حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان گفت:نهاد آموزش و پرورش متعلق به همه افراد است /باید در راستای توسعه و تقویت این نهاد تلاش کرد، آموزش و پرورش ظرفیت خوبی برای تمرکز فعالیت‌ها. تصمیمات و برنامه‌ها در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی است ...

به گزارش شبکه اطلاع رسانی پیارم؛ حمید جهانگیری فرماندار حاجی آباد در نشست شورای آموزش و پرورش شهرستان با قدردانی از زحمات فرهنگیان در زمان شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: نهاد آموزش و پرورش متعلق به همه افراد است و باید در راستای توسعه و تقویت زیرساخت‌های آموزش و پرورش تلاش کرد و حمایت خود را از این نهاد با جدیت نشان داد .

فرماندار حاجی آباد با ذکر اینکه همت فرهنگیان در زمان شیوع بیماری کرونا در حوزه آموزش با وجود مشکلات زیرساختی ستودنی است افزود :مشکلات اساسی در حوزه اینترنت در روستاها به خصوص بخش احمدی وجود داشت که با پیگیری‌های انجام شده تمام روستاهایی که دارای دکل نور هستند دارای اینترنت خواهند شد که دغدغه فرهنگیان در این منطقه حل شود.

جهانگیری ادامه داد : میانگین نمرات خوب دانش آموزان در نوبت اول نتیجه تلاش فرهنگیان در حوزه آموزشی در زمان شیوع بیماری است که این تلاش‌ها باید در نوبت دوم بیشتر شود.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدامات دولت خاطرنشان کرد : همه اقدامات خوب دولت در شرایط سخت تحریم و با وجود بحران های مختلف بوده است, با تلاش شبانه روزی مدیران در این دولت اقدامات خوبی صورت گرفته است به گونه ای که بودجه دولت که بر اساس درآمد حاصل از نفت بسته می‌شد از سال ۹۸ به درآمدهای داخلی توجه شد به طوری که اعتبارات اموزش و پرورش بخصوص مدارس شبانه روزی قابل توجه است.

نماینده عالی دولت در شهرستان با ابراز رضایت از تصمیم گیری و پیگیری مصوبات جلسه شورای آموزش و پرورش از قبیل پیگیری تهیه تبلت برای دانش آموزان نیازمند و پیگیری سند مدارس خاطرنشان کرد: این کار فرهنگی می تواند زمینه شروع یک حرکت بزرگ در کارهای خداپسندانه باشد.

وی در ادامه اضافه کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و شکل جدیدی از آموزش در فضای مجازی , در مناطقی که آموزش به صورت حضوری انجام می‌شود، ضمن توجه به کیفیت آموزش باید سلامت دانش آموزان در اولویت باشد.

فرماندار حاجی آباد با تاکید بر کیفیت بخشی مدارس گفت: باید با اجرای این طرح در زمینه رشد استعدادهای که امکانات کافی در اختیار ندارند را فراهم می‌کرد .

جهانگیری یادآور شد :اضافه وزن دانش‌آموزان معضلی برای نسل آینده کشور است که باید با اجرای مستمر طرح کوچ با همکاری شبکه بهداشت و درمان از این معضل جلوگیری کرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به معضلات اجتماعی عنوان کرد: آموزش‌های صحیح از مدارس می‌تواند عامل بازدارنده هم در خانواده‌ها و هم در بزرگسالی کودکان و نوجوانان باشد و در این راستا باید از ظرفیت خوب حوزه های علمیه خواهران و برادران در شهرستان برای بهبود بخشیدن به شرایط اجتماعی جامعه کمک گرفت .

فرماندار حاجی آباد در پایان با اشاره به مشکلات آب و برق برخی مدارس عنوان کرد: این مشکلات با همفکری اعضای شورا پیگیری و حل شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=72630

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.