رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی بیرجند گفت: ۱۶ ماه از عمر دولت گذشته و توانسته‌ایم تورم را از ۴۰ درصد به ۱۷ درصد کاهش دهیم. به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از  خاورستان، بعد از گذشت ماه ها سر انجام انتظارها به پایان رسید و هواپیمای حامل دکتر روحانی و هیئت همراه در فرودگاه بیرجند ...

رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی بیرجند گفت: ۱۶ ماه از عمر دولت گذشته و توانسته‌ایم تورم را از ۴۰ درصد به ۱۷ درصد کاهش دهیم.

به گزارش پیارم حاجی آباد به نقل از  خاورستان، بعد از گذشت ماه ها سر انجام انتظارها به پایان رسید و هواپیمای حامل دکتر روحانی و هیئت همراه در فرودگاه بیرجند به زمین نشست و مورد استقبال رسمی مسئولین استانی قرار گرفت .

این سفر یازدهمین سفر استانی کاروان دولت تدبیر و امید است که به مقصد استان خراسان جنوبی انجام می شود و همه مردم و مسئولین استان امیدوارند دستاوردهای خوبی برای استان به همراه داشته باشد .

شریعتمداری معاون اجرایی رئیس جمهور نیز در جمع استقبال کنندگان در فرودگاه حضور دارند.

با فرود هواپیمای حامل رئیس جمهور؛ روحانی وارد بیرجند شد

رئیس جمهور دقایقی پیش به همراه اعضای هیئت دولت برای سفری یک روزه وارد بیرجند شد.
روحانی: این سفر منشأ یک تحول بزرگ در استان خراسان جنوبی خواهد بود

رئیس جمهور در فرودگاه بیرجند گفت: این سفر منشأ یک تحول بزرگ در استان خواهد بود.
روحانی در جمع خبرنگاران گفت: ضمن تبریک ایام ماه ربیع الاول و میلاد پیامبر(ص) و امام صادق (ع) گفت: ما از سفر به این استان بسیار خوشحال هستیم و در فرصتی که پیش آمده از شهر تاریخی و مذهبی بیرجند و استان سرافراز خراسان جنوبی بازدید خواهیم کرد و مردم بزرگوار و سختکوش استان را زیارت خواهیم کرد.

روحانی گفت: در این دیدار کوتاهی که با مردم ، علما و بزرگان ، نخبگان و مسئولین اداری خواهیم داشت و به مطالبات و سخنان آنها گوش خواهیم داد و طرح های دولت برای توسعه و گسترش استان را که توسط هیئت دولت در تهران تعیین و کارشناسی شده است به عرض مردم خواهیم رساند.

وی ادامه داد:تردیدی ندارم این سفر و تصمیماتی که اتخاذ خواهد شد منشاء یک تحول بزرگ برای استان عزیز و مرزی خراسان جنوبی خواهد بود و شاهد توسعه ای که مورد نظر مردم است به حول قوه الهی خواهیم بود.

چه کسانی با رئیس جمهور به خراسان جنوبی آمدند+ جزئیات

در این سفر دکتر محمد نهاوندیان رییس دفتر رییس‌ جمهوری، حسین فریدون دستیار ارشد رییس‌ جمهوری، معاون رییس جمهوری در امور ایثارگران و بنیاد شهید، دستیار ویژه رییس جمهوری در امور اقوام و اقلیت‌های دینی و مذهبی، معاون رییس‌ جمهوری در امور زنان و خانواده، معاون رییس‌ جمهوری در امور مجلس، مشاور فرهنگی، مشاور رسانه‌ای رییس‌ جمهوری و… دکتر حسن روحانی را همراهی می کنند.
گفتنی است روز گذشته دکتر شریعتمداری، معاون اجرایی رئیس جمهور و رضوی، معاون امور مناطق محروم و تیم هماهنگی سفر وارد بیرجند شدند.
بنابراین گزارش، دکتر روحانی در یازدهمین سفر کاروان تدبیر و امید به استان‌های کشور علاوه بر دیدار عمومی با مردم استان خراسان جنوبی قرار است با روحانیون، جامعه ایثارگران و برگزیدگان استان دیدار می کند.

لحظه به لحظه از ورزشگاه آزادی بیرجند + حواشی

حواشی سفر رئیس جمهور به استان خراسان جنوبی در روز اول:

** ۷ صبح چند دستگاه هلی کوپتر بر فراز آسمان بیرجند پرواز کردند و شرایط را زیر نظر قرار دادند.

** ۷:۲۳ دقیقه رادیو خراسان جنوبی که انگار منتظر تمام شدن محرم و صفر بود به پخش موسیقی های سنتی خراسان جنوبی پرداخت.

** ۷:۵۱ خبرنگار ما دید شهرداری یک خودرو در کنار چهارشنبه بازار مستقر کرده است تا اگر فروشنده ای قصد ورود به آنجا را داشت ممانعت به عمل آورد.

** ۷:۵۳ حضور دانش آموزان در مسیر استقبال از رییس جمهور چشمگیر است.

**۸:۰۰ دور تا دور استادیوم آزادی بیرجند توسط اتوبوس ها و مینی بوس ها گرفته شده است تا مردم  فقط از دو در اصلی وارد ورزشگاه شوند.

**ساعت۸:۴۰ در جایگاه ویژه استادیوم حدود ۵۰۰ نفر نشسته اند و در حال تکمیل شدن است که در این خصوص گفته می شود برای ۲۰۰۰ هزار نفر کارت ورود به این جایگاه صادر شده است..

** مشکل اصلی برای جایگاه ویژه نبود موکت برای پهن کردن است تا خیل عظیمی از مسئولین که در راه اند بر روی بنشینند.

** ساعت ۸:۵۵ مراسم با رفتن مجری به پشت تریبون آغاز شد، که متاسفانه قرآن خوانده نشد.

** ۹:۰۵ شعار صل علی محمد یاور رهبر آمد اولین شعاری بود که توسط  مردم سر داده شد.

** پس از شعار ، مجری به پایین منتقل شد و  دیگر  خبری از ادامه مراسم نیست.

** ساعت ۹:۱۳ از شبکه خاوران خراسان جنوبی اعلام شد که رئیس جمهور تا دقایقی دیگر در فرودگاه بیرجند به زمین خواهد نشست.

** ۹:۲۰ با تکمیل شدن جایگاه ویژه درب ورود مسئولین برای نشستن در این جایگاه بسته شد در حالی که هنوز خیلی از مسئولین که دارای کارت ورود به این مکان هستند در پشت در مانده اند.

**گفتنی است مردم شهرستان های سرایان، فردوس و طبس شعارهای دسته جمعی خوش آمد گویی سر داده‌اند.

**۹:۴۰ مجری خبر به زمین نشستن هواپیمای حامل رئیس جمهور را به مردم منتقل کرد و با دوشعار “صل علی محمد یاور رهبر آور” و “دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی” به استقبال رئیس جمهور رفت.

**۹:۴۵ سرود ایران و همچنین موسیقی های سنتی خراسان جنوبی در حال پخش شدن است.

**۹:۵۰ به دلیل حضور  مسئولین برای نشستن در جایگاه ویژه استادیوم و پر شدن این جایگاه، گونی هایی برای نشستن آن ها در جلوی جایگاه پهن شد.

۱۰:۰۶جمعیتی چند هزار نفری هم چنان منتظر حضور رئیس جمهور هستند.

۱۰:۰۷ مجری به حاضرین در استادیوم خبر نزدیک شدن رئیس جمهور به استادیوم را داد.

** ۱۰:۴۴ با اتمام سخنرانی دکتر رضایی استاندار خراسان جنوبی به پشت تریبون رفت و سخنان خود را آغاز کرد.

** استاندار در ابتدا از حضور پرشور مردم در  ورزشگاه آزادی تشکر کرد.

**۱۱:۰۰ رئیس جمهور سخنان خود را آغاز کرد.

**۱۱:۱۸ رئیس جمهور: استان خراسان جنوبی از تمیز ترین استان های کشور است.

**دکتر روحانی: اگر در این استان آب کم فرهنگ و مردانگی زیاد است.

** ۱۱:۲۷ دکتر روحانی  هم اکنون  در  خصوص راه آهن، آب و گاز ، حوزه سلامت و …توضیحاتی به مردم ارائه می کند.

**۱۱:۳۰ سخن آخر رئیس جمهور: ۲۱ پروژه به تصویب دولت رسیده است که امشب در شورای عالی استان مطرح خواهد شد.

۱۱:۳۱ سخنان رئیس جمهور پایان یافت.

**۱۰:۲۷ رئیس جمهور وارد ورزشگاه شد.

** شعارهای دست گل محمدی به شهر ما خوش آمدی سر داده شد.

**۱۰:۲۸ توسط قاری آیاتی از قرآن کریم در حال تلاوت شدن است.

** ۱۰:۳۰ امام جمعه بیرجند به پشت تریبون رفت و سخنرانی خود را آغاز کرد.

حضور پرشور مردم قاین، فردوس، طبس وسرایان در مراسم استقبال از رئیس جمهور

از نکات بارز این گردهمایی بزرگ مردم خراسان جنوبی برای میزبانی از رئیس جمهور حضور فعال عشایر، طوایف های شهرهای مرز نشین استان است. حضور معلولان و جانبازان استان برای استقبال از رئیس جمهور در مراسم استقبال در ورزشگاه آزادی بیرجند نیز پررنگی است. بسیاری از مردم که از دور و نزدیک برای استقبال از رئیس جمهور آمده بودند با در دست داشتن پرچم و عکس های رئیس جمهور بر روی چمن ورزشگاه نشسته و منتظر ورود رئیس جمهور و شنیدن خبر خوش ایشان هستند.
گفتنی است شهرداری بیرجند، با توجه به شلوغی جمعیت در پایان مراسم استقبال از رئیس جمهور در هنگام خروج از در ورزشگاه آزادی بیرجند از شب گذشته وسیله حمل و نقل شهری را در مکان های نزدیک به استادیوم مستقر کرده است.

امام جمعه بیرجند: این مردم صدقه نمی خواهند بلکه هوش متفکر و هدفمند می خواهند

حجت الاسلام رضایی بیرجندی در جمع مردم بیرجند در استادیوم آزادی بیرجند، ضمن تبریک ماه ربیع الاول و میلاد پیامبر(ص) و امام صادق (ع) گفت: خوشحالیم که در دولت یازدهم و در آستانه یازدهمین سال استان شدن خراسان جنوبی زیارت رئیس جمهور نصیب ما شد.

وی گفت: ما مفتخریم امروز به زیارت شخصیتی که یار عظیم الشان امام راحل و از بنیان گذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: دکتر روحانی فردی است که رهبر انقلاب اسلامی او را شخصی دلسوز و با تجربه توصیف می کند.

رضایی ادامه داد: مردم متدین بیرجند امروز به عشق نظام و ولایت  در خدمت شما هستند.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه استان خراسان جنوبی، بوستان فرهنگ، علم و ادب است، گفت: اینجا زادگاه شخصیت های بزرگی چون حکیم نزاری، آیت الله تهامی، آیتی و عبادی و شخصیت های چون پروفسوزر گنجی و معتمد نژاد آیت الله واعظ طبسی، فاضل قاینی و فردوسی پور هست.

رضایی ادامه داد: این استان شهدای گرانقدری تقدیم نظام کرده است و با افتخار و عشق به شما این مردم رئیس جمعهور متفکر و هوشمند می خواهند، رئیس جمهوری که دشمن را از رو برده است.

وی خطاب به دکتر روحانی گفت: حق مردم این خطه است که بعد از امنیت، برای آب خوردن و کشاورزی یک فکر اسیاسی و یک انئدیشه اساسی انجام دهید.

امام جمعه بیرجند در استادیوم آزادی گفت: این مردم صدقه نمی خواهند بلکه هوش متفکر و هدفمند می خواهند و رئیس جمهوری می خواهند که هوشیار و عالم است و دشمن را از رو برده است.

رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی بیرجند: توانسته‌ایم تورم را از ۴۰ درصد به ۱۷ درصد کاهش دهیم

رئیس جمهور در ورزشگاه آزادی بیرجند گفت: از آغاز دولت و ۱۶ ماه از عمر دولت گذشته است توانسته‌ایم تورم را از ۴۰ درصد به ۱۷ درصد کاهش دهیم.

حجت‌الاسلام حسن روحانی در جمع پرشور مردم بیرجند در ورزشگاه آزادی این شهر اظهار داشت: قبل از هر چیز می‌خواهم از استقبال پرشور و گرم شما مردم عزیز استان خراسان‌جنوبی و به ویژه بیرجند سپاسگزاری و تشکر کنم.وی افزود: از ملت بزرگ ایران سپاسگزارم که در ماه محرم و صفر امسال در زمینه عشق به خاندان رسالت حضرت اباعبدالله الحسین (ع)، پیامبر عظیم الشأن اسلام، امام مجتبی (ع) و حضرت ثامن الائمه مولا علی بن موسی‌لالرضا که فخر همه ما ایرانیان است سنگ تمام گذاشتند.

روحانی ادامه داد: هر سه استان‌ خراسان افتخارشان آن است که در پناه امام رضا هستند. گرچه خراسان شمالی و رضوی و جنوبی است اما در واقع هر ۳ خراسان رضوی و در پناه امام هشتم هستند.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: امروز روز اول ماه ربیع الامولود و روز هجرت پیامبر عظیم الشأن اسلام از مکه به مدینه است و می‌دانید که مبدأ تاریخ ما مسلمانان هجرت نبی مکرم اسلام از شهر مکه به مدینه است. این هجرت داستان‌ها، نکته‌ها، عبرت‌ها و درس‌آموزی‌های فراوانی دارد.آنقدر این هجرت اهمیت دارد که مبدأ تاریخ اسلام نه ولادت پیامبر است و نه بعثت پیامبر است بلکه مبدأ تاریخ اسلام هجرت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام است.

روحانی با بیان اینکه ما مسلمانان دارای تاریخ خاص خود هستیم و این از افتخارات تمدن اسلامی است اظهار داشت: اگر دنیا برای خود تاریخی به عنوان تاریخ میلادی و تاریخ میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) دارد که امشب شب میلاد حضرت عیسی مسیح هم است, مبدأ تاریخ ما مسلمانان چه هجری شمسی و چه هجری قمری هر ۲ آنها مبدأش هجرت پیامبر است و این از افتخارات دنیا است که چه تاریخی میلادی و چه اسلامی مبدأش از زندگی ۲ پیامبر عظیم‌الشأن یعنی عیسی مسیح و رسول معظم اسلام نشأت گرفته و این به معنای اتصال جامعه اسلامی به نبوت، رسالت و وحی آسمانی است.

رئیس جمهور گفت: خوشحالم که در سفر به خراسان رضوی چند ماه قبل و در جوار مرقد امام هشتم خطاب به ملت ایران طبق آمار آن روز اعلام شده بانک مرکزی کشورمان اعلام کردم که کشور از رکود خارج شده است و این خبر بسیار مسرت‌بخشی بود که از خراسان رضوی و از کنار جوار مرقد حضرت ثامن‌الحجج به ملت ایران اعلام شد. می‌دانید ما از آغاز این دولت با ۲ معضل بسیار بزرگ مواجه بودیم و لازم بود این ۲ معضل و مشکل را از پیش پای مردم برداریم.

وی گفت: اولین آن تورم بالای ۴۰ درصد بود که لازم بود با کمک مردم و همت مسئولین قدم به قدم به این تورم را کاهش بدهیم. از ۴۰ درصد به ۳۵ درصد به ۳۴ درصد و ۳۲ درصد و بالاخره به ۳۰ درصد، ۲۸ درصد و امروز خوشحالیم که تورم را به مرز ۱۷ و ۱۸ درصد رسانده‌ایم و این است که از آغاز دولت و ۱۶ ماه از عمر دولت گذشته است توانسته‌ایم تورم را از ۴۰ درصد به ۱۷ درصد کاهش دهیم.

روحانی افزود: اما در کنار تورم یکی از مسائل بسیار مهم رکود بود یعنی عدم رشد یعنی عدم رونق ما در سال‌های گذشته به تعبیر اقتصادی رشد ما منفی بوده یعنی نه تنها به جلو رشد نداشتیم بلکه پس‌رفت داشتیم و به عقب گردش کرده بودیم. در سال ۱۳۹۳ ماه در ۳ ماهه اول در پایان ۳ ماهه اول با محاسبات بانک مرکزی ما توانسته‌ایم در محاسبات اولیه ۳ ماه اول ۹۳ نسبت به ۳ ماه اول ۹۲ دارای رشد و حرکت به جلو باشیم و ما در ۳ ماهه اول رشد ما بالای ۴ درصد بود.

در حالی که در ۲ سال گذشته یعنی هم سال ۹۲ هم سال ۹۱ رشد ما منفی بوده نه تها به جلو حرکت نداشتیم بلکه رشد منفی داشتیم.

به گفته وی در ۳ ماهه اول کشور دارای رشد بود و در واقع از رکود ما عبور کردیم، آغاز رونق، آغاز شکوفایی، آغاز حرکت به پیش و امروز افتخار دارم در خراسان جنوبی به ملت بزرگ ایران اعلام کنم که آماری که دیشب بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران اعلام کردند در ۳ ماهه دوم نیز کشور دارای رشد مثبت است. ما مجموعا در ۶ ماهه اول ۳ ماه اول و ۳ ماه دوم و مجموعا ۶ ماه اول دارای ۴ درصد رشد هستیم. این را مقایسه کنید با سال ۹۱ که ۶٫۸ رشد منفی داشتیم یعنی منهای ۶٫۸ در سال ۹۲ رشد منفی داشتیم یک مقدار کمتر از ۲ و امسال بعد از ۲ سال اولین سالی است که دارای رشد مثبت هستیم و در ۶ ماهه اول دارای ۴ درصد رشد می‌باشیم.

رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی کشوری دو تا ۳ ماه پشت سر هم رشد داره به معنای آغاز رونق اقتصادی در ایران عزیزمان هستیم گفت: من به ملت بزرگ ایران هم به خاطر آغاز ماه ربیع‌المولود هم به خاطر هجرت پیامبر عظیم‌الشأن اسلام که در روز اول ماه ربیع انجام گرفت و هم به خاطر ۲ سه ماهه پشت سر هم رشد اقتصادی مثبت به ملت تبریک می‌گویم. بدانید تمام پیشرفت کشور ما در این ۱۶ ماه به دست توانمند شما مردم ایران انجام شده است. دولت به عنوان خادم شماست. دولت به دنبال آن است که تا اهداف، مطالبات و نظرات شما را با کمک، همت و هدایت شما به پیش براند. اگر ما امروز پیشرفت داریم پیشرفت شما مردم عزیز و کوشا ایران عزیز است.

وی با بیان اینکه جدیدترین آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد در زمینه نفت و گاز, معادن و صنعت, خدمات و کشاورزی دارای پیشرفت هستیم متذکر شد: حتی در زمینه مسکن که حرکتی نداشتیم الحمدالله امسال بعد از ۶ ماه حرکت در بخش ساخت و ساز هم به برکت بودجه‌های عمرانی که ما امسال اختصاص دادیم این حرکت در زمینه ساخت و ساز هم آغاز شده است و شروع شده است می‌دانید که ما امسال تاکنون نسبت به ۹ ماهی که گذشته برای بودجه استانی بودجه عمرانی استانها ۹۴ درصد بودجه را پرداخت کرده‌ایم.

رئیس جمهور با بیان اینکه این در تاریخ سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است گفت: حدود ۲۲ هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی در سالجاری در این ۹ ماه ما پرداخت کردیم که این رقم هم در سال‌های گذشته بی‌سابقه بوده است که در ظرف ۹ ماه یک حرکت بسیار خوبی به جلو در زمینه عمران و آبادانی کشور و استانها شروع شده و آغاز شده است.

وی با تصریح بر اینکه می‌دانید در زمینه نفت و گاز ما امسال حرکت بسیار خوبی داریم اظهار کرد: در زمینه گاز ما رشد بسیار خوبی تا به امروز داشته و تا پایان سال خواهیم داشت به طوری که تا پایان سال رشد تولید گاز ما روزانه ۱۰۰ میلیون مترمکعب افزوده خواهد شد.

روحانی توضیح داد: در زمینه نفت گرچه شرایط جهانی و به ویژه توطئه برخی از کشورها قیمت نفت را کاهش داده است اما ما از این مشکلات به همت شما مردم، بخوبی عبور خواهیم کرد. قیمت نفت هم به صورت فعلی باقی نمی‌ماند هر چه هم که توطئه کنند بالاخره افق آینده ما روشن است.

رئیس جمهور با بیان اینکه ملت ما در تمام صحنه‌ها پیروز خواهد بود افزود: یک شرط بیشتر ندارد امیدمان را حفظ کنیم وحدت و انسجام و یکپارچگی‌مان را روز به روز بیشتر کنیم. در مسائل جزئی اختلافات را کنار بگذاریم. ما همه اهل یک کشوریم ما همه زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران هستیم ما همه زیر خیمه اسلام و زیر خیمه ایران زندگی می‌کنیم. ما همه به قانون اساسی‌مان به رهبری‌مان به وحدتمان به انسجامان پایبندیم. مسائل ریز و جزئی را کنار بگذاریم. این جناح و آن جناح راست و چپ و این سمت وآن سمت و این مذهب و آن دین ما همه افتخار ما آن است که مسلمانیم افتخار ما آن است ایرانی هستیم.

وی اظهار داشت: یک گروهی یک فردی ۳ ۴ ۵ ۱۰ ۱۵ سال پیش اینقدر لکه‌های سیاه را نگه نداریم. خود آفتاب لکه سیاه را سفید می‌کند. بگذارید آفتاب تابان ایران زمین و آفتاب اسلام و آفتاب برادی و اخوت اگر لکه سیاهی روی این پیراهین سفید اسلام است بزدایید به سفیدی دل پاک این ملت افتخار کنیم. ملت بزرگ ایران بداند دولت در زمینه نفت و گاز در زمینه آب در زمینه محیط‌زیست در زمینه کشاورزی گردشگری فرهنگ در زمینه دانش و علم و در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان و در زمینه پیشبرد سیاست خارجی برای به کرسی نشاندن حقوق ملت ایران هرگز از حرکت باز نخواهد ایستاد.

روحانی متذکر شد: ملت بزرگ ایران بداند دولت در زمینه نفت و گاز در زمینه آب در زمینه محیط‌زیست در زمینه کشاورزی گردشگری فرهنگ در زمینه دانش و علم و در زمینه اقتصاد دانش‌بنیان و در زمینه پیشبرد سیاست خارجی برای به کرسی نشاندن حقوق ملت ایران هرگز از حرکت باز نخواهد ایستاد.

وی با تاکید بر اینکه دولت یازدهم بعد از ۱۶ ماه امروز افتخار می‌کند که هیچکس در ایران بدون پوشش بیمه نیست گفت: دفترچه بیمه درمانی برای همه مردم به صورت همگانی اجرا شده است و این افتخار برای اولین بار در کشور ایران به دست دولت یازدهم اما به همت شما مردم اجرایی و عملیاتی شده است. همچنین ما در زمینه امنیت غذایی، قشرهای کم‌درآمد و قشرهای محروم و همه آنهایی که زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند سبد کالای غذایی را امسال و سال آینده ادامه خواهیم داد.

روحانی افزود: ما در زمینه سلامت گام بسیار بلندی را برای کم کردن آلام همه بیماران انجام شده است.امروز که به بیمارستاها می‌رویم چهره بیماران با ۱۶ ماه پیش زمین تا آسمان فرق کرده است هنوز این راه ادامه دارد و ما طرح تحول سلامت را به کمک شما ملت ایران ادامه خواهیم داد.

رئیس جمهور استان خراسان جنوبی را استان مقاومت، علم، فرهنگ، شعر، الگوی وحدت شیعه و سنی معرفی و بیان کرد: ۴۰ سال پیش چند ماهی من در بیرجند بودم و شهر شما را می‌شناسم. من در سال ۵۳ چند ماهی در بیرجند بردم آن روز و امروز همه گزارشات نشان از آن دارد که بیرجند یکی از پاکیزه‌ترین شهرهای ایران است. استان خراسان جنوبی که اول دل آنها پاک و مصفا است. بعد هم کوچه و خیابان و سرزمین آنها پاک است. شما که به محیط زیست اهمیت می‌دهید و قدر پاکی و سلامت را می‌دانید خدا هم یاور شما خواهید بود. اگر آب در این استان کم است فرهنگ و ادب و اخلاق فراوان است.

روحانی با بیان اینکه در سرزمین شما, همه قدر آب را می‌شناسند در زمینه طرح‌های دولت در زمینه گفت: ما در زمینه آب طرح‌هایی که در امکان این دولت است برای اجرای آن اجرایی و عملیاتی خواهد کرد. چند سدی که در دست اجرا است از جمله سد سیاهو انشاءآلله در سال ۹۴ به اتمام و افتتاح خواهید رسید. سد فرخی قائن زودتر افتتاح و به عملیات خواهد رسید. مجتمع آبرسانی روستایی که ۲۵ هزار نفر را تأمین آب خواهد کرد این طرح اجرایی و عملیاتی خواهد شد یعنی تکمیل مجتمع آبرسانی روستایی تا پایان سال ۹۴٫ تصفیه خانه آب شرب شهر بیرجند در ماه‌های پیش رو اجرایی و عملیاتی و به اتمام خواهد رسید.در زمینه طرح انتقال آب با لوله که این طرح حدود ۶۰۰ کیلومتر است یعنی آب را توسط لوله منتقل خواهیم کرد برای بخش کشاورزی و این طرح هم بخش کوچکی در سال ۹۳ و عمدتا تا پایان سال ۹۴ اجرایی و عملیاتی خواهد شد.

رئیس جمهور اضافه کرد : در زمینه طرح‌هایی که مربوط به کشاورزی است اولا طرح‌هیا آبخیزداری که بسیار وسیع است. یک طرح بسیار وسیع اجرایی و عملیاتی خواهد شد در حد توان دولت در بودجه سال آینده و به کمک شما مردم طرح آبخیزداری می‌تواند حراست کند از آب‌های موجود این استان و همچنین برای توسعه در زمینه کشاورزی ضمن اینکه طرح گلخانه‌ای که در این استان می‌تواند کارساز باشد در بخش کشاروزی و مسائل زیربنایی دولت انجام می‌دهد و بخش خصوصی دنبال می‌کند و در سال ۹۳ و ۹۴، ۸ طرح گلخانه‌ای  ۱۸ واحد.

وی ادامه داد : اما در زمینه راه که یکی از مشکلات این استان است راه‌های استان راه‌هایی است که باید در مسیرهای اصلی تبدیل بشود به بزرگراه ما کل راه‌های استان را در تهران که جلسه‌ای که استاندار حضور داشت مورد بررسی قرار دادیم ما ۱۰۰ کیلومتر از راه‌ها را تبدیل به بزرگراه خواهیم کرد در سال ۹۴ و ۹۵ و مشخصات آن توسط وزیر راه و مسکن به شما اعلام خواهد شد. این ۱۰۰ کیلومتر بزرگراه را بر اساس اولویت‌هایی که دارد انجام می‌دهیم و ادامه پیدا می‌کند و به بهره‌برداری خواهد رسید در ۹۴ و ۹۵٫

رئیس جمهور با اشاره به مسئله راه آهن گفت : مسئله راه‌آهن اصل اینکه در خراسان جنوبی باید طرح راه‌آهن اجرایی و عملیاتی بشود مورد اتفاق جمع هیئت دولت و هیئت وزیران است. ما اهمیت این استان را از نظر راه‌آهن کاملا درک می‌کنیم تمام طرح‌های راه‌آهن از دید این دولت مصوب است و به همین دلیل در بودجه سال آینده یعنی بودجه سال ۹۴ هم ردیف پیش‌بینی کرده‌ایم و هم ۱۰ میلیارد برای مطالعه و طراحی راه‌آهن استان در بودجه گذاشتیم. ما راه‌آهن را دنبال خواهیم کرد البته چون برخی از بخش‌ها در بحث و مذاکره هستیم که دولت با همه همت راه‌آهن را دنبال خواهد کرد تا بیرجند و استان خراسان جنوبی به راه‌آهن سراسری متصل خواهد شد. ما همه تلاش را به کار می‌گیریم برای مطالعه و فاینانس و هر قدمی برداریم به اطلاع شما مردم عزیز خواهیم رساند.

وی گفت : مسئله صنعت و معدن برخی از کارخانه‌ها و مراکز دولتی به کماله کار نمی‌کند از همه ظرفیت استفاده می‌شود به خاطر مشکل مسائل مالی و سرمایه در گردش و در تهران تصویب کردیم که انشاءالله ۶۰ میلیارد پول تسهیلات در اختیار مراکز تولیدی به عنوان سرمایه در گردش خواهد گرفت. از نظر معادن استان دارای ظرفیت بسیار زیادی است و توسعه معادن از جمله ذغال سنگ را دنبال می‌کنیم.

رئیس جمهور ادامه داد : در زمینه مسائل زیست محیطی ما هم نیاز داریم به بوته کاری و ماش پاشی و امسال اجرا و عملیاتی می‌کنیم و سال آینده هم اجرا می‌کنیم. اما منطقه ویژه اقتصادی در این سفر منطقه ویژه اقتصادی بیرجند افتتاح و فعال خواهد شد. در زمینه مسائل سلامت بیمارستان بیرجند طراحی که ما در تهران کردیم و بودجه‌ای که اختصاص می‌دهیم در نیمه سال ۹۴ ساختمان این بیمارستان انشاءالله تکمیل خواهد شد که باید بلافاصله به دنبال تجهیز این بیمارستان برویم تا خدمات خودش را ارائه می‌دهد. ۳ بیمارستان در این استان تکمیل شده و نیروی انسانی ندارد و ما اعتبارات لازم را پیش‌بینی می‌کنیم که ظرف امسال و سال آینده از نظر پرسنل کادر درمانی تکمیل خواهد شد.

رئیس جمهور در پایان سخنان خود در جمع مردم بیرجند گفت : سخن آخر در این سفر ۲۱ طرح و پروژه به تصویب دولت رسیده است و این ۲۱ طرح و پروژه امشب در شورای عالی اداری استان اعلام خواهد شد. تمام این ۲۱ طرح و پروژه تا پایان سال ۹۵ اجرایی و عملیاتی می‌شود و تمام می‌شود و دولت ۲۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای این طرح‌ها مدنظر قرار داده است. ما به دنباله این سفر کارهایی که نسبت به این استان انجام بگیرد. استان سخت‌کوش شهید پرور عالم پرور استانی که در زمینه کشاروزی در زمینه صنعت در زمینه معدن استعدادهای فراوانی دارد و به ویژه در زمینه توسعه مسائل انسانی مسائل استان را دنبال خواهیم کرد همه این طرح ها آقای استاندار موظف هستند ماهانه طرح ها را دنبال کنند و گزارش آن را برای دولت و شخص رئیس‌جمهور ارسال کنند تا قول‌هایی که دادیم تا پایان این دولت شاهد افتتاح همه این طرح و پروژه‌ها باشیم.

برچسب ها :

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24982

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.