حمله طالبان به یک مدرسه در پیشاور پاکستان/ ۸۴ کودک کشته شدند/ ادامه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در محل حادثه مقامات پاکستانی از کشته شدن ده‌ها دانش‌آموز در حمله طالبان به یک مدرسه در شمال غربی شهر پیشاور خبر دادند. به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات پاکستانی ...
حمله طالبان به یک مدرسه در پیشاور پاکستان/ ۸۴ کودک کشته شدند/ ادامه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در محل حادثه

مقامات پاکستانی از کشته شدن ده‌ها دانش‌آموز در حمله طالبان به یک مدرسه در شمال غربی شهر پیشاور خبر دادند.

خبرگزاری فارس: حمله طالبان به یک مدرسه در پیشاور پاکستان/ ۸۴ کودک کشته شدند/ ادامه درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در محل حادثه

به گزارش پیارم به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از آسوشیتدپرس، مقامات پاکستانی از کشته شدن ۸۴ دانش آموز در حمله طالبان به یک مدرسه در شمال غربی شهر پیشاور خبر دادند.

منابع غیررسمی، تعداد قربانیان تا کنون ۱۰۴ نفر گزارش کرده اند که از میان آنها ۸۴ نفر دانش آموز هستند.

این درحالیست که ممکن است تعداد کشته شده‌ها افزایش یابد.

«پرویز ختاک» سروزیر ایالت پیشاور گفت که حدود همین تعداد دانش آموز نیز مجروح و زخمی شده اند که مقامات بیمارستانی حال برخی از آنها را وخیم گزارش کرده‌اند.

 

به گفته این مقام پاکستانی همه کشته شده ها دانش آموز هستند با این حال مقامات بیمارستانی پیش از این اعلام کردند که حداقل یکی از قربانیان معلم و یک نفر نیز مقام امنیتی بوده است که در میان کشته شده‌ها هستند.

ختاک خبر داد که نبرد با مهاجمان در محل وقوع حادثه همچنان ادامه دارد. شاهدان عینی به خبرگزاری رویترز گفته اند که صدای تیراندازی سلاحهای سنگین شنیده شده و بالگردهای ارتش پاکستان در اطراف مدرسه محل درگیری در حال پرواز هستند.

براساس گزارشها، مهاجمان انتحاری ابتدا حدود ۵۰۰ دانش آموز را به گروگان گرفته بودند که نیمی از آنها آزاد شده‌اند اما پلیس میگوید که هنوز مشخص نیست چه تعداد دیگر گروگان در دست مهاجمان گرفتار هستند.

این شدیدترین حمله طالبان پاکستان به غیرنظامیان طی ماههای گذشته بوده است. حمله در ساعات ابتدایی امروز سه شنبه آغاز شد. پلیس پیشاور می‌گوید که بلافاصله پس از حمله نیروهای امنیتی در منطقه حاضر شده و به درگیری با مهاجمان طالب پرداختند. تصاویری که تلویزیون پاکستان پخش کرده حکایت از محاصره منطقه محل درگیری توسیط پلیس دارد.

دانش اموزان این مدرسه در مقطع تحصیلی اول تا دهم درس می‌خوانند.

سخنگوی طالبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله در پاسخ به عملیات ارتش پاکستان در مناطق قبیله ای علیه طالبان انجام شده است. وی تصریح کرده که هدف از این حمله آن بوده که «ارتش رنج ما درک کند.»

به نوشته خبرگزاری روسی اسپوتنیک، منابع امنیتی گفته‌اند که برخی از تروریست‌ها موفق به فرار از محل این عملیات تروریستی شده‌اند.

نواز شریف نخست وزیر پاکستان طی پیامی حمله طالبان به این مدرسه را یک «تراژدی ملی» خواند.

اسپوتنیک گزارش داده که تاکنون ۳ ساختمان در مدرسه هدف قرار گرفته از تروریست‌ها تخلیه شده و عملیات در این خصوص ادامه خواهد یافت. شاهدان عینی از ادامه درگیری‌ها بین طالبان پاکستان و ارتش این کشور در پیشاور خبر می‌دهند.

دانش‌آموزانی که در این عملیات جان باخته‌اند، عمدتا کمتر از ۱۵ سال داشته‌اند.

* ممکن است جزئیات بیشتری به این خبر اضافه شود.

 

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24213

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.