مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد از اجرا و راه‌اندازی سایت‌های الگویی ترویجی مقایسه ارقام گندم در حاجی‌آباد خبر داد. به گزارش پیارم حاجی‌آباد ، محمد‌علی علی‌پور امشب در نشستی خبری با اشاره به سایت‌ روستای پلنگان و استفاده این سایت از ارقام گندم با نام‌های تجاری سیستان، افق و لاین ms- 87-8 که از ارقام مقاوم به ...

مدیر جهاد کشاورزی حاجی‌آباد از اجرا و راه‌اندازی سایت‌های الگویی ترویجی مقایسه ارقام گندم در حاجی‌آباد خبر داد.

n6t5a1pj9fe5i31rkb1

به گزارش پیارم حاجی‌آباد ، محمد‌علی علی‌پور امشب در نشستی خبری با اشاره به سایت‌ روستای پلنگان و استفاده این سایت از ارقام گندم با نام‌های تجاری سیستان، افق و لاین ms- 87-8 که از ارقام مقاوم به شوری به شمار می‌روند، اظهار داشت: این رقم در مقایسه با رقم چمران که به عنوان شاهد در نظر گرفته شده، در سطح ۱٫۵ هکتار و در سایت روستای سرچاهان رقم سیروان و لاین S-87-20 با شاهد گندم رقم چمران دو در سطح ۱٫۵ هکتار به روش مکانیزه و با نظارت فنی کارشناسان ترویج کشت شده است.

وی افزود: هدف از اجرای این طرح مقایسه عملکرد ارقام جدید در مقایسه با ارقام شاهد است که در صورت برتری عملکردی و دیگر فاکتورهای مدنظر نسبت به رقم شاهد، برای کشت سال بعد این ارقام جدید قابل ترویج است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان حاجی‌آباد اضافه کرد: اجرای تغذیه گیاهی با کودهای ماکرومیکرو، مبارزه با علف‌های هرز، آفات، بیماری‌ها و آبیاری در هر دو سایت به صورت یکنواخت انجام خواهد شد تا عملکرد سایت‌ها در شرایط یکسان با هم مقایسه شود و نتیجه لازم به دست آید.

وی افزود: همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی در قالب مدرسه در مزرعه با هدف ارتقا آگاهی گندم‌کاران تحت پوشش سایت‌های الگویی در دستور کار این مدیریت است.

شهرستان حاجی‌آباد واقع در شمالی‌ترین منطقه هرمزگان و برخوردار از آب و خاک مناسب برای کشاورزی، یکی از مناطق حاصل‌خیز در جنوب کشور به شمار می‌رود.

این منطقه به نوعی و برخلاف سایر مناطق هرمزگان سردسیری محسوب شده و نقش عمده‌ای را تولید و تامین محصولات کشاورزی از جمله گندم و خرما دارد.

 

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=25064

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.