در راستای رونق اقتصاد مقاومتی بزرگترین مزرعه پرورش شتر مرغ هرمزگان در حاجی آباد با ۵۰ قطعه شتر مرغ  آماده کشتار و عرضه به بازار است. ...

به گزارش خبرنگار پیارم، مزرعه پرورش شتر مرغ  با دو هزار و چهارصد مترمربع وسعت با ۱۰۰ قطعه شتر مرغ در روستای سیف آباد شهرستان حاجی آباد واقع شده است.

مسلم سلیمانی مالک این مزرعه گفت: برای راه اندازی این مزرعه حدود ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است که بزودی پرورش ۲۰۰ قطعه جوجه جدید نیز در این مزرعه آغاز می‌شود.

سلیمانی گفت: هر قطعه شتر مرغ بعد از ۹ ماه پرورش یک میلیون تومان درآمدزایی دارد و این مزرعه برای ۶ نفر نیز اشتغال ایجاد کرده است.

وی افزود: در این مزرعه ۲۰ قطعه شتر مرغ مولد نیز نگهداری می‌شود تا در آینده جوجه شتر مرغ هم در همین مزرعه تولید شود.

سلیمانی تصریح کرد: وزن هر قطعه شترمرغ پس از ۹ ماه پرورش به ۸۰ تا ۱۰۰ کیلوگرم می‌رسد، هر کیلوگرم گوشت آن در بازار تقریبا صد هزار تومان قیمت دارد.

وی گفت: افزون بر گوشت، پوست، پر و روغن شتر مرغ نیز در بازار‌های داخلی و خارجی مشتری‌های زیادی دارد.

این کار آفرین افزود: گوشت شترمرغ ارزش غذایی بالایی دارد و یکی از کم چرب‌ترین و سالم‌ترین نمونه‌های گوشت است که برای بیماران قلبی عروقی و افراد دچار چربی خون بالا مناسب است.

رئیس جهاد کشاورزی حاجی آباد در ادامه  تصریح کرد: این شهرستان ظرفیت مناسبی برای توسعه بخش کشاورزی، راه‌اندازی واحدهای مرغ گوشتی، ایجاد گلخانه و صنایع بسته‌بندی موادغذایی دارد.

مهندس عباس پور صادرات محصولات تولیدی از جمله گوشت و تخم شترمرغ را اقتصادی دانست و تصریح کرد: از هرگونه طرح اشتغالزا در حوزه کشاورزی استقبال خواهیم کرد.

عباسپور گفت: در همین راستا جهاد کشاورزی حاجی آباد در حیطه پرورش شترمرغ با قوت تمام وارد شده به گونه‌ای که به دنبال  پرورش شتر مرغ در بخش های مختلف شهرستان‌است

وی خاطرنشان کرد: کارآفرینان داخلی در سال‌های اخیر با توجه به تأکیدات رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی به بهترین شکل ممکن اشتغالزایی و کارآفرینی کرده‌اند که می‌تواند آغازی بر تحولی بزرگ در اقتصاد کشور شود.

رئیس جهاد کشاورزی حاجی آباد گفت: با توجه به خشکسالی‌های پی در پی و لزوم توسعه طرح‌های کم آب‌بر، یکی از فعالیت‌های عمده در حوزه دامپروری توسعه پرورش شتر مرغ در سطح شهرستان  است .

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=69784

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.