آیت‌الله مجتهد شبستری به تشریح جزئیات مخالفت رهبر معظم انقلاب با دبیرکلی‌اش در جامعه روحانیت مبارز پرداخت. به گزارش  پیارم حاجی آباد به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ به تشریح جزئیات مخالفت مقام معظم رهبری ...

آیت‌الله مجتهد شبستری به تشریح جزئیات مخالفت رهبر معظم انقلاب با دبیرکلی‌اش در جامعه روحانیت مبارز پرداخت.

به گزارش  پیارم حاجی آباد به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا آیت‌الله محسن مجتهد شبستری عضو مجلس خبرگان رهبری و عضو جامعه روحانیت مبارز در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،‌ به تشریح جزئیات مخالفت مقام معظم رهبری برای دبیرکلی خود در جامعه روحانیت مبارز پرداخت که متن کامل این گفت‌و‌گو در ادامه می‌آید:

فارس: با توجه به اینکه گفته شد شما یکی از گزینه‌های دبیرکلی جامعه روحانیت مبارز بودید که به دلیل مخالفت مقام معظم رهبری برای آمدن به تهران و تاکید ایشان بر ماندن حضرتعالی در تبریز، این سمت را نپذیرفته‌اید، درباره جزئیات این فرمایش مقام معظم رهبری توضیح دهید.

آیت‌الله مجتهد شبستری: بنده خودم در این زمینه با مقام معظم رهبری صحبت نداشتم و سابق‌ها بوده است چراکه من به صورت موقت به تبریز رفته بودم، زمانی که به تهران منتقل شدم فعالیت‌های گسترده‌ای داشتم، از جمله اینکه ۴ دوره در مجلس شورای اسلامی بوده و مدتی سرپرست روحانیت جنوب غرب تهران بوده‌ام که حدود ۴۰۰ روحانی در آن منطقه حضور دارند و آنجا تدریس داشتم ولی مقام معظم رهبری فرمودند وظیفه این است که به تبریز بروید، ما هم شرط کردیم که سه ماهه برویم اما الان ۱۹ سال است که حضورم در تبریز ادامه داشته است.

هرگاه که خدمت ایشان شرفیاب شده‌ام و خواستم مطلبی را اظهار کنم ایشان فرمودند «راجع به انتقال صحبت نکنید و شما آنجا بمانید» و من نیز حدس می‌زدم که این شاید دعای مستجاب نشدنی باشد.

فارس: چه کسی موضوع دبیرکلی شما را با مقام معظم رهبری مطرح کرد؟

آیت‌الله مجتهد شبستری: دوستان ما پس از فوت‌ آیت‌الله مهدوی کنی اصرار داشتند که بنده به تهران منتقل شوم و مسئولیت دبیرکلی جامعه روحانیت را بپذیرم اما من به آنها گفتم آقا چنین اجازه‌ای برای انتقال نخواهند داد و برای من نیز از نظر شرایط روحی و جسمی مشکل است که هم در تبریز باشم و هم تهران و هر دو را جمع کنم؛ اما از آنجا که دوستان خیلی اصرار داشتند خودشان به دفتر مقام معظم رهبری و خود حضرت آقا متوسل شدند اما ایشان اجازه ندادند و بنابراین کالاول(خنده) از طرف دیگر آقای امامی کاشانی نیز قبول نکرده بود از این رو آیت‌الله موحدی کرمانی در نهایت به عنوان دبیرکل جامعه روحانیت انتخاب شد.

فارس: دلیل عدم موافقت مقام معظم رهبری برای عدم انتقال شما به تهران چه بود؟

آیت‌الله مجتهد شبستری: ایشان گفتند تبریز اهم است و تعبیر دقیقی که داشتند این بود که «با وجود ایشان در آن استان فکرم از آنجا راحت است، فعلا فکر مرا مخدوش نکنید که ایشان را به تهران منتقل کنید» بنابراین وقتی اینها جواب سرسخت معظم‌له را دیدند قضیه دبیرکلی بنده منتفی شد. البته ما احتمال می‌دادیم همین جواب را بشنوند اما از قول ما قبول نکردند از قول آقا که شنیدند کاملاً منتفی شد،‌ به هرحال امیدواریم آیت‌الله موحدی‌کرمانی در این مسئولیت موفق باشند.

برچسب ها :

لینک کوتاه :http://www.piyarom.ir/?p=24536

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.