعداد ۲۰ نفر مهندس کشاورزی در شهرستان مورد نیاز است که متقاضیان می توانند به اداره کار شهرستان مراجعه نمایند.

خرم نسب با توجه به دستاوردهای سفر ریاست محترم جمهور به استان خاطرنشان کرد: ۳۰۰ هکتار از باغات نخیلات شهرستان اصلاح می شود ،همچنین دولت جهت کمک به کشاورزان برای خرید پاجوش نخل ۵۰ درصد یارانه پرداخت می کند .

رییس شورای اداری شهرستان تولید و ایجاد اشتغال را از اولویت های دولت عنوان و از روسای دستگاه‌های اجرایی خواست برای سربلندی خود و جامعه تلاش و مشکلات را با اتحاد و همدلی رفع کنند.

سرپرست فرمانداری حاجی‌آباد با تقدیر از زحمات اعضای ستاد خدمات سفر گفت: در ایام نوروز امنیت قابل قبولی در شهرستان برقرار و مسافران هیچ گونه شکایتی در این خصوص نداشتند.

وی در ادامه افزود: دستگاه‌های اجرایی شهرستان با فعال نمودن روابط عمومی دستگاه مربوطه خدمات و عملکرد خود را گزارش دهند.

خرم نسب در خصوص پیامدهای کار گروهی خاطرنشان کرد: مسئولین و مردم باید در کنار هم باشند تا بتوان کارهای بزرگ انجام داد چه بسا که کارهای بزرگی در شهرهای کوچک در حال انجام است.

حجت الاسلام و المسلمین شریفی امام جمعه شهر حاجی آباد در این نشست با تبریک حلول ماه مبارک رمضان با بیان نکاتی در خصوص نامگذاری سال ۱۴۰۱ اظهار کرد: نامگذاری سال ها به مثابه فرهنگ سازی و جریان سازی است که مخاطب آن مسئولین، نخبگان،صنوف و عامه مردم هستند.

شریفی در ادامه با اشاره به دانش بنیان در شعار امسال یادآور شد: دانش بنیان به معنای تاکید ،اهمیت و کاربرد علم با رویکرد هم افزایی و تولید ثروت است.

وی در اولین نشست شورای اداری سال‌جاری از زحمات و تلاش های دستگاه‌های اجرایی شهرستان و اعضای ستاد خدمات سفر در اسکان و ارائه خدمات به مهمانان نوروزی تقدیر و اضافه کرد: امامزاده سید محمد و امیر نظام الدین (ع) پیشانی استان هرمزگان است که میزبان مسافران زیادی در این ایام است .

امام جمعه حاجی آباد با بیان اینکه امامزاده ها باید قطب فرهنگی باشند عنوان کرد: در ایام ماه مبارک رمضان برنامه های متنوعی در امامزاده از جمله نماز جماعت، تفسیر قرآن ،محفل انس با قرآن،مراسم روز قدس و اقامه نماز عید فطر برنامه ریزی شده است.

حجت الاسلام و المسلمین شریفی خطاب به بخشداران جدید گفت: استعدادها و ظرفیت ها و آسیب ها را در کنار هم ببینند و برنامه ریزی های لازم در این خصوص داشته باشند.

وی همچنین به مدیران توصیه کرد: برنامه ریزی و هدف گزاری دقیق، تکریم ارباب رجوع، حل مشکلات با کمک قانون، وحدت و تعامل را سرلوحه کار خود قرار دهند.

امام جمعه حاجی آباد با تاکید بر اینکه فرهنگ مانند اکسیژن است افزود: در فرهنگ سازی همه باید پای کار باشند تا اتفاقات خوبی در شهرستان رقم بخورد.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=73180

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.