عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پس از رایزنی با آمریکایی‌ها در ژنو با بیان اینکه در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم، گفت: فضای جلسات بسیار خوب است، اما تا به راه‌حل برسیم، هنوز فاصله وجود دارد. به گزارش پیارم به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی ...
عضو ارشد تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای پس از رایزنی با آمریکایی‌ها در ژنو با بیان اینکه در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم، گفت: فضای جلسات بسیار خوب است، اما تا به راه‌حل برسیم، هنوز فاصله وجود دارد.
خبرگزاری فارس: عراقچی: هنوز با رسیدن به راه‌حل فاصله داریم/ فضای جلسات بسیار خوب است

به گزارش پیارم به نقل از گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، سید عباس عراقچی معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه و عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای پس از پایان گفت‌وگوهای دوجانبه با آمریکا در ژنو در گفت‌وگو با واحد مرکزی خبر اظهار داشت: هنوز در مراحل اولیه هستیم و شش ساعت گفت‌وگو کردیم.

عراقچی افزود: تقریبا درباره همه مسائلی که مطرح است به خصوص بحث تحریم‌ها بحث‌های مفصلی هم در سطح معاونان و هم در سطح کارشناسی صورت گرفت.

وی افزود: عصر سه‌شنبه گفتگوهای دوجانبه با بقیه کشورهای ۱+۵ ادامه می‌یابد و چهارشنبه جلسه‌ای با همه اعضای گروه ۱+۵ خواهیم داشت.

عراقچی گفت: به دلیل آنکه بحث‌ها خیلی جزیی و خیلی ریز شده است در برخی از موارد راه‌حل‌هایی وجود دارد و در بعضی از مراحل هنوز باید بیشتر تلاش و بحث شود.

وی با اشاره به اینکه در موقعیتی نیستیم که مذاکرات را قضاوت کنیم، گفت: فضای جلسات فضای بسیار خوبی است، اما در اینکه به را‌ حل برسیم هنوز فاصله وجود دارد.

عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای همچنین گفت که رایزنی‌ها با آمریکایی‌ها امروز -سه‌شنبه- هم ادامه دارد.

سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان وزیر امور خارجه ایران و وندی شرمن قائم مقام موقت و معاون سیاسی وزیر خارجه آمریکا پس از تمدید هفت ماه و هفت روزه توافقنامه ژنو روز گذشته در شهر ژنو به گفت‌وگو پرداختند.

 

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24210

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.