پیرسینگ (سوراخ کردن بدن) یکی از همان مدهای عجیب و غریبی است که سلامت طرفداران برخی مدهای نامتعارف را تهدید و پای پزشکان را به بحث مد باز می‌کند.  پیرسینگ (سوراخ کردن بدن) یکی از همان مدهای عجیب و غریبی است که سلامت طرفداران برخی مدهای نامتعارف را تهدید و پای پزشکان را به بحث ...
پیرسینگ (سوراخ کردن بدن) یکی از همان مدهای عجیب و غریبی است که سلامت طرفداران برخی مدهای نامتعارف را تهدید و پای پزشکان را به بحث مد باز می‌کند.
IMG15065139
 پیرسینگ (سوراخ کردن بدن) یکی از همان مدهای عجیب و غریبی است که سلامت طرفداران برخی مدهای نامتعارف را تهدید و پای پزشکان را به بحث مد باز می‌کند.

 

پیرسینگ که در زبان انگلیسی به معنی سوراخ کردن پوست و نصب اشیای تزئینی در آن است یکی از مدهای شایع جوامع غرب است اما امروزه دیگر این مد مرزها را شکسته تا جایی که برخی از جوانان با پیروی از مدهای خطرناک در هر بخشی از بدن از لاله گوش گرفته تا بینی و ناف، بدلیجات تزئینی را نصب می‌کنند.

 

سوراخ کردن بینی و ناف یکی از خطرناک‌ترین شیوه‌های پیروی از مد است. بر اساس مطالعات منتشر شده پیرسینگ بینی باعث عفونت، زخم زرد، سلولیت و آبسه می‌شود. آبسه معمولاً با ظاهری شبیه به جوش و التهاب بروز می‌کند. این جوش‌ها باعث ایجاد چرک در زیر پوست شده و عفونت را گسترش می‌دهند که گاهی منجر به پنومونی و مشکلات تنفسی می‌شود.

 

حلقه‌های تزئینی معمولاً قسمت غضروف را سوراخ می‌کند و علاوه بر التهاب شدید و دردناک با گذشت زمان باعث بدشکلی غضروف بینی می‌شود. برخی از منافذ ایجاد شده در ناف و بینی به ایجاد زخم‌های جانبی که کلوئید یا زخم اضافه نیز می‌گویند، کمک می‌کند.

 

در هر حال سوراخ کردن ناف، بینی و… امروزه در بسیاری از سالن‌های آرایشی و مراکز پوست و زیبایی انجام می‌شود. گذشته از خطر انتقال ویروس اچ آی وی و هپاتیت، بله تعجب نکنید!سرطان هم بر اثر پیرسینگ چندان غیر منتظره نیست. تحریک مزمن و طولانی مدت پوست توسط بدلیجات می‌تواند به سرطان پوست منجر شود.

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24106

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.