این چه قانونی است که پلیس آمریکا را که فردی تسلیم شده را کشته تبرئه می‌کند رئیس قوه قضائیه با اشاره به سقوط اخلاق در عصر کنونی گفت: افتضاحی که در آمریکا رخ داد و گزارش شکنجه‌هایی که در آمریکا به سنا داده شد، نشانه هبوط و سقوط اخلاق است. به گزارش پیارم به نقل ...
 این چه قانونی است که پلیس آمریکا را که فردی تسلیم شده را کشته تبرئه می‌کند

رئیس قوه قضائیه با اشاره به سقوط اخلاق در عصر کنونی گفت: افتضاحی که در آمریکا رخ داد و گزارش شکنجه‌هایی که در آمریکا به سنا داده شد، نشانه هبوط و سقوط اخلاق است.

خبرگزاری فارس: گزارش شکنجه‌های رخ‌داده در آمریکا نشانه سقوط اخلاق در این کشور/ این چه قانونی است که پلیس آمریکا را که فردی تسلیم شده را کشته تبرئه می‌کند

به گزارش پیارم به نقل از خبرنگار قضایی خبرگزاری فارس، آیت الله صادق آملی لاریجانی در جمع دانشجویان دانشگاه علوم قضایی ضمن عرض تسلیت به مناسبت دهه آخر ماه صفر و گرامیداشت مراسم راهپیمایی عظیم اربعین در کربلا، گفت: این پیاده‌روی پیام روشنی برای کشورهای استکباری داشت که اسلام و حب اهل‌بیت یک نیروی بی‌پایانی است که به مردم ما قدرت می‌دهد برای مقابله با نیروهای سلطه‌طلب و نیروهای تروریست و تکفیری که با اسم اسلام ضربه به ریشه اسلام می‌زنند.

وی درباره دانشگاه علوم قضایی افزود: آنطور که شایسته بود نتوانستیم خدماتی را که برای ارتقای این دانشگاه لازم بود انجام دهیم، ولی می‌توان با تلاش و تدبیر از لحاظ فیزیکی و بار علمی دانشگاه، این مرکز آموزشی را ارتقاء دهیم.

رئیس قوه قضائیه اظهار داشت: ما به تحول در ساحت‌های مختلف در قوه قضائیه نیاز داریم و شناخت و مسرهای تحول برای کارکنان قوه قضائیه ضروری است و باید تحول را در قوه قضائیه مورد مطالعه قرار دهیم.

وی بیان داشت: تحول در فهم‌ها، انگیزه‌ها، ساختارهای قوه و مدیریت اجرایی بسیار ضروری است و این تحولات محورهای مختلفی دارد.

آملی لاریجانی ادامه داد: یکی از این اموری که در این تحولات نقش دارد، تحول اخلاقی است و اینکه اخلاق در روزگار ما بسیار حساس و مهم است و در همه ساحت‌ها چه در قوه قضائیه و چه در خارج از آن نقش دارد و در خیلی از جاها نقش اصلی را بازی می‌کند.

وی با بیان اینکه یک سقوط و حبوط اخلاقی در اصل خود احساس می‌کنیم، گفت: افتضاحی که در آمریکا رخ داده است و گزارشی که به سنا دادند درباره شکنجه ها و اینکه مسئولین آمریکایی اعلام کردند که ما به آن افتخار می‌کنیم، یک هبوط اخلاقی را نشان می‌دهد. ما از این موارد از کشورهای آمریکا و انگلیس زیاد دیده‌ایم مانند جنگ عراق که هزاران نفر از مردم بی‌گناه به بهانه سلاح‌های هسته‌ای کشته شدند یا شخصی که در آمریکا تسلیم پلیس شده بود، ولی پلیس او را زد و وی کشته شد و در آخر هم آن پلیس تبرئه شد. این چه قانونی است که پلیس را تبرئه می‌کند.

وی اظهار داشت: وقتی هبوط اخلاقی در همه جا به چشم می‌خورد و حتی در حیطه زندگی ما هم همین‌گونه است، بحث اخلاق یک بحث ریشه‌ای و وجودی است و با تمام وجود ما درگیر می‌شود و ما باید برای آن بابی باز کنیم.

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه انسان باید تعادل داشته باشد، گفت: اگر انسان از یک بعد فقط رشد کند مانند پرنده‌ای است که یک بال دارد و نمی‌تواند پرواز کند، لذا باید در کنار تحصیل علم به ساحت‌های اخلاقی هم بپردازد.

وی با بیان اینکه بعثت پیامبر برای اکمال و اتمام اخلاق بوده است، گفت: اگر بدانیم که عاقبت انسان چیست و چه مسیری در پیش دارد به جایگاه اخلاق پی می‌بریم.

 

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24207

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.