شیخ حسین بازماندگان امام جمعه بندرپل گفت : هتک حرمت به حرم و زائران رضوی در ماه مبارک رمضان در نگاه هر انسان با وجدان، آزاده و مسلمان و یا غیر مسلمان به شدت محکوم است.     شیخ حسین بازماندگان، عالم اهل سنت جنوب کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز با تاکید بر ...

شیخ حسین بازماندگان امام جمعه بندرپل گفت : هتک حرمت به حرم و زائران رضوی در ماه مبارک رمضان در نگاه هر انسان با وجدان، آزاده و مسلمان و یا غیر مسلمان به شدت محکوم است.

 

هتک حرمت به حرم و زائران رضوی در نگاه هر انسان با وجدان و آزاده به شدت محکوم است

 

شیخ حسین بازماندگان، عالم اهل سنت جنوب کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار هرمز با تاکید بر اینکه  هتک حرمت به حرم و زائران رضوی در نگاه هر انسان با وجدان و آزاده به شدت محکوم است، گفت: اهل سنت ارادت خاص و ویژه ای به حضرت امام رضا علیه السلام دارند.
وی افزود: در سومین روز ماه مبارک رمضان، سه طلبه در صحن پیامبر اعظم مورد حمله با ضربات چاقو قرار گرفتند که این جنایت هولناکی است و هم به دلیل اینکه حرمت ماه رمضان و هم حرمت حرم مطهر رعایت نشده است و هم انسانیت و شرف را زیر سؤال برده اند.

نایب رئیس شورای روحانیت شهرستان بندرخمیر ادامه داد: افرادی که مورد هجمه و حمله قرار گرفتند، طلاب جهادی و مخلصی بودند که برای تبلیغ و امورات جهادی و محرومیت زدایی در حاشیه شهر مشغول به فعالیت بودند و کار جهادی این طلاب و سه روحانی عزیز در نگاه هر انسانی مورد احترام و بزرگداشت است.

وی تصریح کرد: این جنایتکارانی که از انسانیت بی بهره هستند و دارای افکار تکفیری دردمنشانه غیر انسانی هستند در واقع اصول اسلامی، انسانی و اخلاقی را زیر پا گذاشتند و پایبند نیستند و این جنایت را انجام دادند. جامعه بزرگ اهل سنت از آنها تبری جسته و اظهار بیزاری می کند و خواهان اشد مجازات آنها می باشد.

بازماندگان گفت: این جنایت بسیار عظیم و جرمی نابخشودنی است و از مسئولین درخواست داریم که هر چه سریعتر این جنایتکاران را به سزای عمل ننگینشان برسانند.

وی با بیان اینکه این افراد هدفشان اختلاف بین امت است، خاطر نشان کرد: مردم ما بعد از پیروزی انقلاب این حرکات که هدفشان ایجاد تفرقه در میان امت بوده است این جریانات را بارها دیدند تجربه کردند ولی هیچ گاه تحت تاثیر این جریانات شوم قرار نگرفتند و وحدت را در هر شرایط و در حال حاضر و آینده حفظ می کنند و افرادی که از این جنایت ها هدفشان پراکندگی امت و ایجاد اختلاف و افتراق در امت اسلامی است کور خوانده اند .

امام جمعه اهل سنت بندر پل خاطر نشان کرد: ایران اسلامی کشور و مهد دلیران و شیر مردان از امت اسلامی است باوجود علمای مخلص و ولایتمدار از شیعه و سنی؛ دشمنان وحدت امت اسلامی به هیچ عنوان نمی توانند به اهدافشان برسند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=73186

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.